Ухвала суду № 32828888, 18.07.2013, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
к/9991/27255/12-с
Номер документу
32828888
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" липня 2013 р. м. Київ К/9991/27255/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Калашнікової О.В. Леонтович К.Г. Сіроша М.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною скаргою Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2011 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2012 року в адміністративній справі за позовом Вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з легкої атлетики до Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення,-

в с т а н о в и л а:

У грудні 2011 року Вінницька спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з легкої атлетики звернулася (далі - ДЮСШ) до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд соцстраху) про визнання протиправним та скасування рішення №9 від 09.11.2011р. про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, використаних неправомірно (не за цільовим призначенням), та застосування фінансових санкцій.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав на відсутність правових підстав застосування до Вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з легкої атлетики санкцій за неправомірне (нецільове) використання коштів Фонду соцстраху, оскільки результати проведеної останнім перевірки не відповідають дійсності, відтак, оскаржуване рішення №9 є неправомірним та підлягає скасуванню.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2012 року, позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №9 від 09.11.2011 року про повернення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів в сумі 6175 грн.65 коп. та застосування фінансових санкцій в сумі 3087 грн. 84 коп.

Не погоджуючись з оскаржуваними судовими рішеннями, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, у якій просить їх скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у позові.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступне.

У відповідності до свідоцтва Вінницька спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з легкої атлетики зареєстрована як юридична особа виконкомом Вінницької міської ради від 25.12.1997р. за ідентифікаційним № 20092636 (а.с.34).

На підставі наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.10.2011 року №367-ос, 04 листопада 2011 року працівниками контрольно-ревізійного відділу ВД Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з ТВП, проведено перевірку цільового використання коштів відповідного Фонду в спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з легкої атлетики за період з 01.01.2011 року по 30.09.2011 року.

За результатами перевірки складено акт від 04.11.2011 року, яким зафіксовано порушення п.1.2 ч.1 Порядку часткового фінансування ДЮСШ за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду №16 від 26.05.2010 року (далі - Порядок №16) на суму 6175, 68 грн., та прийнято рішення від 09.11.2011 року №9 про повернення Фонду соцстраху коштів у сумі 6175, 65грн. і застосування фінансових санкцій в сумі 3087, 84грн.

Позивач оскаржує зазначене рішення відповідача, оскільки вважає результати перевірки такими, що не відповідають дійсності.

Задовольняючи позов, суд першої інстанцій, з висновками якого також погодився апеляційний суд, виходив з того, що результати перевірки, зафіксовані в акті перевірки від 04.11.2011 року, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, виходячи з наступного.

Судами встановлено, що розбіжність в сумі 6175, 68грн. виникла на підставі того, що Фондом соцстраху несвоєчасно проводилось фінансування ДЮСШ, однак, на кінець звітного періоду розбіжності між фактично використаними коштами і кошторисом вже не існувало, що підтверджено документами, які містяться у матеріалах адміністративної справи та не спростовано відповідачем.

Згідно частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що встановленими у справі обставинами не підтверджуються підстави для застосування до позивача рішення про повернення коштів Фонду соцстраху, а отже і застосування фінансових санкцій згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись статтями 160, 167, 220, 222, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2011 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України, у строк та у порядку, визначеними статтями 237 - 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді:

з оригіналом згідно

помічник судді А.О. Кулеша