Справа №3-3803/13
(№760/10076/13-п)
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., за участю представників Київської регіональної митниці та Прокуратури Солом'янського району м. Києва, розглянув матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює: доглядальницею за пристарілими, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ст. 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
15.05.2013 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської регіональної митниці надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0329/10000/13 від 18.04.2013 року, складений відносно громадянки України ОСОБА_1, з якого вбачається, що 18.04.2013 року о 23.20 год. на митному посту «Аеропорт «Київ» («Жуляни») Київської регіональної митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» термінала «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено гр. України, ОСОБА_1, яка слідувала з Бергамо (Республіка Італія) рейсом WU №6132 літаком авіакомпанії «Візеір».
Після перетину пасажиркою «білої лінії», які відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених Наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажирка була зупинена.
В ході проведення усного опитування встановлено наявність у громадянки України ОСОБА_1, валютних цінностей в обсязі, що потребує письмового декларування відповідно до вимог чинного законодавства України. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажирку було запрошено до службового приміщення
Після перерахунку готівки встановлено, що громадянка України ОСОБА_1 переміщувала валютні цінності, а саме євро у кількості 11000 (одинадцять тисяч). Купюри знаходилися в дорожній валізі пасажирки без ознак приховування.
Пропущено через митний кордон євро у кількості 11000 (одинадцять тисяч).
По протоколу про ПМП затримано євро у кількості 1000 (одна тисяча). Номінали валюти та номера купюр зазначені в описі предметів.
Пасажирка - громадянка України ОСОБА_1 митної декларації не заповнювала, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. З приводу декларування валюти до інспекторів митниці зверталась після проходження «білої лінії», яка засвідчує закінчення проходження «зеленого коридору» після якої починається адміністративна відповідальність. Будь-які документи на переміщення через митний кордон валюти понад установлені норми у пасажирки були присутні у вигляді Російської митної декларації.
Своїми діями пасажирка - громадянка України ОСОБА_1 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістила товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.
Правопорушник ОСОБА_1 до суду для розгляду адміністративного матеріалу не з'явилась, про дату та час розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву в якій просила справу розглядати без її участі.
В ході розгляду справи ОСОБА_1 надала пояснення, в яких зазначила, що дійсно 18.04.2013 року переміщувала на територію України кошти у сумі 11000 євро, які необхідні для сплати у терміновому порядку на її лікування, а саме видалення пухлини та жіночих репродуктивних органів.
Просила врахувати зазначену обставину.
Також, зазначила що умислу на приховування коштів від митного контролю не мала.
Представник Київської регіональної митниці в суді при розгляді адміністративного матеріалу підтримав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0329/10000/13 від 18.04.2013 року, відносно громадянки України ОСОБА_1 та просив притягнути останню до адміністративної відповідальності.
Представник Прокуратури Солом'янського району м. Києва в суді при розгляді адміністративного матеріалу обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0329/10000/13 від 18.04.2013 року, відносно громадянки України ОСОБА_1 підтримала у повному обсязі та просила притягнути його до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України.
Врахувавши заяву ОСОБА_1, вислухавши думку представників Київської регіональної митниці та Прокуратури Солом'янського району м. Києва, вивчивши та дослідивши матеріали справи, прихожу до наступного.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 197 МК України, обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватись Національним банком України.
Стаття 366 МК України передбачає, що канал спрощеної системи митного контролю «зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчать про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації, що не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення через митний кордон України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 462 МК України, конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у п. 3 ст. 461 цього Кодексу, може застосовуватись як основне і як додаткове адміністративне стягнення.
Згідно приписів статті 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини які пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи від адміністративної відповідальності та яка вчинила правопорушення, а також з'ясувати інші обставини і що мають значення для правильного вирішення справи.
Встановлено, що 18.04.2013 року о 23.20 год. на митному посту «Аеропорт «Київ» («Жуляни») Київської регіональної митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» термінала «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено гр. України, ОСОБА_1, яка слідувала з Бергамо (Республіка Італія) рейсом WU №6132 літаком авіакомпанії «Візеір», у якої було виявлено євро у кількості 11000 (одинадцять тисяч) які остання намагалась перемістити через митний кордон України без письмового декларування у порушення вимог п.3 ст.197, ст. 366 МК України та розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої Постановою НБУ від 27.05.2008 року №148, згідно якого фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Таким чином ОСОБА_1 переміщувала через митний кордон України без декларування 11000 євро, чим скоїла правопорушення, передбачене ст. 471 МК України - порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю.
Зазначена обставина підтверджується протоколом №0329/10000/13 від 18.04.2013 року про порушення митних правил, що фактично і не заперечувалось самим правопорушником.
Тому відповідно до вимог ст. 471 МК України, винна особа повинна нести відповідальність у вигляді накладення основного стягнення - адміністративного штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, враховуючи характер правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Зазначена норма Закону також передбачає додаткове адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів і переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.
Однак, необхідно звернути увагу на обставини, які відповідно до вимог ст. 489 МК України мають значення для вирішення справи та пом'якшують відповідальність.
Так, ОСОБА_1 сприяла митному органу встановленню всіх обставин справи.
ОСОБА_1 переміщувала на територію України кошти у сумі 11000 євро, які необхідні для сплати у терміновому порядку на її лікування, а саме видалення пухлини та жіночих репродуктивних органів. Крім того, вказані грошові кошти вона збирала тривалий час під час перебування в Італії, де вона працювала доглядальницею за пристарілими, що підтверджується наданими нею довідками, з залученням їх до справи.
Вважаю, що у даному випадку вказані обставини необхідно віднести до крайньої необхідності та мета яких - збереження життя.
Обставин, які обтяжують відповідальність з матеріалів справи не вбачається.
Враховуючи зазначені обставини, прихожу до висновку про можливість не застосування до ОСОБА_1 додаткового адміністративного стягнення у виді конфіскації грошових коштів, які є предметом порушення митних правил.
Керуючись ст.ст. 197, 366, 461, 462, 471, 489 МК України, ст.ст.23,33, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ст. 471 МК України.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. на користь держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві, р/р: 31119149700010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; Ідентиф. код: 38050812; код платежу: 21081100, без конфіскації вилучених у неї товарів - валютних цінностей в сумі 11000 євро (одинадцять тисяч євро), які підлягають поверненню ОСОБА_1.
В рахунок сплати штрафу обернути кошти у сумі 1700 грн. , які вилучені у правопорушника ОСОБА_1 та зберігаються у касі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя