ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 824/1011/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Юойко О.Я.
Суддя-доповідач: Совгира Д. І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2013 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Совгири Д. І.
суддів: Курка О. П. Матохнюка Д.Б.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК" на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області до Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК" про підтвердження обґрунтованості адмінарешту, -
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Глибоцькому районі Чернівецької області звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду з поданням до Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК" в якому просила підтвердити обґрунтованості адміністративного арешту майна відповідача, накладеного рішенням «Про застосування адміністративного арешту майна платника податків» від 24.04.2013 року.
Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року, подання задоволено повністю. Підтверджено обґрунтованість адміністративного арешту майна Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК", накладеного рішенням відповідача. Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Глибоцьке державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК" подало апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного адміністративного суду в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, відмовити в задоволенні вищевказаного подання. В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства, за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що і призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.
Сторони в судове засіданні не з'явились. Представником відповідача надано заяву про розгляд апеляційної скарги без його участі. Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення заяви, а особиста участь сторін в судовому засіданні не визнавалась обов'язковою, колегія суддів у відповідності до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 197 КАС України визнала можливим проводити розгляд в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши доповідача - суддю Вінницького апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.
Судом першої інстанції встановлено, що 08 квітня 2013 року до Державної податкової інспекції в Глибоцкьтому районі надійшов для виконання лист від 26.03.2013 року №2-34/732 ВДВС Глибоцького районного управління юстиції щодо проведення перевірки руху коштів у касі боржника - Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємство агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК» у зв'язку із перебування на виконанні виконавчого листа від 13.08.2012 року №2а/2470/2866/11 Чернівецького окружного адміністративного суду про стягнення податкового боргу в сумі 511858,64 грн.
18 квітня 2013 року на виконання вимог листа від 26.03.2013 року №2-34/732, голова Державної податкової служби в Чернівецькій області видав наказ №84-ФП про проведення фактичної перевірки Державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгос АПК» з питань дотримання вимог Податкового кодексу України в частині здійснення господарської діяльності та Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України» та інших законодавчих актів.
18 квітня 2013 року на підставі зазначеного вище наказу видані направлення №190, №191 на перевірку Державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгос АПК» тривалістю 10 діб.
19 квітня 2013 року Державної податковою службою в Чернівецькій області було складено акт №6/24/00/22/32522747 щодо відмови від отриманні копії наказу та ознайомлення з направленнями на проведення фактичної перевірки відповідача, в якому зазначено, що в адміністративному приміщенні Державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгос АПК» 19 квітня 2013 року о 12:20 год. директор ОСОБА_2 відмовився від отримання копії наказу №84-ФП від 18.04.21013 року та відмовився від ознайомлення з направленням №190, №191 від 18.04.2013 року на проведення фактичної перевірки державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», в зв'язку з відсутністю головного бухгалтера.
24 квітня 2013 року Державною податковою службою в Чернівецькій області було складено акт №8/22-2/32522474 щодо відмови від допуску на проведення фактичної перевірки відповідача, в якому зазначено, що в адміністративному приміщенні Державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгос АПК» 24 квітня 2013 року о 11:30 год. головним бухгалтером ОСОБА_3 відмовлено від проведення фактичної перевірки та від допуску посадових осіб ДПС у Чернівецькій області для проведення фактичної перевірки, відмовилась від отримання копії наказу №84-ФП від 18.04.2013 року та від ознайомлення з направленнями №190, №191 від 18.04.2013 року на проведення фактичної перевірки державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгосп АПК», в зв'язку з відсутністю директора підприємства ОСОБА_2
24 квітня 2013 року заступник голови Державної податкової служби в Чернівецькій області звернувся до начальника Державної податкової інспекції в Глибоцькому районі із зверненням про застосування адміністративного арешту майна платника податків у зв'язку із тим, що відповідач відмовляється від допуску посадових осіб Державної податкової служби в Чернівецькій області щодо проведення фактичної перевірки
24 квітня 2013 року о 16:20 год. за наслідками розгляду звернення прийнято рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків - Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу «Глибоцький держспецлісгос АПК»
Аналізуючи дії податкового органу про застосування адміністративного арешту майна платника податків до відповідача, колегія суддів повністю погодилась з такими, зазначивши наступне:
Згідно з п.п. 16.1.13. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим же Кодексом.
Згідно з вимогами п.п. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим же Кодексом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. (п. 78.4. ст. 78 цього ж Кодексу).
При тому слід зазначити, що згідно з п. 94.1. ст. 94 ПК України, адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Згідно п.п. 94.2.3. п. 94.2. ст. 94 цього ж Кодексу, арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Згідно з п. 94.10. ст. 94 цього ж Кодексу, арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Згідно з п.п. 3.1.3. п. 3.1. розділу III Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Керівник органу державної податкової служби за наявності однієї з обставин, визначених пунктом 3.1 розділу III цього ж Порядку, та на підставі звернення відповідного підрозділу, який у межах своїх повноважень встановлює такі обставини, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків з (п. 4.1. розділу IV цього ж Порядку).
Таким чином, на підставі системного аналізу норм законодавства, колегія суддів вважає, що подання з яким звернулася до суду позивач є підставним та законним, що свідчить про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна відповідача застосованого рішенням, оскільки такий згідно вищевказаного законодавства застосовується за факт відмови від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Отже, колегія суддів прийшла до неспростовного переконання про те, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Глибоцького державного спеціалізованого лісогосподарського підприємства агропромислового комплексу "Глибоцький держспецлісгосп АПК", - залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2013 року, - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 05 серпня 2013 року.
Головуючий суддя Совгира Д. І.
Судді Курко О. П.
Матохнюк Д.Б.