ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2013 року справа № 813/4616/13-а
м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
11 год. 22 хв. зал судових засідань № 6
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,
за участю:
представника позивача Сергеєвої О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Нова" про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в
Державна податкова інспекція у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася до суду з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Нова", в якому, з урахуванням уточнень позовних вимог від 22.07.2013 р., просить суд стягнути з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, грошові кошти в сумі 1 078 723 грн. 68 коп. в рахунок погашення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1 089 753 грн., орендної плати за землю у розмірі 12 708 грн. 54 коп. Позивач зазначає, що податкова заборгованість відповідача є узгодженою та не сплаченою відповідачем у встановлений законодавством строк. У зв'язку з цим просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнути з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, суму податкового боргу у розмірі 1 078 723 грн. 68 коп.
Відповідач заяву про визнання позову або заперечення на позовну заяву до суду не подав.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві. Просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без участі його уповноваженого представника відповідача до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з такого.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Галичина-Нова» код ЄДРПОУ - 32354246, що знаходиться за адресою: 86488, Донецька область, м.Єнакієве, смт.Олександрівське, вул.Лісна,25, зареєстроване як юридична особа 30.07.2003 р., що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №457873 та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 10.06.2013 р. №16618879. Взяте на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області з 08.08.2003 р. за №3523/19-2, що підтверджується довідкою від 29.01.2009 р. №7/29-0.
Податковий борг відповідача з податку на додану вартість виник у зв'язку з несплатою самостійно задекларованого зобов'язання з податку на додану вартість у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року у сумі 1 089 753 грн.
Суд встановив, що позивачем проведено ряд камеральних перевірок відповідача за результатами яких складено: 1) акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 27.03.2013 р. №33/15-20/32354246, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.п.49.18.1, 49.18.2, п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2013 р.; 2) акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 27.03.2013 р. №32/15-20/32354246, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.п.49.18.1, 49.18.2, п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2013 р.; 3) акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 24.04.2013 р. №45/15-20/32354246, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.п.49.18.1, 49.18.2, п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2013 р.
На підставі вказаних актів винесено податкові повідомлення-рішення від 10.04.2013 р. №0000601500, яким збільшено суму грошового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість на 170 грн. (штрафні санкції); від 10.04.2013 р. №0000611500, яким збільшено суму грошового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість на 170 грн. (штрафні санкції); від 08.05.2013 р. №0000751500, яким збільшено суму грошового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість на 1020 грн. (штрафні санкції).
Таким чином, розмір податкового боргу відповідача з податку на додану вартість становить 1 066 015 грн. 14 коп., що підтверджується розрахунком та довідкою про стан податкової заборгованості, наданими позивачем.
Податковий борг відповідача з плати за землю виник, у зв'язку з несплатою самостійно задекларованого зобов'язання з плати за землю (орендної плати за землю) у податковій декларації з плати за землю (орендної плати за землі державної або комунальної власності) за 2012 рік у сумі 12 708 грн. 54 коп.
Суд встановив, що розмір податкового боргу відповідача з плати за землю становить 12 708 грн. 54 коп., що підтверджується розрахунком та довідкою про стан податкової заборгованості, наданими позивачем.
На виконання ст. 59 Податкового кодексу України позивач направив на адресу відповідача податкову вимогу №42 від 01.10.2012 р. Проте, вказана вимога залишена без виконання, податковий борг відповідачем не погашено.
Таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 1 078 723 грн. 68 коп.
Суд при вирішенні спору виходив з такого.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Докази вжиття відповідачем заходів щодо погашення заборгованості з податку на додану вартість та плати за землю у розмірі 1 078 723 грн. 68 коп. в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області підлягають задоволенню повністю, а саме з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Галичина-Нова» у банках, що його обслуговують слід стягнути грошові кошти в сумі 1 078 723 грн. 68 коп. в рахунок погашення податкового боргу.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Нова" грошові кошти в сумі 1 078 723 грн. 68 коп. (один мільйон сімдесят вісім тисяч сімсот двадцять три гривні шістдесят вісім копійок), які знаходяться в установах банків, що його обслуговують в рахунок погашення податкового боргу.
3. Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови суду складений і підписаний 25.07.2013 р.
Суддя А.Г. Гулик