ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 липня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/1058/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Спіжавки Г.Г.,
при секретарі судового засідання: Червоняк У.С.,
за участю сторін:
від позивача - Сірко Р.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Чернівецького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, від імені якої діє Управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафної санкції, -
ВСТАНОВИВ:
Чернівецький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави (далі - позивач) в особі управління Укртрансінспекції у Чернівецькій області державної інспекції з безпеки на наземному транспорті звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
В обгрунтування вказував, що відповідачем порушено ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв'язку з чим відносно нього винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 004547 від 10.10.2012 р. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, прокурор звернувся до суду з вимогою про стягнення заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, ніяких заяв чи пояснень на адресу суду не направляв.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає, що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець 23.05.2003р. виконавчим комітетом Чернівецької міської ради.
Посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області здійснено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено акт за № 004687 від 28.09.2012р.
Перевіркою виявлено порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без ліцензійної картки.
На підставі висновків проведеної перевірки та згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" постановою заступника голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області від 10.10.2012 р. № 004547 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 1700 грн.
Копію постанови про застосування фінансових санкцій № 004547 направлено відповідачу 10.10.2012 р. для добровільної сплати фінансової санкції.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 р. № 2344-III (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 2344-III ).
Відповідно до ст. 3 цього Закону відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються цим Законом.
Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Статтею 6 Закону № 2344-III та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі Порядок № 1567) встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно зі ст. 1 Закону України № 2344-III автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 39 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. б ч. 6 ст. 39 Закону N 2344-III документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що територіальним управлінням Головної державної інспекції в ході перевірки виявлено факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі без ліцензійної картки.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкція у вигляді штрафу за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як слідує з матеріалів справи, суму застосованої фінансової санкції до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови відповідачем не перераховано. Винесена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась в судовому порядку.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку фінансової санкції в сумі 1700 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, що є підставою для стягнення фінансової санкції та вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи і наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. М. Тореза, 64 "а", ЕКПО 23246436, банк одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100) фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова складена у повному обсязі 30 липня 2013 року.
Суддя Г.Г. Спіжавка