Постанова № 33019849, 29.07.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.07.2013
Номер справи
826/10533/13-а
Номер документу
33019849
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 липня 2013 року № 826/10533/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Васильченко І.П., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської об’єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області

до

товариства з обмеженою відповідальністю «Київська індустріальна група»

про

стягнення податкового боргу,

встановив:

Славутський міжрайонний прокурор звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Славутської об’єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Київська індустріальна група» (далі – відповідач) про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача утворилась заборгованість по орендній платі з землю в сумі 68217, 59 грн., яка на день звернення до суду відповідачем не сплачена. Заходи по погашенню податкового боргу щодо боржника вичерпано і не призвели до погашення боргу, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.07.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі. Справа призначена до судового розгляду.

В судовому засіданні 29.07.2013 року представник прокуратури позовні вимоги підтримав, просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Через відділ документообігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян Окружного адміністративного суду міста Києва від Славутської об’єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача.

29.07.2013 року в судове засідання представник відповідача не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Заяви про розгляд справи за відсутності представника до суду не надходило.

Оскільки в судове засідання прибули не всі особи, що беруть участь у справі, суд, в порядку частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши наявні в ній докази, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для прийняття рішення, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська індустріальна група» зареєстровано Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції Голосіївського району місті Києва.

Відповідач використовує в м. Славута земельну ділянку площею 17610 га по вул. Я.Мудрого, 67 на підставі договору оренди земельної ділянки, укладеного з Славутською міською радою 14.05.2008 року.

Вказаний договір продовжено строком на 5 років угодою від 21.06.2011 року за № 681060004000061).

Відповідно до п.п.3.1 – 3.2 угоди нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 753531,90 грн., розмір річної орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складає 22605,96 грн.

Пунктом 4 угоди встановлено, що нарахування орендної плати проводиться з 15.05.2011 року.

Так, заборгованість відповідача по орендній платі за землю на час розгляду справи становить 68217,59 грн., тому числі основний борг - 54004,94 грн., штрафна санкція -14166,32 грн., пеня -46,33 грн.

Відповідно до п.п. 14.1.136 статті 14 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Крім того, відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до п. 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Так, згідно статті 286.2 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до статті 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Згідно статті 290 Податкового кодексу України, плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою за кредитом (позикою), залученим державою або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно пункту 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина та держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом (ч. 1 ст. 36-1). Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави (ч. 2 ст. 36-1). За наявності підстав, передбачених ч. 2-4 цієї статті, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом, зокрема звертатися до суду з позовами (ч. 5 ст. 36-1).

Згідно статті 37 Закону України «Про прокуратуру», право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), міжрайонним прокурорам, прокурорам міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх першим заступникам і заступникам.

З огляду на те, що ненадходження заборгованості відповідача до бюджету спричинить шкоду економічним інтересам держави, були достатні підстави для представництва Славутською міжрайонною прокуратурою в інтересах держави в особі Славутської об’єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області шляхом звернення до суду з позовом.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Київська індустріальна група» (03038, м. Київ, вул. Федорова, 28, код ЄДРПОУ 32767954) на користь Державного бюджету України податковий борг по орендній платі за землю в сумі 68217 (шістдесят вісім тисяч двісті сімнадцять) грн. 59 коп. шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Васильченко І.П.