ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" серпня 2013 р. м. Київ К/9991/71684/12
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючий суддя судді за участю секретаря представників сторін: від позивача: від відповідача-1: від відповідача-2:Муравйов О. В. Костенко М. І. Маринчак Н. Є. Малюги Ю. В. Андрійчук В. В. Чорний О. В.розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргуЛуцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби на постанову та ухвалуВолинського окружного адміністративного суду від 28.09.2011 року Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2012 рокуу справі№ 2а/0370/2437/11за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Луцьккондитер»до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській областіпростягнення бюджетного відшкодування податку на додану вартість,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 28.09.2011 року у справі № 2а/0370/2437/11, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2012 року, позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ТОВ «Торговий дім «Луцьккондитер» суму бюджетного відшкодування по податку на додану вартість за березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року в розмірі 1 303 749,00 грн.
Не погоджуючись із судовими рішеннями у справі, відповідач-1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. Свої вимоги заявник обґрунтовує порушенням судами норм матеріального та процесуального права, зокрема, п. п. 1.3, 1.7. 1.8 ст. 1, пп. 7.4.1 п. 7.4, пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», Наказу № 451/501/132 від 03.08.2004 року «Про затвердження Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України», ст. ст. 11, 69 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заперечення на касаційну скаргу не надходили, що не перешкоджає її розгляду по суті.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ТОВ «ТД «Луцьккондитер», як платником податку на додану вартість, протягом квітня-червня 2011 року подавав до Луцька об'єднаної державної податкової інспекції податкові декларації з податку на додану вартість з визначенням сум, що підлягали бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, та відповідні розрахунки бюджетного відшкодування і заяви про повернення сум бюджетного відшкодування, зокрема: 20.04.2011 року подано декларацію за березень 2011 року з додатками (в подальшому уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 12.05.2011 року), розрахунок та заяву про повернення сум бюджетного відшкодування в розмірі 722 141,00 грн.; 20.05.2011 року подано декларацію за квітень 2011 року з додатками, розрахунок та заяву про повернення сум бюджетного відшкодування в розмірі 206 017,00 грн.; 17.06.2011 року подано декларацію за травень 2011 року з додатками (в подальшому уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 20.07.2011 року), розрахунок та заяву про повернення сум бюджетного відшкодування у розмірі 402 864,00 грн.
Відповідач актом № 4721/23-3/35495109 від 15.06.2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТД «Луцьккондитер» (код за ЄДРПОУ 35495109) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за березень 2011 року», актом № 5309/23-3/35495109 від 07.07.2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТД «Луцьккондитер» (код за ЄДРПОУ 35495109) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за квітень 2011 року», довідкою № 6618/23-3/35495109 від 18.08.2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТД «Луцьккондитер» (код за ЄДРПОУ 35495109) з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за травень 2011 року» були підтверджені наступні заявлені позивачем суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість: за березень 2011 року в розмірі 700 905,00 грн., за квітень 2011 року 204 139,00 грн., за травень 2011 року 398 705,00 грн.
Пунктами 200.7, 200.10 - 200.13 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки. Орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Оскільки судами встановлено, що заявлені позивачем суми бюджетного відшкодування підтверджені, колегія суддів погоджується з висновком судів першої та апеляційної інстанцій про те, що податковий орган повинен був подати відповідні висновки до органу державного казначейства із зазначенням сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету, а на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства повинен був перерахувати кошти з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Проте, судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що податковий орган на момент розгляду справи на суму бюджетного відшкодування 1 303 749,00 грн. по податкових деклараціях з податку на додану вартість за березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року відповідні висновки до органу державної казначейської служби не подавав.
Оскільки позивач виконав всі необхідні дії, передбачені Податковим кодексом України, а податковим органом в порушення ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України не доведено наявності підстав для відмови в здійсненні бюджетного відшкодування, позовні вимоги про стягнення бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість підлягають задоволенню.
Доводи касаційної скарги викладеного не спростовують.
За таких обставин підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.
У зв'язку із закінченням касаційного провадження підлягає поновленню виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 28.09.2011 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2012 року у справі № 2а/0370/2437/11, яке зупинене ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.12.2012 року.
Керуючись ст. ст. 220, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби залишити без задоволення.
Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 28.09.2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2012 року у справі № 2а/0370/2437/11 залишити без змін.
Поновити виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 28.09.2011 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.11.2012 року у справі № 2а/0370/2437/11.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О. В. Муравйов
Судді М. І. Костенко
Н. Є. Маринчак