ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 727/1492/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова О.Г.
Суддя-доповідач: Матохнюк Д.Б.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2013 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Матохнюка Д.Б.
суддів: Курка О. П. Совгири Д. І.
при секретарі: Лукашик М.О.
за участю:позивача ОСОБА_2
представника відповідача Кузика Віталія Дмитровича
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на постанову Шевченківського районного суду м.Чернівці від 08 травня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії , -
В С Т А Н О В И В :
В лютому 2013 року позивач звернувся в суд з позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Шевченківського районного суду м.Чернівці від 08 травня 2013 року позов задоволено.
Не погоджуючись з судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати вказану постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
В судовому засіданні представник відповідача (апелянта) апеляційну скаргу підтримав та просив її задовольнити.
Позивач про задоволення апеляційної скарги заперечив, посилаючись на її необґрунтованість та безпідставність.
Заслухавши, суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги за наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 22.12.2010 року позивач наказом Державної податкової адміністрації України № 2406-0 від 17.12.2010 року був звільнений з податкової міліції у відставку за п.65 пп."а" за віком. В січні 2011 року Державна податкова адміністрація в Чернівецькій області направила відповідачу довідку про розмір його грошового забепечення для призначення пенсії. Проте відповідач безпідставно не врахував при призначенні пенсії щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих. Постановою Шевченківського районного суду м.Чернівці від 21.03.2011 року відновлено порушене право позивача і зобов'язано відповідача включити до розміру грошового забезпечення вищезазначену доплату. Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.08.2012 року постанову суду першої інстанції в частині зобов'язання відповідача включити до розміру грошового забезпечення доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчи залишено без змін.
В зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 23 квітня 2012 року № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Державна податкова служба в Чернівецькій області подала Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку № 53/10/05-014 від 23.01.2013 року про розмір грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав до звільнення станом на 01.04.2012 року. Однак відповідач повернув її без опрацювання зазначившти, що таку доплату включено безпідставно.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що збільшення розміру доплати за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, що є складовою грошового забезпечення осіб, яким пенсія призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачена чинним законодавством, а відповідно до вказаного Закону пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення.
Колегія суддів погоджується із таким висновком суду першої інстанції, виходячи із наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі Закон № 2262-ХІІ) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Відповідно до ст.43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ч.1 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування".
За змістом ч.3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсія за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюються на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України від було прийнято Постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відповідно до пункту 1 якої постановлено установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Аналіз положень ч.2 ст.13 Закону № 2262-ХІІ у системному зв'язку з ч.1 Постанови № 355 дає підстави дійти висновку, що умовою перерахунку пенсії є те, що така пенсія не буде перевищувати 80 процентів сум грошового забезпечення, обчисленого відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Із довідки № 1418 від 19.07.2013 року наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та дослідженою в судовому засіданні судом апеляційної інстанції вбачається, що якби розмір пенсії позивача станом на 01.04.2012 року для обмеження відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 23 квітня 2012 року № 355 був обчислений на підставі довідки № 53/10/05-014 від 23.01.2013 року Державної податкової служби в Чернівецькій області, він становив би 8475,41 грн., що становить 76 відсотків від грошового забезпечення (11151,85 грн.).
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про правомірність заявлених вимог позивачем, оскільки збільшення розміру його пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 23 квітня 2012 року № 355 не перевищуватиме 80 процентів сум грошового забезпечення, обчисленого відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу за відповідними посадами військовослужбовців, станом на 1 квітня 2012 року.
У відповідності до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому підстави для скасування чи змін рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, - залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м.Чернівці від 08 травня 2013 року, - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 30 липня 2013 року .
Головуючий Матохнюк Д.Б.
Судді Курко О. П.
Совгира Д. І.