Постанова № 33027835, 16.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2013
Номер справи
805/9244/13-а
Номер документу
33027835
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 серпня 2013 р. Справа № 805/9244/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді - Дмитрієва В.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Донецького обласного військового комісаріату до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області про скасування рішення від 04 червня 2013 року № 4568/08, -

В С Т А Н О В И В:

Донецький обласний військовий комісаріат звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області про скасування рішення про результати розгляду скарги від 04 червня 2013 року № 4568/08.

В обґрунтування позову зазначено, що у зв’язку із специфікацією установи та тривалим процесом перереєстрації Міністерством оборони України юридичної адреси Донецького ОВК, одразу після отримання від Міністерства оборони України відповідних документів (Директиви Міністра оборони України від 20.03.2009 року №6/3/071 та Довідки ЄДРПОУ №424/12), що підтверджують перереєстрацію юридичної адреси Донецького ОВК, направлено запит ФЗ/157 від 04.03.2013 року на адресу УПФУ в Київському районі м. Донецька щодо взяття Донецького ОВК на облік.

У своєму рішенні ГУПФУ в Донецькій області посилається на те, що довідка ЄДРПОУ № 424/12 була видана 31.08.2012 року. З цієї дати ведеться відлік для подачі заяви про взяття на облік в УПФУ в Київському районі м. Донецька. Оскільки в цій довідці не вказано юридичної адреси Донецького ОВК для підтвердження даного факту необхідно була Директива МО України, в якій чітко зазначається нова юридична адреса Донецького ОВК.

Представник позивача до суду не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. На адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача до суду не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. На адресу суду надіслав письмові заперечення, в яких посилався на те, що територіальним органом Пенсійного фонду України встановлена несвоєчасність подання заяви про реєстрацію платника єдиного внеску, тому правомірно були засновані штрафні санкції. Просив у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №424/12 від 31.08.2012 року Донецький обласний військовий комісаріат зареєстрований як юридична особа без визначення місцезнаходження.

17 квітня 2013 року Донецький обласний військовий комісаріат звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька із заявою про взяття на облік як платника єдиного внеску.

Як вбачається із акту №354/07 від 18 квітня 2013 року посадовою особою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька встановлено несвоєчасне подання Донецьким обласним військовим комісаріатом заяви про взяття на облік як платника єдиного внеску.

18 квітня 2013 року на підставі пункту 1 частини 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" начальником Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька прийнято рішення № 354/07, за змістом якого до Донецького обласного військового комісаріату застосовані фінансові санкції в сумі 170 грн. за несвоєчасне подання заяви про взяття на облік платника єдиного внеску.

04 червня 2013 року рішенням Головного управління Пенсійного фонду України Донецькій області №4568/08 скаргу Донецького обласного військового комісаріату залишено без задоволення, рішення Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька № 354/07 від 18 квітня 2013 року.

Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" облік осіб, зазначених у частині першій статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а щодо застрахованих осіб, які є учасниками накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - учасниками накопичувальної пенсійної системи) - з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення..

Згідно Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 N 21-6, платники єдиного внеску (крім фізичних осіб), на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", беруться на облік в органах Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заяви за формою згідно з додатком 4.

Заява зазначеними платниками подається в 10-денний термін із дня, Заява зазначеними платниками подається в 10-денний термін із дня: прийняття рішення про створення установи, організації, філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу; реєстрації представництва нерезидента центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики; реєстрації структурного осередку громадської (неурядової) організації зарубіжної держави в Україні Міністерством юстиції України; державної реєстрації представництва іноземного банку Національним банком України; реєстрації, акредитації, створення, отримання згоди, дозволу тощо на функціонування підрозділу нерезидента на території України уповноваженим органом державної влади України; отримання свідоцтва про реєстрацію військової частини.

Відповідно до пункту 1 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як встановлено ч. 14 ст. 25 цього Закону про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.

Згідно п. 5.4 Порядку розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу, нарахування пені та заяв платників при узгодженні ними вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України 08.10.2010 N 22-7, орган Пенсійного фонду при розгляді скарги перевіряє законність і обґрунтованість рішення, що оскаржується, і приймає одне з таких рішень: залишає рішення, що оскаржується, без змін, а скаргу без задоволення; скасовує в певній частині рішення, що оскаржується, і не задовольняє скаргу в певній частині; скасовує рішення, що оскаржується, і задовольняє скаргу; скасовує рішення, що оскаржується, і направляє скаргу на новий розгляд до територіального (регіонального) органу Пенсійного фонду; залишає скаргу без розгляду.

Відповідно до п. 5.5 цього Порядку у разі скасування раніше прийнятого рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені, накладення штрафу та рішення за заявою про узгодження вимоги вони вважаються відкликаними з дня прийняття рішення органу Пенсійного фонду вищого рівня про повне або часткове задоволення скарги (заяви), про що зазначається в рішенні відповідного органу Пенсійного фонду.

За таких обставин, суд вважає, що доводи позовної заяви спростовуються наявними у справі доказами, тому у задоволенні позову слід відмовити.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що рішення Головного Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області про результати розгляду скарги від 04 червня 2013 року № 4568/08 прийнято на підставі, в межах та у спосіб визначений чинним законодавством.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову Донецького обласного військового комісаріату до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області про скасування рішення від 04 червня 2013 року № 4568/08 – відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дмитрієв В.С.