Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Вступна та резолютивна частини
м. Миколаїв.
10 червня 2013 року справа № 814/1779/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А.,
за участю представників
від позивача: не з'явився;
від відповідача: Сугацький О.М. (довіреність №931/9/10-00 від 01.03.2013 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕЦ- ВАК", пров. Транспортний, 9, м. Миколаїв,54021
доДержавної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби, вул. Г.Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029
проскасування податкового повідомлення - рішення від 02.04.2013р. № 0001191503, керуючись ст. 2, ст.7, ст. 158, ст. 161- 163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна
Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
10 червня 2013 року справа № 814/1779/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А.,
за участю представників
від позивача: не з'явився;
від відповідача: Сугацький О.М. (довіреність №931/9/10-00 від 01.03.2013 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕЦ- ВАК", пров. Транспортний, 9, м. Миколаїв,54021
доДержавної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби, вул. Г.Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029
проскасування податкового повідомлення - рішення від 02.04.2013р. № 0001191503, В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕЦ-ВАК" (далі-позивач, ТОВ "ТЕЛЕЦ-ВАК") звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби (далі-відповідач, ДПІ) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 02.04.2013 р. №0001191503, №0001201503. Мотивуючи свої вимоги тим, що вказані висновки податкового органу в акті перевірки є безпідставними та необґрунтованими, а тому, винесені податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.
У судове засідання представник позивача не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позову відмовити, виклавши свої заперечення у письмовому вигляді.
Проаналізувавши діюче законодавство, матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача в судовому засіданні, суд дійшов наступного.
ДПІ було проведено камеральну перевірку ТОВ "ТЕЛЕЦ-ВАК" з питань своєчасності сплати та подання платіжних доручень до установ банку на перерахування належного до сплати грошового зобов'язання з орендної плати за землю, за результатами якої складено акт від 15.03.2013 р. №815/153/31707056, в якому встановлено порушення ТОВ "ТЕЛЕЦ- ВАК" - п.57.1. ст.57, п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України в частині несвоєчасної сплати суми податкового зобов'язання з орендної плати за землю задекларованої позивачем у податковій декларації від 14.02.2012 р. №9005260279.
14.02.2012 р. позивачем було подано до ДПІ податкову декларацію з плати за землю № 9005260279, якою самостійно визначено податкове зобов'язання за 2012 р. із щомісячним зобов'язанням до сплати в сумі 20349,82 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, строк сплати податкового зобов'язання у позивача за серпень 2012 р. настав 30.09.2012 р., але сплачено позивачем 28.11.2012 р. - у сумі 1993,35 грн. та 29.11.2012 р. у сумі - 2006,65 грн., за вересень 2012 р. строк сплати настав 30.10.2012 р. - сплачено позивачем 29.11.2012 р. у сумі - 2993,30 грн. та 13.12.2012 р. у сумі - 2000 грн.
02.04.2013 р. на підставі акту камеральної перевірки від 15.03.2013 р. №815/153/31707056 відповідачем винесені податкові повідомлення-рішення: №0001191503 яким до позивача застосовано штраф у розмірі 10% на загальну суму - 299,33 грн. за затримку сплати орендної плати за землю в розмірі - 2993,30 грн. на 30 календарних днів, №0001201503 яким до позивача застосовано штраф у розмірі 20% на загальну суму - 1200,00 грн. за затримку сплати орендної плати за землю в розмірі 6000,00 грн. на 60 календарних днів.
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України (далі-ПК України), платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п. 287.3 ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п. 126.1. ст. 126 ПК України, у разі якщо платник податків не спачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Отже, сплата самостійно визначеного податкового зобов'язання по орендній платі за землю за перевіряємий період здійснювалась позивачем несвоєчасно з порушенням п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України.
Щодо доводів позивача про порушення відповідачем порядку проведення перевірки та її безпідставності суд зазначає наступне.
Одним із способів здійснення податкового контролю, передбачених у п. 62.1 статті 62 ПК України, є перевірки та звірки відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірки щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Відповідно до п. 75.1. ст.75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Згідно з пп. 75.1.1 п. 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Порядок проведення камеральної перевірки визначено у статті 76 ПК України, відповідно до якої камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Відповідно до п. 86.2. статті 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що висновки, зроблені ДПІ в акті камеральної перевірки ТОВ "ТЕЛЕЦ-ВАК" з своєчасності сплати та подання платіжних доручень до установ банку на перерахування належного до сплати грошового зобов'язання з орендної плати за землю від 15.03.2013 р. №815/153/31707056, є обґрунтованими, а податкові повідомлення-рішення від 02.04.2013 р. №0001191503, №0001201503 правомірними, тому в задоволенні поданого адміністративного позову слід відмовити.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч.2 ст.ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст. 2, ст.7, ст. 158, ст. 161- 163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна
Повний текст складено 14.06.2013 р.