ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 липня 2013 року № 826/8001/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення незаконно отриманих коштів у розмірі 1 482,15 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів у розмірі 1 482,15 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2013 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження у справі № 826/8001/13-а та запропоновано відповідачу у строк до 14.06.2013 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/8001/13-а була 30.05.2013 р. скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, що зазначена у адресній частині постанови та підтверджується наявними матеріалами справи, а саме: 04209, АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Однак, судова кореспонденція, яка скеровувалася відповідачу на адресу, що підтверджується матеріалами справи, була 05.07.2013 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, ні станом на 14.06.2013 р., ні станом на час розгляду справи по суті 09.07.2013 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
В Оболонському районному центрі зайнятості в період з 02.09.2011 по 04.10.2012 на обліку перебувала ОСОБА_1.
ОСОБА_1 09.09.2011 подала до Оболонського районного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного, в якій власноруч зазначила інформацію про те, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі на пільгових умовах та на пенсію за вислугою років.
Наказом Оболонського районного центру зайнятості від 09.09.2011 № НТ110909 на підставі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» відповідачу був наданий статус безробітного з 01.02.2012, а також відповідно до п.п. 1,3,4 ст.22, п. 1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 2.1. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. № 307, ОСОБА_1 було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю 3 02.10.2011 року.
Згідно з п.п. 18 п.2 ст. 22 Закону України «Про Зайнятість населення» центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України,
Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 N 60/62, де зазначено, що для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.
Обмін інформацією здійснюється між Державним центром зайнятості, Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України як центральними органами виконавчої влади.
Таким чином, від Державної податкової інспекції Оболонського району м. Києва в електронному вигляді була отримана інформація про отримання доходу Відповідачем.
Отже, на виконання пп. 18, п. 2 ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-УІ, відповідно до отриманої інформації від ДПІ Оболонського району м. Києва, з метою отримання повної інформації про діяльність та доходи, отримані Відповідачем, Подільським районним центром зайнятості було здійснено перевірку АТ «Сітронікс інформаційні технології Україна» (ЄДРПОУ - 19494134) за результатами якої складено Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 21.03.2013 р. № 136.
Таким чином, зазначеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 дійсно перебувала у трудових відносинах з АТ «Сітронікс інформаційні технології Україна» у 3-му і 4-му кварталах 2012р. та отримувала дохід.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Аналогічна норма міститься в ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 де зазначено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору(контракту) або інших умовах передбачених законодавством.
Згідно з п.п. 2 і 3 ст. 36 Закону застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Отже, ОСОБА_1 повинна була повідомити про свої трудові відносини та отримання доходів.
Приховування факту отримання доходу та перебування в трудових відносинах призвело до незаконного отримання Відповідачем коштів на загальну суму 1482,15 грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят дві гривні 15 копійок).
Таким чином, незаконно отримані Відповідачем кошти у розмірі 1482,15 грн. підлягають поверненню.
Так, Відповідачу 16.04.2013 був направлений лист-повідомлення від 16.04.2013 № 24-2008 про необхідність відшкодування незаконно отриманих коштів.
Відповідач листа отримала, але кошти не відшкодувала.
Несплата вказаної суми наносить суттєвої шкоди державі, так як перешкоджає в повному обсязі Київському міському центру зайнятості забезпечувати соціальний захист громадян шляхом виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у передбачених законодавством випадках.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень щодо стосовно даного спору суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення ОСОБА_1 з коштів у розмірі 1 482,15 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, адреса: 04209, АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі 1 482,15грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят дві грн. 33 коп.)
Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУДКУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська