ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 серпня 2013 р. Справа №2а-13627/11/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., представника позивача- Гаджиєва Е.М. довіреність №б/н від 18.03.13 , адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Міст плюс"
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Міст плюс" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
На підставі підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України, пункту 4. 5.1, пункту 5.3, пункту 6 постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1238 "Про затвердження переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку", відповідно до пункту 200.11 статті 200 Податкового кодексу України, проведено позапланову виїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Міст Плюс" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2011 року у розмірі 360000,00 грон., заявленої до відшкодування на розрахунковий рахунок відповідно до затвердженого плану перевірки.
За результатами перевірки складений акт від 03.10.2011 №14130/23-4/32008828, в якому зафіксоване порушення Товариства з обмеженою відповідальністю "Міст Плюс":
- пункту 200.4. 200.14 статті 200 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем завищено бюджетне відшкодування за липень 2011 року у загальній сумі 360000,00 грн.;
-пункту 198.1, пункту 198.2 статті 198, пункту 201.6, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, ТОВ "Міст Плюс" завищення суми податкового кредиту за квітень-липень 2011 року на суму ПДВ в розмірі 45719,00 грн. (квітень 5228,00 грн., травень 30761,00 грн., червень 1302,00 грн., липень 8428,00 грн.), що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту за липень 2011 року на 8428,00 грн. та завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту у квітні-червні на 37291,00 грн., в саме: квітень- 5228,00 грн., травень- 30761,00 грн., червень- 1302,00 грн..
По результатам акту перевірки винесені наступні податкові повідомлення-рішення:
- від 17.10.2011 №0010742301 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 10535,00 грн., у тому числі 8428,00 грн. за основним платежем та 2107,00 грн. за штрафними санкціями;
- від 17.10.2011 №0010772301 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 37291,00 грн. ;
- від 17.10.2011 №0010752301 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 360000,00 грн. та 180000,00 грн. за штрафними санкціями .
Не погодившись з даними податковими повідомленнями-рішеннями, позивачем було оскаржено у судовому порядку до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Податковим кодексом України вимагається від платників податків своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податки та збори, своєчасно подавати у строки декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів та усувати самостійно виявлені помилки.
Для цілей оподаткування платники податків відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Міст плюс" зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради від 06.06.2002.
Місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію: 95034, Автономна Республіка Крим, місто Сімферополь, Київський район, вулиця Шполянської, будинок 11
Платником податків здійснюються наступні види господарської діяльності:
46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами (основний),
45.11 Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами,
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля,
47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах,
47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетним приладдям спеціалізованих магазинах,
77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів.
Згідно відомостей офіційного сайту Державної податкової служби України (http://minrd.gov.ua/reestr) дата початку дії свідоцтва платника ПДВ ТОВ "Міст плюс"- 25.06.2010 №100288779.
Статтею 198 Податкового кодексу України передбачено право платників податку на віднесення сум податку до податкового кредиту, яким є сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду (підпункт 14.1.181 пункт 14.1 стаття 14 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (пункт 198.3 стаття 198 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункт 198.6 стаття 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
ТОВ "Міст Плюс" задекларувало податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень 2011 року на суму 304394,00 грн., за травень 2011 року у сумі 287321,00 грн., за червень 2011 року 311674,00 грн., за липень 2011 року у сумі 358115,00 грн.
В акті перевірки відповідач досліджує податкові накладні за квітень-липень 2011 року та встановлює, що до податкового кредиту були включені податкові накладні, отримані впродовж 365 календарних днів з дати їх виписування, проте не підтверджено документально їх отримання в іншому періоду, ніж звітний, чим завищено податковий кредит на 45719,00 грн., а саме за квітень 2011 року на 5228,00 грн., травень 2011 року на 30761,00 грн., червень 2011 року на 1302,00 грн., липень 2011 року - 8428,00 грн.
На підставі визначеного податковий орган робить висновок про завищення позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту у липні на 8428,00 грн. та до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту у квітні-червні на 37291,00 грн., а саме: квітень 2011 року - 5228,00 грн., травень 2011 року - 30761,00 грн., червень 2011 року - 1302,00 грн.
Судом встановлено, що ТОВ «Міст Плюс» до складу податкового кредиту за квітень 2011 року віднесло податкові накладні інших податкових періодів на суму 5227,86 грн., а саме:
31.03.2011 податкова накладна № 1304 ПАТ "Охорона і безпека" суму 305,00 грн., у тому числі ПДВ- 50,83 грн.;
09.11.2010 податкова накладна № 128 ТОВ "БлагодатЮг" на суму 9970,80 грн., у тому числі ПДВ-1661,80 грн., 13.12.2010 податкова накладна №165 на суму 710,00 грн. (ПДВ -118,33), 14.12.2010 податкова накладна №166 на суму 1680,00 грн. (ПДВ 280,00 грн.), 20.12.2010 податкова накладна №180 на суму 1485,60 грн. (ПДВ- 247,60 грн.), 28.01.2011 податкова накладна №12 на суму 8370,00 грн. (ПДВ- 1395,00 грн.);
01.01.2011 податкова накладна № 13 ЖКС "Порто-Франковський" КП на суму 1875,40 грн., у тому числі ПДВ- 312,57 грн.;
12.01.2011 податкова накладна № 5 ФОП ОСОБА_2 на суму 25,00 грн., у тому числі ПДВ-4,17 грн., 14.11.2011 податкова накладна №11 на суму 40,00 грн., ПДВ- 6,67 грн., 19.01.2011 податкова накладна №12 на суму 65,00 грн., ПДВ- 10,83 грн.;
26.01.2011 податкова накладна № 260103 ТОВ "Денфінансгруп" на суму 5300,00 грн., утому числі ПДВ- 883,33 грн.;
22.02.2011 податкова накладна № 244431 ДП "Придніпровська залізнична дорога" на суму 118,44 грн., у тому числі ПДВ-19,74 грн., 03.03.2011 податкова накладна №705597 на суму 141,42 грн. (ПДВ-23,57 грн.), 03.03.2011 податкова накладна №394384 на суму 98,28 грн. (ПДВ-16,38 грн.), 04.03.2011 податкова накладна №394385 на суму 156,48 грн. (ПДВ-26,08 грн.), 07.03.2011 податкова накладна №394386 на суму 158,48 грн. (ПДВ-26,08 грн.), 08.03.2011 податкова накладна №394387 на суму 98,28 грн. (ПДВ-16,38 грн.);
10.03.2011 податкова накладна № 18162/009 ТОВ "ТК"САТ" на суму 411,00 грн., у тому числі ПДВ- 68,50 грн.;
21.03.2011 податкова накладна №123 СП "Охорона-Спостереження-Одеса" на суму 360,00 грн., у тому числі ПДВ- 60,00 грн..
Таким чином судом встановлено, що до складу податкового кредиту квітня 2011 року надійшли податкові накладні з датою виписки починаючи з листопада 2010 року.
До складу податкового кредиту за травень 2011року ТОВ "Міст Плюс" віднесло податкові накладні інших періодів на загальну суму 184567,00 грн., у тому числі ПДВ у сумі 30761,27 грн., а саме:
16.07.2010 податкова накладна №160709 ТОВ "Весткомплектсервіс" на суму 5400,00 грн., у тому числі ПДВ-900,00 грн.; 22.07.2010 податкова накладна №220705 на суму 3000,00 грн. (ПДВ-500,00 грн.); 02.08.2010 податкова накладна №20819 на суму 3000,00 грн. (ПДВ-500,00 грн.);
29.07.2010 податкова накладна №30 СПД ОСОБА_3 на суму 12630,00 грн., у тому числі ПДВ-2105,00 грн..
19.11.2010 податкова накладна №748 ЗАТ "Радми-Центр" на суму 10000,00 грн., у тому числі ПДВ-1666,67 грн.;
10.03.2011 податкова накладна №1060 ДП" Севастопольський НВЦ Стандартизації та метрології" стандартизації та метрології на суму 2765,52 грн., у тому числі ПДВ-460,92 грн.; 25.03.2011 податкова накладна №1451 на суму 4760,17 грн. (ПДВ-793,36 грн.); 30.03.2011 податкова накладна №1565 на суму 4377,26 грн. (ПДВ-729,54 грн.); 19.04.2011 податкова накладна №378 на суму 3781,94 грн. (ПДВ-630,32 грн.); 24.04.2011 податкова накладна №430 на суму 3223,49 грн. (ПДВ-537,25 грн.);
07.04.2011 податкова накладна №23381/009 ВАТ "САТ" на суму 876,00 грн., у тому числі ПДВ-146,00 грн.;
08.04.2011 податкова накладна №100 Центр монтажних послуг ДСО на суму 3889,91 грн., у тому числі ПДВ-648,32 грн.;
08.04.2011 податкова накладна №47 ВАТ "КТС Комтессервіс" на суму 44219,91 грн., у тому числі ПДВ-7369,99 грн.;
13.04.2011 податкова накладна №382 ВАТ "Сантим Плюс" на суму 2420,00 грн., у тому числі ПДВ-403,33 грн.;
16.04.2011 податкова накладна №46 ВАТ "Восток СВ Плюс" на суму 62600,00 грн., у тому числі ПДВ-10433,33 грн.;
19.04.2011 податкова накладна №34 ВАТ "Пелікан Принт" на суму 16440,00 грн., у тому числі ПДВ-2740,00 грн.;
26.04.2011 податкова накладна №12500015825 ВАТ "Оптима Телеком" на суму 283,00 грн., у тому числі ПДВ-47,17 грн.;
28.04.2011 податкова накладна №2006928 ВАТ "Техно Юг" на суму 601,42 грн. , у тому числі ПДВ-100,23 грн.;
30.04.2011 податкова накладна № 8405КП "Жилкомсервіс" на суму 208,32 грн., у тому числі ПДВ- 34,72 грн.;
30.04.2011 податкова накладна №9325/630 ПАТ "Укртелеком" на суму 56,81 грн., у тому числі ПДВ-9,47 грн.;
30.04.2011 податкова накладна №23835 ТОВ "ЦСС" на суму 33,90 грн., у тому числі ПДВ-5,65 грн.
Таким чином до складу податкового кредиту травня 2011 року позивач включив податкові накладні виписані протягом липня 2010 року - квітня 2011 року.
До складу податкового кредиту за червень 2011року ТОВ "Міст Плюс" віднесло податкові накладні інших періодів на загальну суму 7810,40 грн., у тому числі ПДВ у сумі 1301,73 грн., а саме:
27.12.2010 податкова накладна №57 ВАТ "Спеціальні протипожежні системи" на суму 150,00 грн., у тому числі ПДВ-25,00 грн.;
06.05.2011 податкова накладна №614 ПАТ "Охорона і безпека" на суму 305,00 грн., у тому числі ПДВ - 50,83 грн.;
19.05.2011 податкова накладна №32 ППО "Собр" на суму 95,00 грн., у тому числі ПДВ-15,83 грн.;
19.05.2011 податкова накладна №39 СБ-Сервіс на суму 55,00 грн., у тому числі ПДВ-9,17 грн.;
19.05.2011 податкова накладна №14 ВАТ "Бізнес Крим" на суму 400,00 грн., у тому числі ПДВ-66,67 грн.;
19.05.2011 податкова накладна №139 СП "Собр" на суму 300,00 грн., у тому числі ПДВ-50,00 грн.;
24.05.2011 податкова накладна №2405112 ВАТ "Топ Клімат" на суму 1700,00 грн.., у тому числі ПДВ - 283,33 грн.;
26.05.2011 податкова накладна №250 ПП "Маестро НЕО" на суму 291,00 грн., у тому числі ПДВ- 48,50 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №9382/630 ПАТ "Уктелеком" на суму 71,02 грн., у тому числі ПДВ-11,84 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №6000399ВАТ "ТК Єлс" на суму 46,50 грн., у тому числі ПДВ -7,75 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №30070 ВАТ "ЦСС" на суму 43,50 грн., у тому числі ПДВ-7,25 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №9439/008 ВАТ "Інфокс" на суму 115,70 грн., у тому числі ПДВ-19,28 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №2372 КП "Жилкомсервіс" на суму 208,32 грн., у тому числі ПДВ-34,72 грн.;
31.05.2011 податкова накладна №626 ДП" Севастопольський НВЦ Стандартизації та метрології" на суму 4029,36 грн., у тому числі ПДВ-671,56 грн..
Таким чином ТОВ «Міст плюс» внесло до складу податкового кредиту червня 2011 року податкові накладні грудня 2010, травня 2011 року.
ТОВ "Міст Плюс" за липень 2011 року був сформований податковий кредит у сумі 352450,00 грн., уточнюючою декларацією від 09.09.2011 платник скоригував суму податкового кредиту у сторону збільшення на 2064,00 грн., та визначив розмір податкового кредиту - 354514,00 грн. До складу податкового кредиту за липень 2011 року віднесло податкові накладні інших періодів на загальну суму 50570,39 грн., у тому числі ПДВ у сумі 8428,40 грн., а саме:
19.04.2011 податкова накладна №527 КП "Одесреклама" на суму 64,77 грн., у тому числі ПДВ-10,80 грн.;
12.05.2011 податкова накладна №92 ПП "Пождума" на суму 2300,00 грн., у тому числі ПДВ- 383,33 грн.;
17.05.2011 податкова накладна №624 ВАТ Дозор сервіс" на суму 8571,00 грн., у тому числі ПДВ-1428,50 грн.;
31.05.2011 податкова накладна № 6006067 ВАТ "Оптіма Телеком" на суму 825,53 грн., у тому числі ПДВ-137,59 грн.; 23.06.2011 податкова накладна №1017418 на суму 282,00 грн. (ПДВ-47,00 грн.); 30.06.2011 податкова накладна №6018770 на суму 283,00 грн. (ПДВ-47,17 грн.);
14.06.2011 податкова накладна №21344 УГСО охорони при ГУМВС на суму 654,07 грн., у тому числі ПДВ-109,01 грн.;
14.06.2011 податкова накладна №588 ВАТ "Сантім плюс" на суму 120,00 грн., у тому числі ПДВ-20,00 грн.; 25.06.2011 податкова накладна №638 на суму 120,00 грн. (ПДВ-20,00 грн.);
14.06.2011 податкова накладна №111 ПП "Септік" на суму 120,00 грн., у тому числі ПДВ- 20,00 грн.;
14.06.2011 податкова накладна №21382 УДС охорони при ГУМВС України в Києві на суму 239,53 грн., у тому числі ПДВ-54,92 грн.;
15.06.2011 податкова накладна №33 ВАТ "Альянс Макс" на суму 485,50 грн., у тому числі ПДВ-80,92 грн.; 30.06.2011 податкова накладна №87 на суму 295,55 грн. (ШПДВ-49,26);
20.06.2011 податкова накладна №659 ГУ МНС в Києві на суму 369,00 грн., у тому числі ПДВ-61,50 грн.;
21.06.2011 податкова накладна №9 ППФ "Шаг" на суму 2100,00 грн., у тому числі ПДВ-350,00 грн.;
21.06.2011 податкова накладна №116 ВАТ "Кас Плит Сервіс" на суму 8030,00 грн., у тому числі ПДВ-13383,33 грн.;
22.06.2011 податкова накладна №438 ДП" Севастопольський НВЦ Стандартизації та метрології" на суму 3781,94 грн., у тому числі ПДВ-630,32 грн.;
25.06.2011 податкова накладна №1206 ВАТ "Аліс плюс сервіс" на суму 406,92 грн., у тому числі ПДВ-67,82 грн.;
25.06.2011 податкова накладна №1060 ПП "Компторг" на суму 20943,44 грн., у тому числі ПДВ-3490,57 грн.;
30.06.2011 податкова накладна № 9144/630 ВАТ "Укртелеком м. Харків" на суму 71,02 грн., у тому числі ПДВ-11,84 грн.;
30.06.2011 податкова накладна №2730ПП "Жилкомсервіс" на суму 208,32 грн., у тому числі ПДВ 34,72 грн..
30.06.2011 податкова накладна №9273/008 ВАТ "Інфокс" на суму 165,30 грн., у тому числі ПДВ-27,55 грн.;
30.06.2011 податкова накладна №36297 ВАТ "ЦСС" на суму 43,50 грн., у тому числі ПДВ- 7,25 грн.
Таким чином ТОВ «Міст плюс» внесло до складу податкового кредиту липня 2011 року податкові накладні квітня-червня 2011 року.
Відповідно до частини 3 пункту 198.6 Податкового кодексу України у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Згідно Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженої наказом Державної податкової служби України від 16.02.2012 №127 встановлено, що податкові накладні, взяті на облік у звітному періоді, з дати виписки яких не минуло 365 календарних днів (тобто до реєстру отриманих податкових накладних за травень 2011 року могли бути включені податкові накладні, виписані продавцем не раніше травня 2010 року; до реєстру отриманих податкових накладних за березень 2012 року відповідно можуть бути включені податкові накладні, виписані продавцем не раніше березня 2011 року) - загальне правило. В таких випадках не вимагається документального підтвердження причин отримання податкових накладних у періодах, наступних за періодом, в якому вони були виписані, а суми податку відображаються у реєстрі отриманих податкових накладних поточного звітного періоду та у складі податкового кредиту звітного періоду (рядок 10.1 декларації).
На підставі наведеного суд робить висновок, що відповідачем протиправно визнано порушенням з боку позивача формування податкового кредиту за квітень 2011 року у сумі 5227,86 грн., за травень 2011 року у сумі 30761,27 грн., за червень 2011 року у сумі 1301,73 грн., липень 2011 року у сумі 8428,40 грн.
Тому суд визнає протиправним та скасовує податкове повідомлення-рішення від 17.10.2011 №0010742301.
Згідно зі статтею 200 Податкового кодексу сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені розділом V Кодексу (пункт 200.2 статті 200 Кодексу).
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 статті 200 Кодексу).
Таким чином суд вважає, що платником податків вірно визначений розмір від'ємного значення з ПДВ за квітень - червень 2011 року, а тому суд визнає протиправним та скасовує податкове повідомлення-рішення від 17.10.2011 №0010772301.
Згідно з пунктом 200.4 статті 200 Кодексу, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
6) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
З урахуванням зазначеного до податкової декларації з ПДВ за липень 2011 частина залишку від'ємного значення, фактично сплаченого ТОВ "Міст Плюс" постачальникам і не брала участь у розрахунках бюджетного відшкодування становить 360000,00 грн..
Сума в розмірі 360000,00 грн. відображена платником у рядку 23 Декларації з конкретизацією її відшкодування (рядок 23.1) - на рахунок платника в банку.
Відповідно до пунктіву 200.1, 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
При зіставленні наданих податкових накладних від постачальників із записами в реєстрі отриманих податкових накладних ТОВ "Міст Плюс" за квітень-травень 2011 встановлено, що у графі 10 реєстру отриманих податкових накладних відображено суму податку на додану вартість, що підлягає включенню до складу податкового кредиту в розмірі 954670,00 грн., сума ПДВ підтверджена податковими накладними, товарними чеками, залізничними квитками і ВМД.
Крім того, в матеріалах справи є вантажно-митні декларації за період квітень-травень 2011, згідно з якими ПДВ (код 028) складає 879353,38 грн., в тому числі за деклараціями
-ВМД № 600000009/2011/001559 від 01.04.2011-сума ПДВ 176367,83 грн.
-ВМД № 600000009/2011/001710 від 05.04.2011-сума ПДВ 222677,94 грн.
-ВМД № 600000009/2011/002090 від 20.04.2011-сума ПДВ 114693,74 грн.
-ВМД № 600090004/2011/000394 від 22.04.2011-сума ПДВ 13116,77 грн.
-ВМД № 600000009/2011/002718 від 19.05.2011-сума ПДВ 181768,13 грн.
-ВМД № 600000009/2011/003105 від 31.05.2011-сума ПДВ 170728,97 грн.
У результаті зіставлення встановлено, що всього у складі податкового кредиту в реєстрах отриманих податкових накладних за квітень-травень 2011 відображена загальна сума 954670,24 грн., оплата постачальникам проведена на загальну суму 958316,82 грн.. Розбіжність сум відображених у реєстрах отриманих податкових накладних та даними по оплаті в сумі 3646,62 грн. утворилося за рахунок того, що ТОВ "Міст Плюс" оплачена Кримській митниці більшу суму ПДВ.
При дослідженні картки за постачальнику "Кримська митниця" за рахунком 3771 "Аванси видані" станом на 31.05.2011 встановлено, що за контрагентом відображено сальдо Дт у розмірі 20563,23 грн. (Передоплата).
ТОВ "Міст Плюс" за період квітень-липень 2011 сума податку на додану вартість (залишок від'ємного значення по рядку 24) на кінець періоду склала, з урахуванням уточнюючого розрахунку, 840528,00 грн., бюджетне відшкодування за липень 2011 року підприємством заявлено в сумі 360000,00 грн. (Рядок 23 Декларації).
Відповідно до частини 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі зазначеного суд робить висновок, що актом перевірки від 03.10.2011 не спростована правомірність формування позивачем суми бюджетного відшкодування за липень 2011 року, проте висновками експертного дослідження від 03.05.2013 №153 підтверджено суму бюджетного відшкодування у розмірі 360000,00 грн.
Таким чином суд вважає податкове повідомлення-рішення від 17.10.2011 №0010752301 протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 №4901-УІ виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
З огляду на викладене суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Під час судового засідання, яке відбулось 13.08.2013 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову складено 19.08.2013.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим від 17.10.2011 №0010772301.
3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим від 17.10.2011 №0010752301.
4. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим від 17.10.2011 №0010742301.
5.Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Міст плюс" судовий збір у розмірі 15003,40 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Т.С. Ольшанська