Постанова № 32603337, 18.07.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
826/10304/13-а
Номер документу
32603337
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

18 липня 2013 року 12:15 №826/10304/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Кришталь М.О., за участю представника відповідача, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області

до

товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса»

про

стягнення штрафу у розмірі 11 050,00 грн.,

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 липня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України. Під час проголошення вступної та резолютивної частин постанови сторонам роз’яснено зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження, а також порядок отримання повного тексту постанови, визначеного статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» про стягнення штрафу у розмірі 11 050,00 грн.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15.05.2013 відкрито провадження в адміністративній справі №805/6485/13-а.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11.06.2013 матеріали адміністративної справи №805/6485/13-а за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» про стягнення штрафу у розмірі 11 050,00 грн. в порядку пункту 3 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України передано до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Автоматизованою системою документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва справу перереєстровано, присвоєно новий номер №826/10304/13-а та в порядку, визначеному статтею 151 Кодексу адміністративного судочинства України передано на розгляд судді Літвіновій А.В.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачено штрафні санкції у розмірі 11 050,00 грн., застосовані до нього Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області згідно з постановою про накладення штрафних санкцій від 31.01.2013 №6р.

Відповідач проти позову заперечив з огляду на безпідставність застосування до нього штрафних санкцій згідно з постановою від 31.01.2013 №6р.

В судове засідання 18.07.2013 позивач не з’явився, натомість подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без участі представника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області проведено планову виїзну перевірку характеристик продукції у товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса», магазин «Ельдорадо», за адресою - місто Донецьк, вулиця 50 років СРСР, 151В.

За результатами перевірки складено акт від 16.01.2013 №02/06, яким зафіксовано розповсюдження товариством з обмеженою відповідальністю «Дієса» товарів без національного знаку відповідності, без декларації про відповідність вимогам технічного регламенту.

Окрім того, за результатами перевірки Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області складено протокол від 16.01.2013 №02/06П про виявлені порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

На підставі акту перевірки від 16.01.2013 №02/06 та протоколу від 16.01.2013 №02/06П Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області винесено постанову від 31.01.2013 №6р про накладення на товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса» штрафних санкцій за порушення вимог пунктів 1-3 частини третьої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

У з в’язку з несплатою відповідачем штрафу у визначений законодавством строк, Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Донецькій області подано адміністративний позов про стягнення суми штрафу у судовому порядку.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» заходами ринкового нагляду є: перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування); обмежувальні (корегувальні) заходи; контроль стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів; попередження органами ринкового нагляду споживачів (користувачів) про виявлену цими органами небезпеку, що становить продукція.

Згідно з частиною першою статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» під час перевірок характеристик продукції проводяться документальні перевірки, у разі необхідності - обстеження зразків продукції, а за наявності підстав вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, - відбір та експертиза (випробування) зразків продукції.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» суб'єкти господарювання за порушення цього Закону несуть згідно з законами України цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Відповідно до положень частини п’ятої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» справи про накладення штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються керівниками органів ринкового нагляду або заступниками таких керівників у межах їх компетенції.

Суми штрафів, що накладаються органами ринкового нагляду, перераховуються до Державного бюджету України.

Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадовими особами органів ринкового нагляду, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передається посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи.

Керівник чи заступник керівника органу ринкового нагляду розглядає справу протягом 15 днів з дня отримання відповідних документів.

Рішення керівника чи заступника керівника органу ринкового нагляду про накладення штрафу оформляється постановою.

Суб'єкт господарювання має сплатити штраф у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Згідно з положеннями частини третьої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до розповсюджувача застосовуються штрафні санкції у разі:

1) розповсюдження продукції, на якій відсутній Національний знак відповідності, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, - у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) розповсюдження продукції, щодо якої неналежне застосовано Національний знак відповідності (крім нанесення Національного знака відповідності на продукцію, що не відповідає вимогам технічних регламентів), - у розмірі від сімдесяти п'яти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) розповсюдження продукції без декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією, - у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою від 31.01.2013 №6р на товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса» за порушення вимог пунктів 1-3 частини третьої статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» накладено штраф у розмірі 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 11 050,00 грн.

Відповідачем не заперечувалося, що товариством з обмеженою відповідальністю «Дієса» було отримано постанову про накладення штрафних санкцій від 31.01.2013 №6р, проте у встановлений Законом строк зазначену постанову оскаржено не було, суму штрафу у добровільному порядку не сплачено.

Судом не приймаються до уваги доводи відповідача, що ним оскаржено постанову про накладення штрафних санкцій від 31.01.2013 №6р до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки на підтвердження зазначених доводів товариством з обмеженою відповідальністю «Дієса» не надано суду допустимих доказів.

Так, відповідачем не було надано суду ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про відкриття провадження по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області про скасування постанови від 31.01.2013 №6р, а також судового рішення у справі щодо оскарження названої постанови, яке б набрало законної сили.

Враховуючи викладене, а також те, що станом на день розгляду цього спору штраф у добровільному порядку не сплачено, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» штрафу у розмірі 11 050,00 грн. та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене та керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» (03150, місто Київ, вулиця Червоноармійська, будинок 45, код ЄДРПОУ 36483471) суму штрафу у розмірі 11 050,00 грн. (одинадцять тисяч п’ятдесят гривень 00 копійок) до Державного бюджету України, р/р 31110106700004, код платежу 21081100, МФО 834016, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, ОКПО 38033949.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.

Повний текст постанови складено 22.07.2013