Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10.09.2008 р. № 13/164
Окружний адміністративний суд міста Києва
у складі головуючого –судді Степанюка А.Г.
при секретарі Федоровій О.В.
розглянувши справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 55131 грн. згідно рішення Державної інспекції цін від 27.08.2008 року №ІЦ-02-12/57ш
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 10.09.2008 року о 12 год 05 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами у Вінницькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 55131 грн. згідно рішення Державної інспекції цін від 27.08.2008 року №ІЦ-02-12/57ш.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 10-22.08.2007 року було здійснено перевірку додержання дисципліни цін щодо встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2006 року №171 «Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків»мінімальної ціни на цукор, згідно вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру»у магазинах товариства «ЕКО», за результатами якої складено акт. Проведеною перевіркою встановлено, що з 23.07.2007 року по 05.08.2007 року в мережі магазинів ТОВ «ЕКО»реалізовано 11024, 58 кг цукру-піску на загальну суму 27565,87 грн. за ціною від 2,42 грн. (з ПДВ) за 1 кг до 2,55 грн. (з ПДВ) за кг.. Така реалізація проводилася за цінами, що нижчі від затвердженої мінімальної ціни 2,850 грн. за кг. (з врахуванням ПДВ). За матеріалами перевірки ня про прийняте рішення про застосування штрафних санкцій від 27.08.2007 року №ІЦ-02-12/57ш на суму 55131 грн. (подвійна вартість цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку). Рішення Держінспекції було направлено відповідачу рекомендованим листом разом з претензією від 29.08.2007 року №ІЦ-01-15-2/966 для виконання. Відомостей про виконання рішення не надходило, у передбаченому законодавством порядку таке не оскаржувалось. А тому просить стягнути з відповідача 55131 грн..
Представник відповідача проти позову заперечила та пояснила, що такий не визнає.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО»було зареєстровано у Голосіївській районній у місті Києві державній адміністрації 30.08.2002 року, ідентифікаційний код 32104254, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №051427.
Видами діяльності ТОВ «ЕКО»за КВЕД згідно довідки №12830 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) є: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно з продовольчим асортиментом; неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; інші види оптової торгівлі; виробництво м’ясних продуктів; виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво сухарів, печива, пирогів і тістечок з тривалим терміном зберігання.
ДПІ у м.Вінниці було видано відповідачу торговий патент на право на здійснення підприємницької діяльності у сфері роздрібної торгівлі змішаною групою товарів. Строк дії патенту до 31.03.2008 року.
Державною інспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області було проведено перевірку додержання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2006 року №171 «Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків»в ТОВ «ЕКО».
За результатами перевірки складено акт від 22.08.2007 року було встановлено, що в період з 23.07.2007 року по 05.08.2007 року в мережі магазинів «ЕКО»проводилась акція, за якою цукор-пісок виробництва ТОВ «Ланівці-цукор», вироблений в ІV кварталі 2006 року реалізовано за ціною 2,55 грн./кг, також акційний цукор реалізовувався по дисконтних картках (скидка 3%) по 2,47 грн./кг та зі скидкою для пенсіонерів в розмірі 5% по 2,42 грн./кг. Всього з 23.07.2007 року по 05.08.2007 року відповідачем було реалізовано 11024,58 кг цукру-піску на суму 27565,87 грн..
За результатами перевірки було винесено рішення №І Ц-02-12/57 ш від 27.08.2007 року про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін та вилучено у ТОВ «ЕКО»55131 грн..
29.08.2007 року відповідачу було направлено претензію №ІЦ-01-15-2/966 про сплату ТОВ «ЕКО»сум штрафних санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру».
Відповідно до ст.9 Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру»від 17.06.1999 року з наступними змінами, контроль за виконанням умов виробництва та реалізації цукру, що встановлені цим Законом, здійснюється Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами. За порушення норм цього Закону юридичні та фізичні особи притягаються до відповідальності згідно з законодавством України. У разі поставок цукру на внутрішній ринок понад встановлену квоту або реалізації його за цінами, що нижчі від визначеної мінімальної ціни, з суб'єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку. Зазначений штраф стягується до місцевого бюджету за місцем реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, винного в порушенні норм цього Закону. Дії органів, що за дорученням Кабінету Міністрів України здійснюють контроль за виконанням цього Закону, можуть бути оскаржені до суду згідно з порядком, встановленим законодавством України.
Як вбачається з Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Вінницькій області, затвердженої Наказом Державної інспекції з контролю за цінами від 29.03.2001 року №9, основними завданнями держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів (п.3).
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2006 р. N 171 «Про заходи щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру та цукрових буряків»встановлено мінімальні ціни на цукрові буряки, які поставлятимуться з 1 вересня 2006 р. до 1 вересня 2007 р. для виробництва цукру в межах квот “А” і “В”, та на цукор квоти “А” на зазначений період з урахуванням базисної цукристості, зокрема цукру –мінімальна ціна за 1 тону (без урахування податку на додану вартість) –2375 грн..
Як зазначила в судовому засіданні представник позивача та не заперечила представник відповідача, ціна реалізації цукру згідно згаданої вище Постанови КМ України становить 2,85 грн. за 1 кг. (з врахуванням ПДВ).
З матеріалів справи вбачається, що рішенням позивача за №І Ц-02-12/57 ш від 27.08.2007 року до відповідача було застосовано фінансові (штрафні) санкції за порушення, вчинене в період з 23.07.2007 року по 05.08.2007 року. Дане порушення полягає в тому, що в мережі магазинів «ЕКО»проводилась акція, за якою цукор-пісок виробництва ТОВ «Ланівці-цукор», вироблений в ІV кварталі 2006 року реалізовано за ціною 2,55 грн./кг, також акційний цукор реалізовувався по дисконтних картках (скидка 3%) по 2,47 грн./кг та зі скидкою для пенсіонерів в розмірі 5% по 2,42 грн./кг.. Всього з 23.07.2007 року по 05.08.2007 року відповідачем було реалізовано 11024,58 кг цукру-піску на суму 27565,87 грн.. Згадане вище рішення було прийнято про вилучення у ТОВ «ЕКО»55131 грн..
Враховується, що доказів скасування згаданого вище рішення сторонами суду надано не було.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», рішення про стягнення штрафів приймаються судом за позовами органів, які за дорученням Кабінету Міністрів України здійснюють контроль за виконанням цього Закону.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача штрафних (фінансових) снкцій у розмірі 55131 грн. до державного бюджету.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО»(м.Київ, проспект Науки, 8, код ЄДРПОУ 32104254) на користь держави 55131 грн. (п’ятдесять п’ять тисяч сот тридцять одну гривню) штрафних санкцій на р/р №31111106700002 держбюджет м.Вінниця 21081100 ГУДКУ у Вінницькій області м.Вінниця МФО 802015.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –15.09.2008 року.