Постанова № 3252319, 19.03.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.03.2009
Номер справи
6/591
Номер документу
3252319
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19.03.2009 р.                                                                                 № 6/591

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу

Відкрите акціонерне товариство "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту"

до Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва

провизнання недійсними податкових повідомлень-рішень №0000742380/0 від 03.12.2007р., №0000742380/1 від 11.02.2008р., №0000742380/2 від 16.04.2008р.

Представники:

від позивача: Сучкова О.О. (довіреність №420 від 30.12.2008р.). Галька Н.О.

від відповідача: Лісогор Т.М. (довіреність №100/9/10 від 19.01.2009р.)

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 19.03.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Відкрите акціонерне товариство«Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про визнання недійсними податкових повідомлень –рішень.

          Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство не погоджується з висновками акту перевірки та прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями №0000742380/0 від 03.12.2007р., №0000742380/1 від 11.02.2008р. та №0000742380/2 від 16.04.2008р., №0000742380/3 від 25.06.08р. про донарахування податку на додану вартість та застосування штрафних (фінансових) санкцій, винесеними з порушенням вимог Закону України «Про податок на додану вартість»та просить визнати їх недійсними.

          Відповідач проти позову заперечує, в обґрунтування зазначає, що позивачем в порушення вимог п.6.2. ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. за №168/97-ВР, застосовано нульову ставку з податку на додану вартість по операціях з продажу товарів, які були вивезені за межі митної території України, що призвело до заниження податку на додану вартість у березні-червні 2007 року на загальну суму 4 764 821 грн. В зв’язку з виявленими порушеннями відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 03.12.2007р. №0000742380/0 та при прийняті за результатами апеляційного оскарження податкові повідомлення –рішення № 0000742380/1 від 11.02.2008р. та №0000742380/2 від 16.04.2008р., №0000742380/3 від 25.06.08р., які вважає правомірними.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Енергодарська філія відкритого акціонерного товариства «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту»створена згідно вимог чинного законодавства України на підставі наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 26.04.2006р. №396, є його відокремленим підрозділом.

Місцезнаходження Товариства: м. Київ. Вул.. Алма-Атинська, 37. Зареєстроване Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією, 26.06.1992р. за №1067120 0000 002813.           Державною податковою інспекцією у м. Енергодар Запорізької області була проведена виїзна планова документальна перевірка Енергодарської філії ВАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 21.06.2006р. по 30.06.2007р.

За результатами перевірки відповідачем було складено Акт від 24.10.2007 р. № 17/23-0/34425580 (надалі - Акт перевірки) та встановлено, що позивач порушив вимоги:

- п.6.1, п. 6.2. частини четвертої пп..6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість» в результаті якого встановлено заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість на загальну суму 4 764 821,00 грн., а саме за звітними податковими періодами:

- березень 2007 року на суму 310196,00 грн.;

- квітень 2007 року на суму 1526243,00 грн.;

- травень 2007 року на суму 1271989,00 грн.;

- червень 2007 року на суму 1656393,00 грн.

що призвело до завищення від’ємного значення податку на додану вартість на загальну суму 4764821,00 грн., а саме за звітними податковими періодами:

- березень 2007 року на суму 310196,00 грн.;

- квітень 2007 року на суму 1526243,00 грн.;

- травень 2007 року на суму 1271989,00 грн.;

- червень 2007 року на суму 1656393,00 грн.

          В зв’язку з виявленим порушенням, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було винесено податкове повідомлення-рішення від 03.12.2007р. №0000742380/0.

За наслідком апеляційного оскарження вказаного повідомлення –рішення скарги платника були залишені без задоволення, а ДПІ у Дніпровському районі м. Києва були винесені податкові повідомлення –рішення №0000742380/1 від 11.02.2008р. та №0000742380/2 від 16.04.2008р., №0000742380/3 від 25.06.08р

          Позивач з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями не погоджується та в обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону №168/97-ВР податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операції з продажу товарів, які були вивезені саме філією за межі митної території України. Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України у разі, якщо їх вивезення (експортування) засвідчено належно оформленою ВМД. Позивач вважає, що з наданих вантажно митних декларацій вбачається саме додержання вимог оформлення декларації, оскільки додержано вимоги Порядку №380 у графі 2 «Відправник/Експортер»зазначені відомості про відправника відповідно до товаротранспортних документів. Тобто, як вказано при митному оформленні товарів, у графі зазначаються відомості про власника товару, в даному випадку код юридичної особи (ЄДРПОУ 34425580) та реквізити філії (Енергодарська філія ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»).

Крім того, позивач вважає що у ВМД №511000104/7/000896 від 12.04.2007р., №511000104/7/001777 від 13.06.2007р., №511000104/7/001496 від 30.05.2007р. в повному обсязі наведені необхідні дані щодо наявності дозвільних документів на перетин митного кордону партією товарів.

Відповідач в заперечення на позов зазначає, згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону №168/97-ВР товари вважаються експортованими платником податків в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.

Відповідно до вимог Інструкції про заповнення вантажної митної декларації, затвердженої Наказом Державної митної служби України від 9.07.1997р. №307, до граф 2, 18, 44 повинні бути внесені дані щодо:

В графі 2 «Відправник/експортер»необхідно зазначати підприємство власника, експортера продукції –ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»(іпн. 047371126038), яке зареєстровано платником податку на додану вартість.

В графі 18 «Транспортний засіб при відправленні»необхідно зазначати транспортний засіб, на який здійснюється навантаження товарів з метою їх перевезення в пункт пропуску через митний кордон України.

В графі 44 «Додаткова інформація/подані документи»не зазначено необхідні дані щодо наявності дозвільних документів на перетин митного кордону партією товарів. Відсутні дані щодо сертифікату відповідності та дані щодо походження товару у ВМД № №511000104/7/000896 від 12.04.2007р., №511000104/7/001777 від 13.06.2007р., №511000104/7/001496 від 30.05.2007р.

Отже, відповідач вважає обгрунтованим встановлене перевіркою заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість на загальну суму 4764 821,00 грн.

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно з п. 3 ст. 10 Закону України „ Про державну податкову службу" від 04.12.90р. № 509-ХІІ (із змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Відкрите акціонерне товариство «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового транспорту»засновано відповідно до наказу Міністерства транспорту України від 30.10.2001р. №746 шляхом перетворення державного підприємства «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту»у Відкрите акціонерне товариство в порядку, передбаченому Указом Президента України від 15.06.1993р. №210 «Про корпоратизацію підприємств». До складу ВАТ «Київ –Дніпровське МППТЗ»входить 31 відокремлений структурний підрозділ –філії, які розташовані в 17 областях України.

Фахівцями податкової інспекції в 2007 році було проведено виїзну планову перевірку ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»з урахуванням відокремлених структурних підрозділів –філій, щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 01.07.2006р. –30.06.2007р.

Згідно Положення Енергодарська філія ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»є відокремленим підрозділом Товариства, не має статусу юридичної особи і здійснює від імені Товариства частину його господарської та іншої діяльності, а також функції представництва в межах повноважень, закріплених цим Положенням.

Енергодарська філія ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»взяте на облік як платник податків та зборів 21.06.2006р. у Державній податковій інспекції у м. Енергодар Запорізької області. У періоді, що перевірявся, Філя була платником податків:

Комунального податку;

Податку з доходів фізичних осіб;

Податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;

Збору за забруднення навколишнього природного середовища;

Податок на прибуток сплачує консолідовано.

Енергодарська філія ВАТ «Київ-Дніпроовське МППЗТ»не є платником податку на додану вартість.

Платником податку на додану вартість є ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»(код ЄДРПОУ 04737111)

В ході перевірки Енергодарської філії «Київ –Дніпровське МППЗТ»ДПІ у Дніпровському районі було складено Акт №17/23-0/34425580 від 24.10.2007р.

За результатами перевірки ВАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ». ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було складено Акт від 20.11.2007р. №4992/23/815-04737111.

За період з 01.01.2007 р. по 30.06.2007 р. Енергодарська філія ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" здійснювала операції з експорту товарів (горіха, вівса, насіння ріпака, олії соняшникової нерафінованої). Сільгосппродукція, яка була експортована Енергодарською філією ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ", придбавалась у товариств з обмеженою відповідальність „Торговое дело" та „Тімірязевське" відповідно до договорів купівлі-продажу від 17.04.2006 р. №112 та від 03.12.2005 р. №111. Операції з експорту придбаного товару Енергодарська філія ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" проводила відповідно до договорів комісії.

Товар було експортовано Енергодарською філією ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" у березні-червні 2007 р. згідно з вантажними митними деклараціями (№511000104/7/000912,          №511000104/7/000911,          №511000104/7/000910, №511000104/7/000909,          №511000104/7/000908,          №511000104/7/000907, №511000104/7/000777, .          №511000104/7/000776,          №511000104/7/000775,

№511000104/7/000896,          №511000104/7/001372,          №511000104/7/001162,

№511000104/7/001777,          №500060000/7/213924,          №500060000/7/213923,

№500060000/7/213922, №500060000/7/213921,          №500060000/7/213920,

№50006000/7/214567, №500060000/7/214568, №50006000/7/214566, №511000104/7/001596) на загальну суму 23 824 110 грн. 38 коп.

В акті перевірки ДПІ у м. Енергодар від 24.10.2007 р. №17/23-0/34425580 зазначено, що за результатами проведених експортних операцій Енергодарською філією ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" в порушення п.6.2 ст.6 Закону України „Про податок на додану вартість" застосовано нульову ставку з податку на додану вартість.

З метою забезпечення єдиного тлумачення окремих положень податкового законодавства, Наказом Державної податкової адміністрації України від 5 вересня 2002 р. №418 затверджено Податкове роз'яснення щодо порядку застосування нульової ставки податку на додану вартість по операціях з вивезення (експортування) товарів за межі митної території України.

Згідно вказаного Податкового роз’яснення, відповідно до підпункту 3.1.3 пункту 3.1 статті 3 Закону України „Про податок на додану вартість" об'єктом оподаткування є операції з вивозу платником товарів за межі митної території України.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України „Про податок на додану вартість" операції з продажу товарів, що були вивезені (експортовані) платником податку за межі митної території України, оподатковуються за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою вантажною митною декларацією відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.1997 р. №574 „Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію", Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.197р. №307 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 24.09.1997 р. за №443/2247 (з 29.08.2002 у редакції наказу Держмитслужби України від 18.04.2002 р. №207, зареєстрованого Міністерстві юстиції України 29.05.2002 р. за №462/6750), Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі, затвердженого наказом Державної митної служби України від 30.06.1998 р. №380, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.1998 р. за №469/2909, та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2002 р. №243 „Про вдосконалення механізму відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за операціями з експорту продукції"", що набула чинності з 1 березня 2002 року.

При розгляді матеріалів та прийнятті рішень щодо правомірності застосування нульової ставки податку на додану вартість та відшкодування його із бюджету по операціях з вивезення (експортування) товарів за межі митної території України повинні бути враховані особливості заповнення граф 2 та 9 вантажної митної декларації та зміст договорів (контрактів), реквізити яких зазначені в графі 44 вантажної митної декларації.

Виходячи із видів контрактів, зазначених у 44 графі вантажної митної декларації, та враховуючи їх умови, слід мати на увазі, що у разі митного оформлення товарів за договорами купівлі-продажу відомості про власника товарів - експортера (платника податку на додану вартість, який має право на застосування нульової ставки по таких операціях) повинні бути зазначені у графі 9 вантажної митної декларації.

У випадках, коли вивезення товарів за межі митної території України відбувається за зовнішньоекономічними договорами купівлі-продажу, які укладені на підставі договорів комісії або доручення між резидентами України, відомості про власника товарів - платника податку на додану вартість мають бути зазначені у графі 2 вантажної митної декларації.

У разі якщо за експортним контрактом з нерезидентом продукція у звітному періоді не вивозиться за межі митних кордонів України, а відвантажується до місця формування експортних "вантажів для наступної відправки за кордон, податкові зобов'язання у платника податку - експортера за нульовою ставкою у цьому звітному періоді не виникають. Лише після фактичного перетину товарами митного кордону України (завершення оформлення вивізної вантажної митної декларації) платником податку - експортером визначаються податкові зобов'язання за нульовою ставкою податку на додану вартість.

Як свідчать обставини справи, вантажні митні декларації, надані на перевірку, оформлені таким чином:

графа 1 „Тип деклараціїї" літерний код напрямку переміщення товарів „ЕК"-експорт, код митного режиму -10;

графа 2 „Відправник/Експортер" - відправником /експортером сільгосппродукції є Енергодарська філія ВАТ „Київ-Дніпровське ММПЗТ" (код ЄДРПОУ 34425580);

графа 8 „Одержувач/Імпортер" - зазначено відомості про нерезидента, а на зворотному боці ВМД вказано безпосереднього одержувача товару;

графа 9 „Особа, відповідальна за фінансове врегулювання" - особою відповідальною за фінансове врегулювання є Комісіонер, який діє на виконання умов зовнішньоекономічних контрактів;

графа 18 „Транспортний засіб при відправленні" - не зазначено відомості про транспортний засіб на який здійснюється навантаження товарів з метою їх перевезення в пункт пропуску через митний кордон України.

Графа 21 „Транспортний засіб на кордоні" - зазначено відомості про транспортний засіб (назва морського або річкового судна), на якому товари були вивезені за межі митної території України у вантажних митних деклараціях за №511000104/7/000554 від 16.03.2007 р., №511000104/7/000896 від 12.04.2007 р., №511000104/7/001777 від 13.06.2007 р., №511000104/7/001596 від 30.05.2007р.

Графа 25 „Вид транспорту на кордоні" - зазначено згідно з Класифікатором видів транспорту код-10 (морський транспорт). Графа 26 ..Вид транспорту в межах країни" - зазначено згідно з Класифікатором видів транспорту код-10 (морський транспорт).

Графа 27 „Місце навантаження/розвантаження" - зазначено найменування митного органу у якому передбачається перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший. Не зазначено найменування митного органу у вантажних митних деклараціях №511000104/7/000554 від 16.03.2007р., №511000104/7/000896 від 12.04.2007р., №511000104/7/001777 від 13.06.2007р., №511000104/7/001596 від 30.05.2007 року.

Графа 44 „Додаткова інформація/ подані документи" не зазначено необхідні дані щодо наявності дозвільних документів на перетин митного кордону партією товарів. Відсутні дані щодо сертифікату відповідності та дані щодо походження товарів у вантажних митних деклараціях №511000104/7/000896 від 12.04.2007р., №511000104/7/001777 від 13.06.2007р., №511000104/7/001596 від 30.05.2007 року.

Наказом Державної митної служби України від 30.06.1998 р. №380 „Про затвердження Порядку заповнення граф вантажно митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазинами безмитної торгівлі" із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 22.07.1998 р. за №469/2909, затверджено Порядок заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів. Порядок визначає особливості заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.1997 р. №307 із змінами та доповненнями, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.09.1997 р. за №443/2247, і класифікаторами, затвердженими цим самим наказом, якщо не передбачено інше.

Відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації у графі 2 „Відправник/Експортер" зазначаються відомості про відправника відповідно до товарно-транспортних документів. При митному оформленні товарів за посередницькими договорами (контрактами) у графі зазначаються відомості про власника товарів. Якщо при цьому власник товарів не є відправником, то в графі зазначаються відомості про власника товарів та вчиняється запис „див. на звороті", а на зворотному боці ВМД наводяться відомості про відправника товарів.

В наданих для перевірки вантажних митних деклараціях у графі 2 „Відправник/Експортер" вказано власника експортованого товару - Енергодарська філія ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" з зазначенням коду ЄДРПОУ філії.

Відповідно до пп. 5.1 п. 5 Положення про Енергодарську філію, яка затверджена наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 23.06.2006 р. №616, філія є відокремленим підрозділом ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ", не має статусу юридичної особи і діє від імені ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" та здійснює частину його господарської та іншої діяльності, а також функції представництва в межах повноважень закріплених цим положенням. Підпунктом 7.1 п. 7 вказаного Положення визначено, філія може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за дорученням та від імені товариства.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України „Про податок на додану вартість" податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операції з продажу товарів, що були вивезені платником податку за межі митної території України.

Пунктом 1.3 ст.1 Закону України „Про податок на додану вартість" передбачено, що платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем.

Відповідно до п.2.1 ст.2 Закону України „Про податок на додану вартість» платником податку є будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

В акті перевірки зазначено, що в графі 2 „Відправник/Експортер" необхідно було зазначати підприємство власника, експортера продукції - ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ", яке зареєстровано платником податку на додану вартість. В графі 18 „Транспортний засіб при відправленні" - не зазначено відомості про транспортний засіб на який здійснюється навантаження товарів з метою їх перевезення в пункт пропуску через митний кордон України.

Відповідно до договорів купівлі-продажу від 17.04.2006 р. №112 та від 03.12.2005 р. №111 зобов'язання по транспортуванню придбаної сільгоспродукції до місця зберігання покладено на продавців - ТОВ „Тімірязевське" та ТОВ „Торговое дело". Перевіркою встановлено, що згідно з бухгалтерським рахунком 10 „Основні засоби" та наданим для перевірки Енергодарською філією ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" переліком основних засобів групи 1 „Будівлі та споруди", складські приміщення для зберігання придбаної сільгосппродукції на підприємстві відсутні. Придбану сільгосппродукцію, відповідно до актів прийому-передачі товару на комісію, Енергодарська філія ВАТ „Київ-Дніпровське МППЗТ" передавала на складі комісіонерів, а комісіонери забезпечують збереження товару на умовах відповідального зберігання до моменту здійснення експорту товару.

Згідно акту перевірки, до перевірки не було надано первинних документів бухгалтерського обліку, які б засвідчували факт здійснення комісіонерами відповідального зберігання переданої на комісію сільгосппродукції, а також не було надано первинних документів бухгалтерського обліку, які б мали засвідчити про факт організації перевізного процесу від складських приміщень Комісіонерів до пункту завантаження товарів на транспортний засіб з метою їх перевезення в пункт пропуску через митний кордон України.

Перевіркою правомірно зроблено висновок, що вищевказані вантажні митні декларації за березень-червень 2007 року заповнені з порушеннями вимог п. 2 Положення про вантажну митну декларацію, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 09.1997 р. №574, Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.1997 р. №307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.1997 р. №443/2247, що призвело до порушення підпункту 6.2.1 пункту 6.2, пунктів 6.1 і 6.2 статті 6 Закону України „Про податок на додану вартість" та відповідно до заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість на загальну суму 4764 821 грн., у тому числі за березень 2007 року на 310 196 грн., за квітень 2007 року на 1526 243 грн., за травень 2007 року на 1271 989 грн., за червень 2007 року на 1656 393 грн.

За результатами перевірки ДШ у Дніпровському районі м. Києва прийняла податкове повідомлення-рішення від 3 грудня 2007 року №0000742380/0, яким визначено суму 4764 821 грн. ПДВ і 2 382410,50 грн. штрафної санкції. Рішеннями ДПІ у Дніпровському районі м. Києва від 1 лютого 2008 року №1792/10/25-011 та ДПА у м. Києві від 9 квітня 2008 року №1407/10/25-114, прийнятими за розглядом первинної і повторної скарг, зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін та відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року №253 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 року за №567/5758, із змінами і доповненнями, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва надіслала платнику податкові повідомлення-рішення від 11 лютого 2008 №0000742380/1, від 16 квітня 2008 року №0000742380/2, від 25.06.2008р. №0000742380/3.

Відповідно до підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті „б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що податкові повідомлення-рішення №0000742380/0 від 03.12.2007р., №0000742380/1 від 11.02.2008р. та №0000742380/2 від 16.04.2008р., №0000742380/3 від 25.06.08р. є правомірними та такими, що прийняті у межах повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства України.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)          на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

          Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

          Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

          Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Позивач не надав суду належних доказів щодо правомірності заявлених вимог.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, в задоволенні позовних вимогах відмовити повністю.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАСУкраїни, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 Добрянська Я.І.