Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2013 р. Справа № 805/10418/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлено у нарадчій кімнаті об 11 год. 55 хв.
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Комунального підприємства «Зугрескомуналсервіс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 136 437,18 грн., -
Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області звернулось до суду з позовом до Комунального підприємства «Зугрескомуналсервіс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 136 437,18 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином рекомендованим листом із повідомленням про вручення, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав.
За таких обставин суд, враховуючи вимоги частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд –
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області зазначило, що у порушення Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VІ від 08.07.2010 (далі за текстом – Закон № 2464-VІ), відповідач своєчасно не сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.04.2012 по 20.06.2013, в результаті чого має заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 136 437,18 грн.
Оскільки відповідач суму єдиного внеску у встановлений строк не сплатив, позивач просить у відповідності до Закону № 2464-VІ стягнути з нього суму боргу в зазначеному вище розмірі.
Як встановлено судом, позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пункт 3 Положення визначає, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.
Відповідно до частини другої статті 12 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Відповідач – Комунальне підприємство «Зугрескомуналсервіс» зареєстроване у встановленому порядку як юридична особа Виконавчим комітетом Зугреської міської ради, включено до ЄДРПОУ за № 31741406. Відповідач перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області як платник страхових внесків.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України № 2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 3 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування визначено статтею 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Зокрема, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 2 ст. 1 Закону № 2464-VІ визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464-VІ встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Частиною 5 ст. 7 Закону № 2464-VІ передбачено, що єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону № 2464-VІ єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ визначено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Обчислення і сплата єдиного внеску за платників, зазначених у пунктах 2, 3, 6, 7, 8, 9 та 11 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюються платниками, зазначеними у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, за рахунок сум, на які внесок нарахований.
Днем сплати єдиного внеску вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;
2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.
Судом встановлено, що з квітня 2012 року по грудень 2012 року відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області подавались звіти про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в яких відповідачем самостійно визначені суму єдиного внеску до сплати в загальному розмірі 94 120,88 грн., а саме за тарифами 36,76-49,7% - 88 595,83 гривні, 3,6% - 4 081,40 гривня, 33,2% - 1 199,10 гривень, 34,7% - -0,02 гривні, 8,41% - 201,61 гривня, 2,6% - -7,86 гривень, 2% - 50,82 гривні.
Також, рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області від 17.10.2012 № 1200 до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 170,00 гривень.
За період з січня 2013 року по травень 2013 року відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області подавались звіти про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в яких відповідачем самостійно визначені суму єдиного внеску до сплати в загальному розмірі 42 146,30 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області становить 136 437,18 гривень, що відповідає заявленим відповідачем позовним вимогам.
Оскільки відповідач суму заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 136 437,18 гривень не сплатив, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та стягнення зазначеної суми з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2 – 15, 17 – 18, 33 – 35, 41 – 42, 47– 51, 56 – 59, 69 – 71, 79, 86, 87, 94, 99, 104 – 107, 110 – 111, 121, 122 – 143, 151 – 154, 158, 162, 163, 167, 185 – 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Комунального підприємства «Зугрескомуналсервіс» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 136 437,18 грн. – задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Зугрескомуналсервіс» (адреса: 86783, Донецька область, м. Зугрес, вулиця Совєтська, 2, ЄДРПОУ 31741406) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області (адреса: 86706, Донецька область, м. Харцизьк, мікрорайон Металургів, 2, ЄДРПОУ 23413070) заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 136 437 (сто тридцять шість тисяч чотириста тридцять сім) гривень 18 копійок.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 6 серпня 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.