ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 липня 2013 р.
Справа №801/6842/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Пакет Т.В.,
при секретарі судового засідання - Мельниковій А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія Автономної Республіки Крим до Публічного акціонерного товариства "Феодосійський механічний завод" про стягнення заборгованості.
Обставини справи: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія Автономної Республіки Крим до Публічного акціонерного товариства "Феодосійський механічний завод" про стягнення заборгованості 809717,45 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI та мотивовані тим, що відповідачем не сплачується в повному обсязі у встановлені законодавством строки єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з чим позивачем нараховані штрафні санкції та пеня.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.07.2013 року позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія Автономної Республіки Крим в частині стягнення заборгованості у розмірі 51700,00 грн. залишено без розгляду.
У судове засідання представник позивача не з’явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 758017,45 грн.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.71), про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи що матеріали справи місять достатньо доказів для з’ясування обставин у справі, керуючись ст. 122, 128 КАС України вважає можливим розглянути справу за відсутності представників позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що ПАТ "Феодосійський механічний завод" є юридичною особою, яка зареєстрована 13.02.1998 року виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.65), є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 07050104).
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати з видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до частини 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно з частинами 8, 12 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до наданих відповідачем звітів за червень 2012 року - квітень 2013 року (а.с.5-39), ним самостійно розрахований єдиний внесок за червень 2012 року - квітень 2013 року в розмірі 515703,20 грн. Вказана сума єдиного внеску не була сплачена у строки, визначені статтею 9 Закону України № 2464, а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до пунктів 1, 4 частини другої статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ст. 9 Закону № 2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Згідно до п.2 ч.11 ст.25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Судом встановлено, що рішеннями позивача № 1263 від 06.12.2012 року, № 1550-1557 від 25.12 2012 року, № 502 від 19.03.2013 року, № 1163 від 07.06.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату, неповну або несвоєчасну сплату єдиного внеску на підставі п. 2, 6 частини 11 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за несвоєчасну сплату єдиного внеску до відповідача застосовані штрафні санкції в загальному розмірі 115063,96 гривень, та нарахована пеня в загальному розмірі 178959,29 гривень. Вказані рішення були отримані представником відповідача згідно поштових повідомлень, наявних у матеріалах справи.
У разі незгоди з рішенням про накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 передбачено, що недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно із частиною 4 статті 25 Закону 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
07.06.2013 року на адресу відповідача була направлена вимога № 1433 про сплату боргу у сумі 762403,52 грн., яка отримана представником відповідача 10.06.2013 року (а.с.40).
27.06.2013 року та 11.07.2013 року відповідачем в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску за червень-липень 2012 року надійшло 51700,00 гривень, про що свідчить заява позивача про зміну ціни позову.
Судом встановлено, що на день розгляду справи заборгованість, про стягнення якої заявлено позов, складає 758 017,45 грн., а саме: заборгованість зі сплати єдиного внеску за липень 2012 року - квітень 2013 року в розмірі 464 003,20 гривень; заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 115 063,96 гривень; заборгованість з пені в розмірі 178950,29 гривень, що підтверджено матеріалами справи та заявою позивача про зміну ціни позову.
Станом на день розгляду справи заборгованість не погашена.
Відповідач не надав суду доказів, що підтверджують сплату вказаної заборгованості або доказів оскарження вимоги про сплату боргу та рішень, відповідно до яких нараховано штрафні санкції та пеню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до частини 12 статті 9 Закону 2464 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов’язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Отже, суд приходить до висновку, що сума заборгованості розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 69-71, 158, 159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Феодосійський механічний завод" (98114, АР Крим, м. Феодосія вул. Чкалова, буд. 86, ЄДРПОУ 01423062, р/р 26000261514001 у КРУ ПАБ КБ "Приватбанк", МФО 384436), на користь Управління Пенсійного фонду в м. Феодосія Автономної Республіки Крим (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Українська, 44, р/р 371921011000107 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ22300286) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень 2012 року-квітень 2013 року, штрафних санкцій та пені в сумі 758017 (сімсот п'ятдесят вісім тисяч сімнадцять) гривень 45 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.В.Пакет