Постанова № 3252302, 02.09.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.09.2008
Номер справи
13/313
Номер документу
3252302
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02.09.2008 р.                                                                                           № 13/313

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого –судді Степанюка А.Г., розглянувши справу

за позовом Державної податкової інспекції в Оболонському районі м.Києва

до Зактритого акціонерного товариства «Лекс Холдінг»

про зобов’язання допустити для проведення планової виїзної перевірки; зобов’язання надати для перевірки всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи до перевірки; поновлення терміну проведення перевірки на 10 робочих днів з моменту проголошення рішення

Суддя Степанюк А.Г.

Секретар судового засідання Федорова О.В.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.09.2008 року о 17 год. 05 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Оболонському районі міста Києва з адмінстративним позовом про зобов’язання відповідача допустити для проведення планової виїзної перевірки; надати для перевірки всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи до перевірки; поновлення терміну проведення перевірки на 10 робочих днів з моменту проголошення рішення.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що на підставі Закону України «Про державну податкову службу в Україні»ДПІ в Оболонському районі м.Києва проводила з 22 травня 2008 року по 18 червня 2008 року виїзну планову перевірку дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2006 року по 31.03.2008 року. Повідомлення про проведення перевірки було направлено відповідачу 08.05.2008 року №10648/10/23-604 та вручено 12.05.2008 року відповідно до ст. 11-1 Закону. Наказом від 18.06.2008 року №968 було продовжено строки перевірки з 19.06.2008 року по 03.07.2008 року. Згідно направлення та наказу працівниками податкової інспекції з метою проведення планової перевірки здійснено виїзд за юридичною адресою відповідача: м.Київ, вул.Лугова, 12, та фактичною адресою: м.Київ, вул.Червоноармійська (велика Васильківська),72, однак посадова особа –директор Шутий О.М. та довірена особа Злобін В.С. відмовили у допуску до проведення перевірки шляхом ненадання перевіряючим необхідних бухгалтерських, податкових та інших первинних документів до перевірки, про що складено акти від 19.06.2008 року, 20.06.2008 року, 23.06.2008 року, 24.06.2008 року. Такий недопуск мотивовано невідповідністю вимогам законодавства продовження терміну проведенняя планової виїзної перевірки. Вважає таку відмову незаконною та просить задоволити позов. У судовому засіданні представник позивача уточнила вимоги та просила допустити негайне виконання постанови суду.

Представник відповідача визнав вимоги, викладені в адміністративному позові, та пояснив, що листом від 24.06.2008 року було відмовлено співробітникам ДПІ у допуску до продовження виїзної документальної перевірки з 19.06.2008 року та запропоновано оформити акт про результати проведеної перевірки і надати на ознайомлення. Ознайомившись з актом №334-23-7-31240623 від 25.06.2008 року, відповідач виявив, що при перевірці співробітниками ДПІ не в повному обсязі були досліджені документи, у зв’язку з чим не всі питання щодо дотримання вимог податкового законодавства були перевірені, а тому висновки акту не відповідають дійсному положенню справ на підприємстві. А тому для повної та всебічної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати відповідачем податків та зборів за період з 01.01.2006 року по 31.03.2008 року вважають за необхідне надати можливість ДПІ продовжити перевірку.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Закрите акціонерне товариство «Лекс Холдинг»згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №599314 зареєстровано в Оболонській районній у місті Києві державній адміністрації 29.04.2002 року, ідентифікаційний код 31240623.

Видами діяльності за КВЕД є здавання в оренду власного нерухомого майна, інші види оптової торгівлі, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, не віднесеними до інших угрупувань, що підтверджується довідкою №1367 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Судом враховується, що відповідно до п.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року з наступними змінами і доповненнями органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі—платники податків).

Приписом ст. 11-1 згаданого вище Закону встановлено, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов’язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об’єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік. Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення. Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів, а щодо суб’єктів малого підприємництва—10 робочих днів. Подовження термінів проведення планової виїзної перевірки можливе на термін не більш як 10 робочих днів, а стосовно суб’єктів малого підприємництва—5 робочих днів.

Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення (ст. 11-2 Закону).

У матеріалах справи наявне повідомлення №10648/10/23-604 про проведення позивачем планової виїзної перевірки відповідача з 19.05.2008 року по 13.06.2008 року, направлене 08.05.2008 року та отримане відповідачем 12.05.2008 року.

Судом встановлено, що позивачем було дотримано порядку проведення планової виїзної перевірки відповідача та порядку подовження термінів проведення такої.

Наказом відповідача №968 від 18.06.2008 року було продовжено строки проведення планової виїзної перевірки.

А тому недопуск працівників позивача, що мають здійснити перевірку, до її проведення шляхом ненадання таким необхідних бухгалтерських, податкових та інших первинних документів відповідачем, зафіксований у відповідних актах від 19.06.2008 року, 20.06.2008 року, 23.06.2008 року, 24.06.2008 року, є неправомірним.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо зобов’язання допустити для проведення планової виїзної перевірки перевіряючими ДПІ в Оболонському районі м.Києва та про зобов’язання ТОВ «Векторбуд»надати для перевірки всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи до перевірки.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Зобов’язати ЗАТ «Лекс Холдінг»допустити перевіряючих для проведення планової виїзної перевірки.

3. Зобов’язати ЗАТ «Лекс Холдінг»надати для перевірки Державній податковій інпекції в Оболонському районі м.Києва всі необхідні бухгалтерські, податкові та інші первинні документи до перевірки.

4. Поновити термін проведення перевірки на 10 робочих днів з моменту вступу рішення в законну силу.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А.Степанюк

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –04.09.2008 року.