ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2013 р.
Справа № 1570/7727/2012
Категорія: 9.2.1
Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крусяна А.В.,
суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,
секретаря Жукової Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу приватного підприємства "Барві" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Барві" до Державної податкової служби в Одеській області, Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
17.12.2012р. приватне підприємство "Барві" звернулося до суду з позовом до Державної податкової служби в Одеській області, Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 29.11.2012р. №0000252360.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.02.2013р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про задоволення позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції встановлено, що з 06.11.2012р. по 15.11.2012р. посадовими особами Державної податкової служби в Одеській області на підставі ст.20, п.п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України та наказу про проведення фактичної перевірки від 01.11.2012р. №1236, була проведена фактична перевірка з метою здійснення контролю за дотриманням порядку щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності торгових патентів і ліцензій, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, за результатами фактичної перевірки складено акт від 15 листопада 2012 року реєстраційний номер № 473/15/32/22/36481411. /а.с.51-52/
Перевіркою встановлено порушення позивачем: п.п.2.8. п.2, п.п.3.5 п.3 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою НБУ, від 15.12.2004, №637, у видаткових ордерах №6 від 06.10.2010 року на суму 1825,71грн., №8 від 16.11.2010 року на суму 1841,96грн., від 16.08.2011 року на суму 600грн., №28 від 06.12.2011 року на суму 2000грн., №29 від 07.12.2011 року на суму 300грн., №1 від 23.01.2012 року на суму 3200грн., - відсутній підпис одержувача. Всього встановлено понадлімітного залишку готівки в касі ПП на суму 10477,85грн.
На підставі акту перевірки ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області ДПС прийнято податкове повідомлення-рішення №0000252360 (форма «С»), яким до ПП «Барві» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 20955,70грн. /а.с.55/
Згідно з п.2.8 Постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004р. №637 підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.
Відповідно до п.3.1 Положення №637 касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Згідно із п.п.3.5 п.3 Положення №637 у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'являти паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми, використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача. Видача готівки особам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю. Якщо підприємство надає держателям платіжних карток послуги з видачі готівки за допомогою платіжного термінала, то на підставі квитанції платіжного термінала (сліпів) таким підприємством складається видатковий касовий ордер на загальну суму проведених операцій за день та здійснюється відповідний запис у касовій книзі.
Відповідно до п.п. 7.24 п. 7 вказаного Положення у разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.
Як вбачається з наявних у справі копій видаткових касових ордерів позивачем було видано з каси 06.10.2010р. - 1825,71грн.; 16.11.2010р. - 1841,96грн.; 16.08.2011р. - 600грн.; 06.12.2011р. - 2000грн.; 07.12.2011р. - 300грн.; 23.01.2012р. - 3200грн, всього встановлено понадлімітного залишку готівки в касі ПП на суму 10477,85грн. Разом з тим, ліміт залишків готівки у позивача складає - 17грн.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що відсутність підпису особи, яка отримала готівку, на відповідних видаткових касових ордерах призвело до того, що у відповідача залишок готівки на кінець дня відповідно складав 06.10.2010р. - 1825,71грн.; 16.11.2010р. - 1841,96грн.; 16.08.2011р. - 600грн.; 06.12.2011р. - 2000грн.; 07.12.2011р. - 300грн.; 23.01.2012р. - 3200грн.
Пунктом 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга – залишенню без задоволення.
Керуючись, ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу приватного підприємства "Барві" – залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2013 року – залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий:
Судді: