ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 27/247
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 серпня 2013 року 09:43 № 826/11706/13-а
за позовом
Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві
до
3-тя особа
Товариства з обмеженою відповідальністю "Верстінвест"
Подільська районна в м. Києві державна адміністрація
про
припинення юридичної особи
Суддя Головань О.В.
Секретар Тітова Г.А.
Представники:
Від позивача: не з’явився;
Від відповідача: не з'явився;
Від 3-ї особи: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві звернулася із позовом про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Верстінвест" (ідентифікаційний код - 14328247).
У судовому засіданні 13.07.2013 р. оголошено резолютивну частину постанови про задоволення позову.
Розгляд справи здійснюється в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Верстінвест" зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 09.06.1993 р.
Відповідач знаходиться на обліку ДПІ у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві.
Відповідач з 2006 року не подає до ДПІ у Подільському районі податкові декларації, документи фінансової звітності згідно з вимогами законодавства. Заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.
Відповідно до п. 16.1.3 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Виходячи з п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
Статтею 235 вказаного кодексу передбачено, що за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб‘єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративного-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб‘єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Ст. 239 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб‘єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб‘єкта господарювання.
Згідно ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб’єкта та його ліквідації.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
За таких обставин судом встановлено, що відповідач протягом понад один рік не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 20.1.12 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
01.08.2013 р. Відділом документального обігу і контролю суду зареєстровано клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду, обґрунтоване тим, що у зв’язку із завантаженістю працівників податкових органів у останніх немає можливості вчасно відстежувати та встановлювати порушення щодо подачі суб’єктами підприємницької діяльності податкової звітності.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Суд вважає клопотання обґрунтованим та визнає поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Верстінвест".
3. Постанову надіслати сторонам по справі, державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
4. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя Головань О.В.
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 13.08.13 р.