ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2013 року
м. Полтава
Справа № 816/4586/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області до Санітарно-епідеміологічної станції Кременчуцького району про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
30 липня 2013 року Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Санітарно-епідеміологічної станції Кременчуцького району про стягнення штрафних санкцій в сумі 9 692, 87 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що відповідно до норм ст.ст. 14, 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Санітарно-епідеміологічна станція Кременчуцького району є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. За результатами проведеної позапланової перевірки були виявлені порушення ст.ст. 19, 20 цього ж Закону, а саме порушено порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків. У зв'язку з невчасною сплатою страхових внесків до платника застосовані штрафні санкції в розмірі 9 692, 87 грн., що підлягають стягненню в судовому порядку.
Ухвалу про відкриття скороченого провадження відповідачу було направлено та вручено 6 серпня 2013 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням. Відповідач направив до суду заперечення. Ознайомившись з їх змістом, суд прийшов до висновку про відсутність необхідності виклику осіб та проведення судового засідання, а тому вирішує справу в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Санітарно-епідеміологічна станція Кременчуцького району (код ЄДРПОУ - 02008023) зареєстрована як юридична особа у встановленому законом порядку.
Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
29.01.2013 року, на підставі заяви платника управлінням Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі була проведена позапланова перевірка Санітарно-епідеміологічної станції Кременчуцького району щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, в результаті якої встановлено порушення ст. ст. 9, 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(далі №1058-IV), а саме - порядку нарахування, обчислення і сплати страхових внесків. Дані порушення платником виправлені самостійно у листопаді 2012 року. Дана перевірка оформлена Актом №8 від 29.01.2013 року, зауважень до викладених в акті порушень страхувальник не надав.
У зв'язку з виявленими порушеннями порядку нарахування, обчислення і своєчасності сплати страхових внесків пенсійним органом було винесено рішення від 11.03.2013 року № 14 про застосування фінансових санкцій в сумі 9 692, 87 грн.
Вказану заборгованість відповідачем сплачено не було, тому з метою її стягнення позивач звернувся до суду
Відповідно до ст. 13 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (зі змінами), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 року №233, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право на підставі письмової заяви платника єдиного внеску проводити позапланові перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.
Так, на підставі заяви Санітарно-епідеміологічної станції Кременчуцького району 29.01.2013 року управлінням Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі було проведено позапланову перевірку, за результатами якої встановлені порушення ст. ст. 19, 20 Закону №1058-IV, а саме порядку нарахування, обчислення та сплати страхових внесків. Дана перевірка оформлена Актом №8 від 29.01.2013 року.
Відповідно до ст. 106 Закону України №1058-IV в редакції, що діяла на момент виникнення порушень, передбачена відповідальність страхувальників: за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5% зазаначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.
Враховуючи, що платником в установлені строки та в повному обсязі страхові внески не сплачені, пенсійним органом було винесено рішення від 11.03.2013 року № 14 про застосування фінансових санкцій в сумі 9 692, 87 грн.
Доказів оскарження та скасування рішення про застосування фінансових санкцій суду не надано, відтак, воно є чинним та обов'язковим до виконання.
У направлених до суду запереченнях відповідач посилався на неможливість застосування до нього штрафних фінансових санкцій з огляду на норми ст. 250 ГК України, стверджував, що позивачем пропущено строк для накладення адміністративно-господарських санкцій.
Дані доводи, як і заперечення в цілому, суд до уваги не приймає, так як страхові внески, як і штрафні санкції за їх несвоєчасну сплату чи донарахування не є адміністративно-господарськими санкціями в розумінні ст. 250 ГК України, а сам ГК України на порядок їх нарахування і сплати не поширюється. Даний вид штрафних санкцій внормовано спеціальним законодавством, у якому відсутні строки давності для застосування даного виду штрафних фінансових санкцій.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Санітарно-епідеміологічної станції Кременчуцького району ( код ЄДРПОУ 02008023) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 9 692, 87 грн. (дев'ять тисяч шістсот дев'яносто дві гривні вісімдесят сім копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.С. Шевяков