копія
категорія статобліку-66
справа № 2-а-5337/08
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 вересня 2008 року м.Дніпропетровськ
Дніпропетровськийокружнийадміністративнийсудускладі:
головуючого судді Павловського Д.П.
при секретарі Шляхтіній А.В.
за участю представника позивача Романенко Л.С.
за участю представника відповідача Леоненка С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області до комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району про стягнення економічних санкцій, -
в с т а н о в и в :
12 червня 2008р. до суду надійшов адміністративний позов прокурора Кіровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області, в якому прокурор просить стягнути з комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району економічні санкції у сумі 767169грн.54коп. в дохід державного бюджету.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що прокуратурою Кіровського району м.Дніпропетровська встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами у Дніпропетровській області здійснила перевірку комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району з питання додержання державної дисципліни цін. За перевіряємий період – 2007р. виявлено порушення вимог Постанови КМУ від 12.07.2005р. №560 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Типового договору про надання послуг», рішення виконкому Дніпропетровської міської ради №5295 від 13.12.2005р. №180 від 22.01.2007р., завищення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Загальна сума порушення необґрунтовано отриманого доходу, за винятком ПДВ та врахуванням рівня сплати населення – 51%, становить 255723,18грн. та відповідно до ст.14 ЗУ «Про ціни та ціноутворення» підлягає вилученню до бюджету. Державною інспекцією з контролю за цінами у Дніпропетровській області було прийнято рішення №122 від 17 березня 2008р. про вилучення в доход бюджету суми економічних санкцій 767169,54грн., яка складалася з суми порушень дисципліни цін в розмірі 255723,18грн. та штрафу у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 511446,36грн.
Згідно вищевказаного рішення сума економічних санкцій повинна бути перерахована по вказаних у рішенні реквізитах в 10-денний термін. Але в зазначений строк економічні санкції сплачені не були. Рішення не було скасоване у встановленому законом порядку.
Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила суд задовольнити позов.
Представник відповідача позов визнав повністю та просив суд розстрочити виконання судового рішення в частині стягнення економічних санкцій в дохід державного бюджету призначених згідно рішення №122 від 17 березня 2008 року Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області у сумі 767 169,54 грн. строком на три роки з щомісячним погашенням у розмірі 21 310,79 грн.Представник позивача проти задоволення заяви представника відповідача не заперечував.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи осіб, які беруть участь у справі, суд встановив, що сума заборгованості комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району перед бюджетом становить 767169,54грн.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду. o:p>/o:p>
У відповідності до ч.1 ст.263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Позивач також просить покласти на відповідача судові витрати.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст.94, 122, 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов прокурора Кіровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області до комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району про стягнення економічних санкцій – задовольнити частково.
Стягнути з комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району економічні санкції в сумі 767 169,54 грн. в дохід державного бюджету, код 21081100, відділення держказначейства Красногвардійського району на р/р 3111210670008 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24244847.
Розстрочити виконання судового рішення в частині стягнення економічних санкцій в дохід державного бюджету призначених згідно рішення №122 від 17 березня 2008 року Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області у сумі 767 169,54 грн. строком на три роки з щомісячним погашенням у розмірі 21 310,79 грн. з жовтня 2008 року по вересень 2011 року включно.
У задоволенні адміністративного позову в іншій частині - відмовити. Повний текст постанови буде складений до 04.10.2008 року.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 04.10.2008р.
Суддя Д.П. Павловський
З оригіналом згідно
Суддя Д.П. Павловський