Ухвала суду № 32635509, 18.07.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
2а-6674/09/1370
Номер документу
32635509
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2013 року Справа № 29057/10/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Мікули О.І.,

суддів - Багрія В.М., Качмара В.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Стратос- Захід» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року у справі за позовом Дочірнього підприємства «Стратос- Захід» до т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Луцини Т.С. про визнання рішення протиправним, -

в с т а н о в и в:

19 жовтня 2009 року позивач- ДП «Стратос- Захід» звернулося в суд з позовом до відповідача про визнання протиправною та скасування постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області № 065948 від 06 жовтня 2009 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700 грн.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що підстав для застосування до підприємства фінансових санкцій, передбачених Законом України «Про автомобільний транспорт» немає, оскільки таке не здійснює і не здійснювало надання послуг з перевезення вантажу. 30 вересня 2009 року ДП «Стратос Захід» здійснювало вантажні перевезення для власних потреб власним автотранспортом- поставку власного вантажу іншому суб'єкту господарювання, що відповідно до ч.4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» не передбачає наявності ліцензійної картки. Крім того, посадовими особами відповідача перевірка була проведена з порушеннями Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08 листопада 2006 року № 1567.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаною постановою суду, позивач оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що така прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що ДП «Стратос- Захід» здійснювало перевезення товару власним автотранспортом для власних потреб, а відтак для такого виду перевезення не потрібно ліцензійної картки. Крім того, посадовими особами відповідача перевірка була проведена з порушеннями Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задоволити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову - без змін з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач- Дочірнє підприємство «Стратос- Захід» зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності юридична особа за ідентифікаційним кодом 33810570 (а.с.13).

Державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області під час перевірки 30 вересня 2009 року автотранспортного засобу марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_1, який належить ДП «Стратос- Захід» на підставі видаткової накладної № ПП-002113 від 30 вересня 2009 року встановлено перевезення товару, належного ПП ОСОБА_2, про що складено акт перевірки № 176551 від 30 вересня 2009 року та встановлено порушення вимог абз.3 п.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг по перевезенню вантажів без ліцензійної картки на надання таких послуг (а.с.50).

Постановою т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року на підставі акту № 176551 до відповідача ДП «Стратос- Захід» застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 цього закону (не оформлена ліцензія, ліцензійна картка) (а.с.8).

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, і постанова про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Колегія суддів вважає, що такі висновки суду першої інстанції відповідають нормам матеріального права та фактичним обставинам справи і є правильними, виходячи з наступного.

Ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року (з наступними змінами і доповненнями) передбачено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Органами державного контролю на автомобільному транспорті відповідно до п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року, є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, які відповідно до ч.4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» уповноважені застосовувати до порушників законодавства України у даній сфері адміністративно-господарські санкції.

Процедура здійснення державного контролю у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов, а також процедура здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначається Порядом здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року.

З матеріалів справи вбачається, що перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт ДП «Стратос- Захід» 30 вересня 2009 року проводилась на підставі завдання на перевірку № 080161 від 25 вересня 2009 року (а.с.48), результати перевірки оформлені актом № 176551 встановленої форми, на підставі якого прийнято постанову про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року до відповідача ДП «Стратос- Захід» в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 цього закону (не оформлена ліцензія, ліцензійна картка).

Згідно зі ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Для водія такими документами є - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Як встановлено судом, ДП «Стратос- Захід» ліцензійної картки на надання послуг з вантажного перевезення немає.

З врахуванням вищенаведених обставин, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені норами чинного законодавства України, постанова про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року винесена правомірно.

Судом правильно не взяті до уваги твердження позивача про безпідставність внесення в акт № 176551 видаткової накладної, оскільки такі жодними належними та допустимими доказами не спростовані, а заборона керівництвом ДП «Стратос- Захід» підписувати складений державними інспекторами акт позбавила водія можливості висловити свої зауваження як щодо процедури проведення перевірки, так і щодо відомостей, внесених до цього акту, крім того, інші відомості акту ним не заперечуються та відповідають фактичним обставинам справи.

Покликання позивача на ту обставину, що перевезення товару здійснювалося власним автотранспортом для власних потреб, а відтак для такого виду перевезення не потрібно ліцензійної картки, жодними доказами не підтверджено, а тому суд не приймає їх до уваги.

Крім того, покликання апелянта на порушення з боку державних інспекторів територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області під час проведення перевірки 30 вересня 2009 року не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи усе вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про законність оскаржуваних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому відповідно до вимог ч. 1 ст. 200 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Стратос- Захід» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року у справі 2а-674/09/1370 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий О.І. Мікула

Судді В.М. Багрій

В.Я. Качмар