Постанова № 33019602, 05.08.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.08.2013
Номер справи
826/10632/13-а
Номер документу
33019602
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 серпня 2013 року 09:14 № 826/10632/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г., при секретарі судового засідання Іванині М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві

про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання чинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві (надалі - відповідач, Інспекція) про визнання протиправними дій, скасування рішення про відмову в реєстрації декларації, зобов'язання вчинити дії щодо реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 липня 2013 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, які обґрунтовані неправомірними діями відповідача щодо винесення спірного рішення, оскільки зазначені Інспекцією підстави для його прийняття суперечать діючому законодавству.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив вказуючи, що позивачем не надано до Інспекції документального підтвердження технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, у зв'язку з чим правові підстави для реєстрації декларації про готовність такого об'єкта до експлуатації відсутні.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії SV-KB № 141588 від 09 листопада 2001 року Позивач є власницею земельної ділянки (далі «Ділянка») кадастровий номер 90943010, цільове призначення якої ведення садівництва, загальна площа 0,0299 га., що розташована за адресою: АДРЕСА_2 у садівницькому товаристві «Трикотажник» Дарницького району міста Києва.

На даній Ділянці, протягом 2009 року, Позивач, без отримання дозволу, збудувала садовий будинок загальною площею 265,90 м2 (далі «Об'єкт»). 22 травня 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Техінвентаризація» виготовило технічний паспорт (далі «Техпаспорт») на вищезазначений Об'єкт. На даний Об'єкт відкрита інвентаризаційна справа № 42013, про що зроблена відмітка на титульному листі Техпаспорту.

06 червня 2013 року Позивач звернулась до Відповідача з заявою про прийняття в експлуатацію Об'єкту та додала до неї наступний комплект документів:

- декларація про готовність об'єкта до експлуатації в двох примірниках;

- нотаріально завірена копія державного акту на право власності на Ділянку в одному примірнику;

- копія Техпаспорту, завірена його виробником, в одному примірнику.

25 червня 2013 року Позивач отримала рішення Відповідача серії KB № 210131760586, яким Відповідач відмовив в реєстрації поданої Позивачем декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Як вбачається зі спірного рішення, в обґрунтування відмови Відповідач зазначив, що для прийняття Об'єкта в експлуатацію Позивач повинен забезпечити здійснення технічного обстеження Об'єкта, та надати Відповідачу документальне підтвердження проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, проведеного після 29 квітня 2013 року.

Проте, суд не може погодитись з такою позицією відповідача, з огляду на наступне..

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19 березня 2013 року № 95, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2013 року за № 612/23144, затверджено Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення і та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж (далі «Порядок-95»).

Згідно з п. 1.1 Порядку-95 цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудованих до 12 березня 2011 року: громадських будинків І і ІІ категорій складності; будівель і споруд сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Відповідно до п. 3.1. Порядку прийняття в експлуатацію об'єктів, зазначених у пункті 1.1 розділу І цього Порядку, здійснюється безоплатно територіальними органами Держархбудінспекцїі України протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об'єкти, за результатами технічного обстеження цих об'єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.

Пунктом 3.2. Порядку встановлено, що замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно); засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта. Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

Згідно з п. 3.3. Порядку Інспекція розглядає документи, зазначені у пункті 3.2 цього розділу, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк, передбачений пунктом 3.1 цього розділу.

Враховуючи те, площа Об'єкту є меншою ніж 300 м2, зважаючи на п. 3.2. Порядку, то можна прийти до висновку про те, що надання Інспекції звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації не є необхідним.

Відповідно, вимагати такий звіт для реєстрації Декларації є неправомірним.

Також, суд вважає необґрунтованими доводи Відповідача щодо того, що висновок про відповідність вимогам надійності та можливості безпечної експлуатації об'єкта є обов'язковою інформацією при заповненні пункту 6 декларації про готовність об'єкта до експлуатації, оскільки цей розділ присвячений виключно інформації про звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, то і заповнятись він повинен виключно коли наявність такого звіту передбачена вимогами Порядку-95.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав; свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 71 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень не надав суду належних та допустимих доказів, не навів обґрунтованих доводів в заперечення обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Враховуючи встановлені судом обставини та надану їм правову оцінку, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві, ори прийнятті рішення KB № 210131760586 від 25 червня 2013 року щодо відмови в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації: Садовий будинок (літера «В») в садовому товаристві «Трикотажник» на вулиці АДРЕСА_2 на підставі поданої заяви ОСОБА_1.

Скасувати рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві KB № 210131760586 від 25 червня 2013 року щодо відмови в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації: Садовий будинок (літера «В») в садовому товаристві «Трикотажник» на вулиці АДРЕСА_2 на підставі поданої заяви ОСОБА_1.

Зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельмоге контролю у місті Києві (ідентифікаційний код 37772089; адреса: бульвар Лесі Українки, 26 місто Київ 01133) після набрання рішенням суду законної сили, в термін визначений діючим законодавством, вчинити відповідні дії, щодо реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації: Садовий будинок (літера «В») в садовому товаристві «Трикотажник» на вулиці АДРЕСА_2 на підставі поданої заяви ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_1 04080).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вєкуа Н.Г.

Повний текст постанови складено 12 серпня 2013 року