номер провадження справи 5/28/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.07.2013 Справа № 908/1671/13
За позовом: Першого заступника прокурора міста Запоріжжя (69035, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, 5)
до відповідача: Запорізької міської ради (69105, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
1. Головне управління Держземагенства у Запорізькій області (69095, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50)
2. Департамент архітектури та містобудування (69037, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Зелінського, 3)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Фізична особа Лук'янчиков Олександр Миколайович (69000, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Радянський, 7, кв. 193)
про визнання протиправним та скасування рішення Запорізької міської ради № 33/3 від 23.04.2008 щодо передачі в оренду земельної ділянки фізичній особі
Суддя Проскуряков К.В.
У судовому засіданні брали участь представники:
Від позивача: Красних О.О., посвідчення № 013465 від 03.12.2012
Від відповідача: Часова І.А., довіреність № 01-17/03206 від 31.10.2012
Від третьої особи на стороні позивача - 1: Пресіч П.Ю., довіреність № 6 від 21.01.2013
Від третьої особи на стороні позивача - 2: Не з'явився
Від третьої особи на стороні відповідача: Не з'явився
СУТНІСТЬ СПОРУ:
14.05.2013 Перший заступник прокурора міста Запоріжжя звернувся до господарського суду Запорізької області із позовною заявою до відповідача: Запорізької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Запорізької міської ради № 33/3 від 23.04.2008 щодо передачі в оренду земельної ділянки фізичній особі.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 14.05.2013 справу №5009/1671/13 прийнято до свого провадження, присвоєно справі номер провадження №5/28/13, порушено провадження у справі № 5009/1671/13, залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Фізичну особу Лук'янчикова Олександра Миколайовича, судове засідання призначено на 24.06.2013. Ухвалою суду від 05.07.2013 № 908/1671/13 залучено до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: 1. Головне управління Держземагенства у Запорізькій області, 2. Головне управління архітектури та містобудування, продовжено строк розгляду справи на 15 днів до 30.07.2013. Розгляд справи неодноразово відкладався. В судовому засіданні 29.07.2013 судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
За письмовим клопотанням сторін розгляд справи відбувався без фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів.
Прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві. Також, прокурором були надані пояснення щодо застосування загальної позовної давності - 3 роки з моменту коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення свого права. Відповідно до ч. 5 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» у разі відхилення подання прокурора в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо: визнання незаконним нормативно-правового акта відповідного органу повністю чи в окремій його частині; визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень. Прокурору стало відомо про даний факт у вересні 2012 під час проведення прокурорської перевірки щодо законності розпорядження Запорізькою міською радою землями на території міста Запоріжжя. Так, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» (редакція, яка діяла на час перевірки) фактично перевірка розпочиналась з моменту направлення вимог прокурора до відповідних органів, установ, організацій щодо надання певної інформації про об'єкт, що перевіряється. Таким чином, прокурорська перевірка фактично розпочалась 14.09.2012 із направленням прокурорської вимоги у порядку ст.ст. 8, 20 Закону України «Про прокуратуру» до Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради про надання інформації щодо функціонального призначення земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а. Просить позов задовольнити.
Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що зазначив у письмовому відзиві.
Третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - 1 надала наступні пояснення: 24.09.2007 фізична особа Лук'янчиков О.М. звернувся до Запорізької міської ради з заявою про відведення земельної ділянки, площею 1,1868 га, за адресою: м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна, 11 - а, для проектування та будівництва житлового комплексу з вбудованими-прибудованими нежитловими приміщеннями. Дана заява була передана до Управління земельних ресурсів у місті Запоріжжі та Головного управління архітектури та містобудування. За дорученням міської ради Управлінням земельних ресурсів було підготовлено та видано завдання на складання фізичній особі Лук'янчикову О.М. проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки по вул. С. Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями в межах документів МБТІ та підготовку договору оренди землі. Проект землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки був розроблений ДП «Центр державного земельного кадастру при ДК України по земельних ресурсах» в особі Запорізької регіональної філії. Зі змісту пояснювальної записки до проекту землеустрою вбачається, що при підготовці даного проекту земельна ділянка була обстежена на місцевості. З'ясовано, що вона знаходиться в зоні громадської та багатоповерхової житлової забудови в кварталі поміж вулицями С. Тюленіна, 12 Квітня та Возз'єднання України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя. Розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. С. Тюленіна, 11 - а, керуючись ст.ст. 120, 124 Земельного кодексу України та Законом України «Про оренду землі», відповідачем було прийнято рішення від 23.04.2008 № 33/3 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. С. Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями», яким було надано згоду на підготовку вищеназваного проекту землеустрою та затверджено його. Відповідно до п. 3 рішення ЗМР гр. Лук'янчикову О.М. було передано в оренду строком на 10 років земельну ділянку (кадастровий № 2310100000:05:004:0149) площею 1, 2264 га (землі громадського призначення) по вул. С. Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями за рахунок земель ЗМР.
Третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - 2 у судове засідання 29.07.2013 не з'явилася, про причини неявки суду не повідомила. Клопотань про розгляд справи за відсутності представника третьої особи - 2 або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило. Пояснення по справі та документи, витребувані ухвалою господарського суду Запорізької області від 05.07.2013 суду не надано. Про дату, час та місце призначеного судового засідання повідомлялась своєчасно та належним чином шляхом направлення на її адресу відповідної ухвали суду, яка на адресу суду не поверталась.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача надала суду письмові пояснення, відповідно до яких просить у задоволенні позовних вимог відмовити у зв'язку з наступним: по-перше, відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здісненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. По-друге, ст. ст. 140, 141 Земельного кодексу України визначено вичерпний перелік підстав припинення права власності на земельну ділянку або права користування земельною ділянкою. Відповідно до п. 15 договору оренди землі цільове призначення земельної ділянки (категорія земель): землі житлової та громадської забудови. Відповідно до п. 2 акту прийому - передачі земельної ділянки за договором оренди землі від 20.05.2008 №040826100894 земельна ділянка знаходиться у придатному стані для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями. Земля використовується за цільовим призначенням.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд,
ВСТАНОВИВ:
18.04.2008 гр. Лук'янчиков О.М. звернувся до Запорізького міського відділу Запорізької регіональної філії Центру ДЗК з заявою (вх. № 2574-1 від 18.04.2008) щодо розроблення проекту із землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями.
18.04.2008 було надано завдання № 01-02/2576и на складання проекту землеустрою, яке погоджено 21.04.2008.
Проект землевідведення було погоджено висновками Управління земельних ресурсів у місті Запоріжжі Запорізької області від 22.04.2008 № 01-02/2678и, Головного управління архітектури та містобудування Запорізької міської ради від 10.04.2008 №131/в, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області від 22.04.2008 № 615/13/09, Державного закладу «Запорізька міська санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» від 18.04.2008 № 02/588, Запорізької обласної інстанції по охороні пам'яток історії та культури від 18.04.2008 №471.
22.04.2008 Запорізькою регіональною філією ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» обмінний файл прийнято (Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями).
23.04.2008 за № 1635 складено висновок державної землевпорядної експертизи, відповідно до п. 11 якого землевпорядна документація не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, повертається на доопрацювання.
Контроль за усуненням зауважень покласти на начальника Управління земельних ресурсів у місті Запоріжжі і про наслідки повідомити головне управління земельних ресурсів.
Рішенням двадцять першою сесії Запорізької міської ради п'ятнадцятого скликання прийнято рішення від 23.04.2008 № 33/3 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано прибудованими приміщеннями», відповідно до якого надано гр. Лук'янчикову О.М. згоду на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями; затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а гр. Лук'янчикову О.М. (ІПН 2215114894); передано в оренду строком на 10 років гр. Лук'янчикову О.М. земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:05:004:0149) площею 1,2264 (землі громадського призначення) по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями за рахунок земель Запорізької міської ради; доручено Управлінню земельних ресурсів у місті Запоріжжі Запорізької області (Цвіркун О.М.) внести відповідні зміни до земельно-кадастрової документації.
19.05.2008 між Запорізькою міською радою (орендодавець) та гр. Лук'янчиковим О.М. (орендар) на виконання рішення двадцять першою сесії Запорізької міської ради п'ятнадцятого скликання від 23.04.2008 № 33/3 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано прибудованими приміщеннями», було укладено договір оренди землі, відповідно до п.п. 1, 2 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна, 11 - а, загальною площею 1,2264 га.
На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: об'єкт незавершеного будівництва (п. 3).
Земельна ділянка надається в оренду для: розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями (п. 14).
Цільове призначення земельної ділянки (категорія земель): землі житлової та громадської забудови (п. 15).
20.05.2008 сторонами підписано Акт прийому-передачі земельної ділянки за договором оренди землі № 040826100894.
Відповідно до листа Департаменту архітектури та містобудування № 4363 від 14.09.2012 (відповідь на вимогу прокуратури № 146-5830 від 14.09.2012) територія розташування земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а (кадастровий номер 2310100000:05:004:0149) згідно з матеріалами діючого генерального плану міста Запоріжжя визначена частково як територія спортивних закладів (414 - стадіони) та частково як спортивно рекреаційна територія (416 - спорткомплекси, басейни). В генеральний план розвитку міста Запоріжжя рішенням міської ради не вносились зміни щодо можливості розташування житлових комплексів в вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а і функціональне призначення територій по вул. Сергія Тюленіна, з зони спортивних закладів та спортивно рекреаційних територій не змінювалось.
Відповідно до листа Департаменту архітектури та містобудування № 2557 від 07.06.2013 (відповідь на вимогу прокуратури № 146-3593 від 04.06.2013) територія розташування земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а (кадастровий номер 2310100000:05:004:0149) відноситься частково до території спортивних закладів та частково до спортивно-рекреаційної території (стадіони).
На підставі погодженого головним архітектором міста (протокол № 362/80 від 28.03.2008) містобудівного обґрунтування внесення змін до містобудівної документації та визначення параметрів об'єкта містобудування «Розміщення житлового комплексу з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями по вул. С. Тюленіна, 11 - а в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя», Департаментом надані пропозиції до проекту «Внесення змін до генерального плану м. Запоріжжя» у частині зміни функціонального призначення зазначеної земельної ділянки з рекреаційної території на територію багатоповерхової житлової забудови.
В матеріалах справи міститься копія схеми генерального плану забудови 1:500 розміщення житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Тюленіна, 11 - а, завірена головним спеціалістом Головного управління Держземагенства у Запорізькій області Пресіч П.Ю., яка узгоджена Головним управлінням архітектури та містобудування із зазначенням про необхідність внесення змін до Генерального плану міста (ІІ т. а.с. 52).
Оцінивши представлені докази в їх сукупності вважаю, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 7, 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про планування і забудову території» (редакція з 01.01.2008 по 14.10.2008) генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; місцеві правила забудови - нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок планування і забудови та іншого використання територій, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень забудови та іншого використання територій та окремих земельних ділянок у межах зон, визначених планом зонування.
Відповідно до ч.ч. 1 - 4 ст. 19 даного Закону на території населеного пункту відповідною радою встановлюється режим забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб.
Режим забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів або місцевих правилах забудови.
Режим забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб, враховується при розробленні землевпорядної документації.
Режим забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб за межами населених пунктів, встановлюється відповідними радами.
Відповідно до п. 2 Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 № 02-5/35 «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів» підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Земельного кодексу України (редакція з 01.01.2008 по 22.05.2008) категорії земель України мають особливий правовий режим.
Статтею 19 Земельного кодексу України визначені категорії земель, зокрема землі України за основним цільовим призначенням поділяються й на землі рекреаційного призначення.
Відповідно до ст.ст. 50, 51 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.
До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Частиною 3 ст. 52 Земельного кодексу України передбачено, що на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.
Відповідно до Генерального плану розвитку м. Запоріжжя надана земельна ділянка відноситься до земель спортивної та спортивно-рекреаційної території.
Згідно копії схеми генерального плану забудови 1:500 розміщення житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Тюленіна, 11 - а, завіреної головним спеціалістом Головного управління Держземагенства у Запорізькій області Пресіч П.Ю., дана схема узгоджена Головним управлінням архітектури та містобудування із зазначенням про необхідність внесення змін до Генерального плану міста (ІІ т. а.с. 52).
Відповідно до листа Департаменту архітектури та містобудування № 4363 від 14.09.2012 (відповідь на вимогу прокуратури № 146-5830 від 14.09.2012) територія розташування земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а (кадастровий номер 2310100000:05:004:0149) згідно з матеріалами діючого генерального плану міста Запоріжжя визначена частково як територія спортивних закладів (414 - стадіони) та частково як спортивно рекреаційна територія (416 - спорткомплекси, басейни). В генеральний план розвитку міста Запоріжжя рішенням міської ради не вносились зміни щодо можливості розташування житлових комплексів в вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а і функціональне призначення територій по вул. Сергія Тюленіна, з зони спортивних закладів та спортивно рекреаційних територій не змінювалось.
Відповідно до листа Департаменту архітектури та містобудування № 2557 від 07.06.2013 (відповідь на вимогу прокуратури № 146-3593 від 04.06.2013) територія розташування земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а (кадастровий номер 2310100000:05:004:0149) відноситься частково до території спортивних закладів та частково до спортивно-рекреаційної території (стадіони).
На підставі погодженого головним архітектором міста (протокол № 362/80 від 28.03.2008) містобудівного обґрунтування внесення змін до містобудівної документації та визначення параметрів об'єкта містобудування «Розміщення житлового комплексу з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями по вул. С. Тюленіна, 11 -а в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя», Департаментом надані пропозиції до проекту «Внесення змін до генерального плану м. Запоріжжя» у частині зміни функціонального призначення зазначеної земельної ділянки з рекреаційної території на територію багатоповерхової житлової забудови.
На підставі вищевикладеного, земельна ділянка по вул. С. Тюленіна, 11 - а була визначена як землі житлової та громадської забудови, що не відповідає Генеральному плану розвитку міста Запоріжжя та цільовому призначенню категорії земель спортивної та спортивно-рекреаційної території.
Крім того, відповідно до висновку державної землевпорядної експертизи № 1635 від 23.04.2008 землевпорядна документація по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а для розташування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями була повернута на доопрацювання.
Нормами глави 19 розділу IV Земельного кодексу «Набуття права на землю громадянами та юридичними особами» передбачено, що право користування земельною ділянкою здійснюється на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, яке приймається на підставі проекту землеустрою.
Таким чином, рішення Запорізької міської ради № 33/3 від 23.04.2008 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано прибудованими приміщеннями» було прийнято безпідставно, за відсутності належним чином оформленого проекту землеустрою.
Крім того, з системного аналізу ст. ст. 122-124 Земельного кодексу України вбачається, що міською радою спочатку повинно було прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, яке прийнято не було, що свідчить про порушення порядку прийняття оспорюваного рішення.
Відповідно до ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Відповідно до ч. 5 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» у разі відхилення подання в цілому чи частково або неповідомлення прокурора про результати розгляду подання, а також якщо подання не вносилося, прокурор може звернутися до суду щодо: 1) визнання незаконним нормативно-правового акта відповідного органу повністю чи в окремій його частині; 2) визнання протиправним рішення чи окремих його положень і щодо скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень; 3) визнання протиправними дій чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від вчинення певних дій.
Враховуючи викладене, позов про визнання протиправним та скасувати рішення Запорізької міської ради № 33/3 від 23.04.2008 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано прибудованими приміщеннями» підлягає задоволенню.
Судові витрати відносяться на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Також, суд з власної ініціативи вважає за необхідне виправити описку, допущену при комп'ютерному наборі тексту, у вступній частині та по тексту ухвали господарського суду Запорізької області від 05.07.2013 № 908/1671/13, оскільки замість назви третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - 2: «Департамент архітектури та містобудування» зазначено «Головне управління архітектури та містобудування».
Керуючись ст.ст. 49, 82- 85, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Виправити описку в ухвалі господарського суду Запорізької області від 05.07.2013 № 908/1671/13.
2. Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - 2 вважати Департамент архітектури та містобудування.
3. Позов задовольнити.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення Запорізької міської ради № 33/3 від 23.04.2008 «Про передачу в оренду гр. Лук'янчикову О.М. земельної ділянки по вул. Сергія Тюленіна, 11 - а, для розташування житлового комплексу з вбудовано прибудованими приміщеннями».
5. Стягнути з Запорізької міської ради (69105, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206, код ЄДРПОУ 04053915) на користь Державного бюджету України (Одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжі (Орджонікідзевського район), Банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025409, № рахунку 31215206783007, код класифікації доходів бюджету 22030001 "Судовий збір") судовий збір в розмірі 1 147 (одна тисяча сто сорок сім) грн. 00 коп. Видати наказ.
Суддя К.В. Проскуряков
Рішення господарського суду набирає чинності протягом 10 днів із дня його підписання.
Рішення оформлено у повному обсязі та підписано 05.08.2013.