Ухвала суду № 33083646, 21.08.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2013
Номер справи
805/2111/13-а
Номер документу
33083646
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Троянова О.В.

Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2013 року справа №805/2111/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сухарька М.Г., суддів Білак С.В., Гаврищук Т.Г.,

секретар судового засідання Костроміна Г.С.,

за участю сторін: від позивача Космін К.М., від відповідача Чернявська О.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу Східної митниці Державної митної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2013 р. у справі № 805/2111/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Славенергопром" до Східної митниці Державної митної служби України про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Східної митниці Державної митної служби України про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2013 р. поз-овні вимоги задоволені в повному обсязі.

Не погодившись з ухваленим судовим рішенням, відповідач звернувся до Донецького апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача та учвастників судового процесу, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Славенергопром" зареєстровано як юридична особа 15.04.2008 року Виконавчим комітетом Слов'янської міської ради Донецької області, включено до ЄДРПОУ за кодом 35831393, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (бланк серії А00 № 729244), довідки Управління статистики у місті Слов'янську серії АБ № 214958 від 27.07.2010 року.

На підставі зовнішньоекономічного контракту на поставку товарів № SEP-01-10 від 22.01.2010, укладеного між фірмою Wacker Chemie AG (Німеччина) як Продавцем та ТОВ "Виробнича компанія "Славенергопром" як Покупцем було ввезено на митну територію України товар - силіконові двокомпонентні еластомери в первинних формах: POWERSIL 665A та POWERSIL 665В.

Товар було задекларовано позивачем шляхом оформлення вантажної митної декларації № 700050000/2010/000590 від 25.02.2010 за кодом УКТ ЗЕД 3910000050 "силіконові еластомери".

В період з 10.12.2012 року по 14.12.2012 року на підприємстві позивача співробітниками Східної митниці державної митної служби України була проведена документальна невиїзна перевірка митного оформлення товару, за результатами якої був складений акт №72/2/700000005/0035831393 від 17.12.2012 року, в якому було виявлене невірне застосування коду УКТ ЗЕД, в результаті чого був занижене ввізне мито. Перевіркою встановлено, що товар належить до коду УКТ ЗЕД 3910000090, що відображено в акті перевірки.

На підставі акту були винесені податкові повідомлення-рішення №17 та №18 від 24.01.2013 року про стягнення з позивача мита та штрафних санкцій відповідно 12729,09 грн. та 2545,81 грн.

Відповідно до частин 1, 2 статті 67 Митного кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Частиною 4 цієї ж статті визначено, що структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

На підставі частин 1-2 статті 68 Митного кодексу України, ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 69 Митного кодексу України встановлює порядок встановлення класифікації при декларуванні товарів.

Законом України "Про митний тариф" від 05.04.2001 року № 2371-III встановлено, що митний тариф України - це систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України. Товарною номенклатурою Митного тарифу України є Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), яка базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів.

Відповідно до Указу Президента України "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів" від 17.05.2002 року № 466/2002 (далі - Указ № 466) Україна приєдналась до вказаної системи.

Згідно з пунктом "а" статті 3 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів від 14.06.1983 року, що є частиною національного законодавства України, кожна Договірна Сторона Конвенції зобов'язується, за виключенням випадків застосування положень (а) даного параграфу, що її митно-статистичні номенклатури будуть знаходиться відповідно до Гармонізованої системи з моменту набуття чинності даної Конвенції по відношенню до цієї Сторони. Відповідно до пункту 1 Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 428 цей Порядок визначає процедуру ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до Закону № 2371, до групи 39 віднесені пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них. За кодом 3910 визначені силікони у первинних формах: силіконові масла - код 3910 00 00 10, силіконові еластомери - код 3910 00 00 50, інші - код 3910 00 00 90. Силікони цієї товарної позиції є продуктами невизначеного хімічного складу, що містять у молекулі більше одного зв'язку кремній - кисень - кремній та органічні групи, зв'язані з атомами кремнію прямими зв'язками кремній - вуглець. Вони мають високу стабільність і можуть бути рідкими, напіврідкими чи твердими. До цих продуктів відносяться силіконові масла, мастила, смоли та еластомери. Силіконові еластомери хоч і не потрапляють під визначення "синтетичний каучук" у групі 40, мають певну здатність до розтягування, яка не змінюється за високих чи низьких температур. Ця властивість робить їх придатними для використання у виробництві прокладок або інших ущільнювальних матеріалів, що піддаються дії високих чи низьких температур.

Також судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "Виробнича компанія "Славенергопром" згідно контракту на поставку товарів № SЕР-01-10 від 22.01.2010, укладеного між фірмою Wacker Chemie AG (Німеччина) як Продавцем та ТОВ "Славенергопром" як Покупцем, та на підставі комерційного інвойсу № 37389187 від 12.02.2010 придбало у компанії Wacker Chemie AG (Німеччина) партію силіконових двокомпонентних еластомерів в первинних формах 665 А (початковий матеріал для еластомерного продукту) и Powersil 665 В (початковий матеріал для еластомерного продукту).

Згідно з технічним описом, вказаним в графі 33 ВМД, та зазначеним у спірному рішень Акті №72/2/700000005/0035831393 від 17.12.2012 року про визначення коду товару, товар, що декларується, описаний наступним чином: силіконові двокомпонентні еластомери в первинних формах Powersil 665 А, арт. № 60011646 (перший початковий матеріал для еластомерного продукту), Powersil 665 В, арт. № 60013166 (другий початковий матеріал для еластомерного продукту). При змішування першого та другого компонента утворюється суміш (компаунд) світло-сірого кольору Powersil 665 А/В (силіконовий еластомер) з низьким коефіцієнтом в'язкості, яка вулканізується (плавиться) при високій температурі (> 100 град.С). Призначені для виробництва ізоляторів, обмежувачів перенапруги, вводів. Виготовлення ізоляторів здійснюється за допомогою установки - 2КМ SilkoStar 1900 змішувача двокомпонентних матеріалів. Коефіцієнт змішування - 1:1. Не в аерозольній упаковці. Властивості готового продукту (еластомера): Щільність: 1,09 г/см3; твердість по Шору А -37; Подовження при розриві - 450%; Опир роздиру - 20 Н/мм. Пакування: 14 металевих діжок на 8 дерев.палетах.

Відповідно до висновку Донецької служби з експертного забезпечення митних органів № 17-561 від 09.11.2012, проби товару, надані на дослідження, відносяться до еластомерів. Отримані результати дослідження (за перевіреними характеристиками) не суперечать даним, зазначеним у 31 гр. ВМД ІМ-40 ДЕ від 01.11.2012 № 700050000/2012/003707.

Згідно додаткового пояснення №19/17-82-ЕП від 15.01.2013 року наданого Донецькою службою з експертного забезпечення митних органів зазначено, що "проби №1 та №2 відносяться до еластомерів як продукти здатні після вулканізації (за умов, що визначаються виробником) виявляти високо еластичні властивості".

Відповідно до пункту 2 (b) Основних правил інтерпретації Українського класифікатору товарів Зовнішньоекономічної діяльності, затверджених Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" від 21.12.2010 року № 2829-VI (далі - Основні правила) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

Згідно з пунктом 3 Основних правил, у разі якщо згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється за наступними ознаками: (a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі якщо кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару; (b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати; (c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

Відповідно до п.1 приміток до Розділу VII УКТ ЗЕД, "Полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них; каучук, гума та вироби з них" - товари, подані в наборах, що складаються з двох або більше різних компонентів, які повністю або частково входять до цього розділу і призначені для змішування з метою створення продукту, зазначеного в розділі VI або VII, слід класифікувати у товарній позиції, яка відповідає цьому продукту, за умови, що ці компоненти: (a) з огляду на спосіб їх пакування явно призначені для використання разом без попереднього перепакування; (b) подаються разом; і (c) визначаються або їх власною природою, або за їх співвідношенням і доповнюють один одного.

Згідно з Примітками до товарних підпозицій до Розділу VII Закону № 2371, до будь-якої товарної позиції цієї групи полімери (включаючи співполімери) і хімічно модифіковані полімери слід включати відповідно до таких положень: (a) якщо існує товарна підпозиція "інші" на тому самому рівні: (3) хімічно модифіковані полімери включаються до товарної підпозиції "інші" за умови, якщо ці хімічно модифіковані полімери не включені до іншої більш специфічної товарної підпозиції.

Відповідно до підпункту 3 пункту 1 приміток до товарних позицій групи 39 УКТ ЗЕД, затверджених Законом № 2371, якщо у товарній позиції існує товарна підпозиція "інші" на тому самому рівні, то згідно з підпунктом (3) пункту (а) розділу 1 Приміток Пояснень до класифікації в товарну позицію "інші" включаються лише хімічно модифіковані полімери за умови, якщо ці хімічно модифіковані полімери не включені до іншої більш специфічної товарної підпозіції.

Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження у суді апеляційної інстанції, що використання компонентів А і В окремо неможливо, оскільки в такому випадку не створюється кінцевий продукт - силіконовий еластомер.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційних скарг висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.

Керуючись статтями 2, 11, 21, 70, 71, 159, 160, 184, 195, 196, 198 - 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Східної митниці Державної митної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2013 р. у справі № 805/2111/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Славенергопром" до Східної митниці Державної митної служби України про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень. - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2013 р. у справі № 805/2111/13-а - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали постановлені в нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 21 червня 2013 року. Ухвала в повному обсязі буде складена 26 червня 2013 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий: Сухарьок М.Г.

Судді: Білак С.В.

Гаврищук Т.Г.