Постанова № 32603635, 18.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
801/5823/13-а
Номер документу
32603635
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 липня 2013 р. Справа №801/5823/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Приватного підприємства "Сервіс Плюс Нові Технології"

до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився.

Суть спору: Приватне підприємство "Сервіс Плюс Нові Технології" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ в м. Алушта АР Крим ДПС №1394/10/15.1 від 12.04.2013 року про відмову в продовженні граничного строку на подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012 рік; зобов'язання продовжити граничний строк на подання податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік до 04.04.2013 року.

Позивач явку свого представник у судове засідання не забезпечив, про день, час, місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.48), але конверт повернувся з відміткою "за закінченням терміну зберігання", так відповідно до ст.37 КАС України особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання. Клопотань не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суду не повідомив.

Відповідач явку свого представник у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить звіт про відправку електронною поштою (а.с.47) та розписка (а.с.46), клопотань не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суду не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи, Приватне Підприємство "Сервіс Плюс Нові Технології" зареєстровано в якості юридичної особи 24.04.2012 року, про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.11).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п.п..49.18., п.49.18.1,п.п.49.18.2 податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податовим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Що стосується позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ в м. Алушта АР Крим ДПС №1394/10/15.1 від 12.04.2013 року про відмову в продовженні граничного строку на подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012 рік, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що з 22.04.2013 року по 24.04.2013 року відповідачем проводилась перевірка Приватного підприємства "Сервіс Плюс Нові Технології" з питань своєчасності надання податкової звітності з податку на прибуток підприємств за 2012 рік, за результатами якої було складено акт №586/15.1/38139759 від 29.04.2013 року (а.с.51-53).

На підставі зазначеного акту були встановлені порушення п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 розділу II "Адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.

На підставі встановлених порушень було винесено податкове повідомлення - рішення №0002201501 від 18.05.2013 року (а.с.57), яке було направлено позивачу рекомендованою кореспонденцією та отриманно останнім відповідно до відмітки на поштовому повідомленні (а.с.59).

Не погодившись з висновками акту перевірки №586/15.1/38139759 від 29.04.2013 року позивач надав до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим Державної податкової служби заперечення, в яких зазначив, що в період з 04.02.2013 року по 04.04.2013 року керівник Приватного підприємства "Сервіс Плюс Нові Технології", який є єдиною особою відповідальною за своєчасне подання звітності знаходився в командіровці за межами України, а саме в Республіці Беларусь (а.с.54).

Як вбачається з матеріалів справи, що позивач надав до відповідача посвідчення про відрядження керівника ПП"Сервіс Плюс Нові Технології" до Гомельського державного цирку строком на 60 днів з 04.02.2013 року по 04.04.2013 року.

Матеріали справи свідчать про те, що позивач звернувся до Державної податкової інспекції у м.Алушті АР Крим Державної податкової служби про продовження граничного строку подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012 рік і податкового розрахунку суми прибутку, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків за 4 квартал 2012 року до 04.04.2013 року, тобто до прибуття керівника Приватного підприємства "Сервіс Плюс Нові Технології" на територію України, про що свідчить лист (а.с.7).

Судом встановлено, що відповідач надав Приватному підприємству "Сервіс Плюс Нові Технології" відповідь, в якій зазначив про відсутність правових підстав продовження граничного терміну на подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств ПП"Сервіс Плюс Нові Технології" за 2012 рік до 04.04.2013 року включно у зв'язку з тим, що керівник - посадова особа, уповноважена подавати податкову звітність до органів ДПС податкову декларацію з податку на прибуток впродовж 34 календарних днів з 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, а саме: з 01.01.2013року по 03.02.2013 року, про що свідчить лист від 12.04.2013 року вих.№1394/10/15-1 (а.с.8).

Аналізуючи норми п.п.49.18.2 п.49.18 ст49 ПК України строком подання декларації з податку на прибуток є 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Таким чином, строк для подання декларації становить з 01.01.2013 року по 11.02.2013 року.

Надані керівником ПП"Сервіс Плюс Нові Технології" документи свідчать проте, що керівник - посадова особа, уповноважена подавати податкову звітність до органів ДПС знаходилась у відрядженні в м. Гомель Республіки Беларусь строком 60 днів з 04.02.2013 року по 04.04.2013 року.

Відповідно до ст.102 ПК України, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно п.102.6, п.п.102.6.1 ПК України, граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків: перебував за межами України.

Відповідно до п.п.5.1 п.5 «Порядку застосування норм пунктів 102.6-102.7 ст.102 ПК України», затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 24.12.2010 року №1044, відсутність можливостей у платника податків подати у граничний строк податкові декларації, заяви про перегляд рішень органів державної податкової служби, заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань може бути пов'язана з: перебуванням за межами України протягом строків, визначених ПК України для декларування доходів та нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.

Відповідно до п.4 «Порядку застосування норм пунктів 102.6-102.7 ст.102 ПК України» продовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань для фізичної особи здійснюється, якщо такий платник податків був позбавлений можливості у визначений Податковим Кодексом України строк виконати грошове зобов'язання та/або скористатися податковими правами.

На підставі викладеного вище, суд зазначає, що Приватне підприємство "Сервіс Плюс Нові Технології" мало можливість подати декларацію з податку на прибуток за 2012 рік впродовж 34 календарних днів з 40 календарних днів,що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, а саме з 01.01.2013 року по 03.02.2013 року, а тому лист позивача про продовження граничного строку подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012 рік до 04.04.2013 року не міг бути використано як джерело податкової інформації.

Тому рішення Державної податкової служби в м. Алушті АР Крим ДПС №1394/10/15.1 від 12.04.2013 року про відмову у продовженні граничного строку на подання податкової декларації з податку на прибуток за 2012рік є правомірним та прийнятим відповідно до діючого законодавства України.

Що стосується позовних вимог стосовно зобов'язання продовження граничного строку на подання податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік до 04.04.2013 року, суд зазначає наступне.

Приватним підприємством "Сервіс Плюс Нові Технології" до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим Державної податкової служби не було надано документального підтвердження, яке б встановлювало право позивача на продовження строку подання декларації з податку на прибуток за 2013 рік до 04.04.2013 року, тому у відповідача відсутні правові підстави для продовження граничного строку подання декларації.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи, що у позивач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав належних доказів обґрунтованості позовних вимог, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 71, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В.Петренко