Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2013 р. Справа № 805/10719/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голуб В.А. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Горлівське» про стягнення фінансової санкції у розмірі 17 000, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «Горлівське» про стягнення фінансової санкції у розмірі 17 000,00 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що Приватне акціонерне товариство «Горлівське» (далі - Товариство) не виконало розпорядження № 735-ДО-1-Е від 24.10.2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно якого у строк до 23.11.2012 року Товариство повинно було усунути вказані в розпорядженні порушення законодавства про цінні папери відповідно до Положення.
Як зазначає позивач, по теперішній час розпорядження № 735-ДО-1-Е від 24.10.2012 року не виконано.
Постановою від 15 травня 2013 року № 268-ДО-1-Е було застосовано фінансову санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. Позивач просив суд стягнути вказану суму заборгованості з відповідача у судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. 13.08.2013 року через канцелярію надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача у письмовому провадженні.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до преамбули Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» цей Закон визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Статтею 6 цього Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Таким чином, позивач - Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, є суб'єктом владних повноважень та здійснює у даних правовідносинах повноваження, надані йому Законом.
Відповідач - Приватне акціонерне товариство «Горлівське» є юридичною особою, має ідентифікаційний код - 32804702 (а.с. 26-27).
Пунктом 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з абз. 1 п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідачем не виконане розпорядження Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства про цінні папери № 735-ДО-1-Е від 24 жовтня 2012 року, згідно з яким відповідач повинен був у термін до 23 листопада 2012 року усунути порушення законодавства про цінні папери та здійснити розкриття виправленої річної інформації за 2011 рік у відповідності до вимог п. 1 глави 7 розділу V «Положення» шляхом: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії (www.stockmarket.gov.ua); розміщення на власному веб-сайті в мережі Інтернет; опублікування в офіційному друкованому виданні; подання до Комісії паперової форми річної інформації відповідно до вимог «Положення» та електронної форми річної інформації відповідно до вимог наказу Голови Комісії від 27.12.2007 року № 1598 «Щодо вимог глав 1-5 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364» (зі змінами та доповненнями) (а.с.17). Невиконання відповідачем розпорядження позивача № 735-ДО-1-Е від 24.10.2012 року встановлено актом № 268-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.04.2013 року (а.с.12).
Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято постанову від 15 травня 2013 року № 268-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за невиконання розпорядження уповноваженої особи Комісії застосовано до ПрАТ «Горлівське» фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 17 000, 00 грн.(а.с.9).
Вищезазначена постанова була надіслана відповідачу рекомендованим листом, про що свідчить реєстр рекомендованих відправлень від 16.05.2013 року (а.с. 10).
Статтею 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" визначено, що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій. Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Положення) від 19.12.2006 року №1591, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія).
Згідно з п.1, 2 та 5 глави 7 розділу V Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним. Емітент може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію у мережі Інтернет. При поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не визначені в пункті 4 цієї глави, подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.
Пунктом 8 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Положеннями статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачена сума заборгованості зі сплати штрафу в сумі 17 000, 00 грн., постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.05.2013 року № 268-ДО-1-Е не оскаржена, у встановленому порядку не скасована.
Згідно із ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Горлівське» про стягнення фінансової санкції у розмірі 17 000, 00 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Горлівське» (код ЄДРПОУ 32804702) на користь Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.