Постанова № 32883126, 10.04.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2013
Номер справи
804/3583/13-а
Номер документу
32883126
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2013 р. Справа № 804/3583/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТурлакової Н. В. при секретаріМединській А.О. за участю: представника позивача представник відповідача Вергун С.І. не з'явився розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпробетон» про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпробетон» про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 850грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі акту здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) №01/10-26-0830-А від 18.10.2011 року, в якому зафіксовано факти порушення відповідачем законодавства про електроенергетику, позивачем видано розпорядження №01/10-01-0376-Р від 20.10.2011 року, із зазначенням обов'язкових для виконання заходів та строків їх виконання. При перевірці виконання відповідачем вимог Розпорядження від 20.10.2011 року, встановлено факт його невиконання, а саме: не виконані вимоги п.1, про що складено акт перевірки (Протокол) № 01/10-26-1-0438-АП від 08.05.2012 року. У відповідності до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", у зв'язку з ухиленням відповідача від виконання Розпорядження, позивачем винесено постанову №01/10-26-73-09 від 31.07.2012р. про накладення на ТОВ «Дніпробетон» штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 850грн., який станом на момент розгляду справи залишається не сплаченим.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.

Заслухавши представника позивача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно Довідки АА №269124 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстрована 10.08.1998р. Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією.

Згідно Статуту Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» засноване на державній власності і підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000р. №598/2000 «Про міністерство палива та енергетики України», є державною особою.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго». Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Відповідно до Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, яка діє на підставі Положення, затвердженого Головним Державним інспектором України з енергетичного нагляду.

Згідно Довідки №6727 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстрований 20.02.2006р. Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією.

18.10.2011 року державними інспекторами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області Ісаєвим О.М. та Поліщуком М.М. проведено позапланове обстеження ТОВ «Дніпробетон». За результатами обстеження, виявлено порушення законодавства про електроенергетику, а саме: «Керівництво підприємства не забезпечило безперешкодний доступ посадових осіб державного нагляду на підприємство, не надало їм інформації і документів необхідних для здійснення своїх повноважень» про що складено акт здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) №01/10-26-0830-А від 18.10.2011 року.

На підставі ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст.9 Закону України «Про електроенергетику» та Акта від 18.10.2011р. №01/10-26-0830-А Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області було винесено Розпорядження №01/10-01-0376-Р від 20.10.2011р., яким відповідача було зобов'язано усунути виявлені порушення, а саме забезпечити безперешкодний доступ посадових осіб державного нагляду на підприємство, надати їм інформацію і документи необхідні для здійснення своїх повноважень та встановлено термін до 27.10.2011р. Акт від 18.10.2011р. та Розпорядження були направлені відповідачу супровідним листом №47/2395 від 20.10.2011р.

08.05.2012 року посадовими особами позивача проведено перевірку виконання вимог Розпорядження №01/10-01-0376-Р від 20.10.2011 року ТОВ «Дніпробетон», якою встановлено, що відповідач вимоги вказаного Розпорядження в повному обсязі не виконав, у зв'язку з чим, складено Акт перевірки (протокол) №01/10-26-1-0438-АП від 08.05.2012р.

Акт перевірки (протокол) №01/10-26-1-0438-АП було вручено уповноваженій особі відповідача Лавренюк, що підтверджується Довідкою №5/06-2108 від 26.05.2012р., наданою поштовим відділенням ЦПЗ №1.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області було винесено Постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №01/10-26-73-09 від 31.07.2012р. у розмірі 850,00грн. Сума штрафу має бути сплачена до державного бюджету України протягом 30 днів з дня прийняття постанови. Постанова була направлена та вручена уповноваженій особі відповідача Рибко Т.С. 04.09.2012р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, копія якого наявна в матеріалах справи. Доказів про оскарження вказаної постанови в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.

Відповідно до пункту 11 "Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006 р. N 131), визначені права Держенергонагляду, зокрема: застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством; вимагати від суб'єктів господарювання припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного енергетичного нагляду (контролю); вимагати від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії; отримувати в установленому порядку від міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів електричної енергії інформацію, необхідну для виконання покладених на Держенергонагляд завдань; надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Пунктом 13 вказаного Положення передбачено, що головний державний інспектор України з енергетичного нагляду, його заступники, старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду під час виконання своїх функцій мають право, зокрема: безперешкодно у робочий час відвідувати електричні і теплові установки та мережі суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії з метою здійснення контролю за дотриманням вимог нормативно-правових і нормативно-технічних документів в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання; здійснювати в установленому порядку обстеження (перевірку), огляд, інспектування електричних і теплових установок та мереж суб'єктів електроенергетики та суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, а також складати за їх результатами відповідні акти; складати в установленому законодавством порядку протоколи про адміністративні правопорушення та притягати до адміністративної відповідальності громадян і посадових осіб.

Згідно абз.3 ч.3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені частиною третьою статті 27 Закону України "Про електроенергетику", застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312, встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій; рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії; рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 10 вказаного Положення передбачено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Таким чином, з врахуванням викладеного, оскільки відповідач не сплатив в установлені строки заборгованість, суд доходить висновку, що позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпробетон» про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпробетон» про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпробетон» 850,00грн. (вісімсот п'ятдесят гривень) штрафу до Державного бюджету України на п/р №31111106700010 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 37989295, МФО 805012, одержувач - Державний бюджет м.Дніпропетровськ за кодом бюджетної класифікації 21021100.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 15 квітня 2013 року.

Суддя Н.В. Турлакова