Ухвала суду № 32505406, 12.07.2013, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2013
Номер справи
2а/1570/1023/2011
Номер документу
32505406
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/1570/1023/2011

УХВАЛА

12 липня 2013 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Солдатової О.С.

За участю сторін:

Заявника: ОСОБА_1

Представника заявника: ОСОБА_2

Представника відповідача: Пашаєва Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про внесення виправлень до виконавчих листів, -

В С Т А Н О В И В:

31.03.2011 року Одеським окружним адміністративним судом було винесено постанову у справі № 2а/1570/1023/2011, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій, зобов'язання виплатити грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8822,3 грн. та відшкодувати моральну шкоду у розмірі 25000,00 грн., було задоволено частково.

Визнано протиправними дії прокуратури Одеської області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8822,3 грн.

Зобов'язано прокуратуру Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8822,3 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2012 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31.03.2011 року було скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 було задоволено частково.

Визнано протиправними дії прокуратури Одеської області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8822,3 грн.

Зобов'язано прокуратуру Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8822,3 грн.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1000,00 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

09.11.2012 року Одеським окружним адміністративним судом по вищезазначеній справі були видані виконавчі листи про зобов'язання прокуратури Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8 822,30 грн. та про стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн.

До Одеського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла письмова заява із клопотанням (з урахуванням уточнень) про внесення змін до виконавчих листів по справі № 2а/1570/1023/2011 відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: вказати ідентифікаційний номер стягувача НОМЕР_1, паспорт стягувача серія НОМЕР_2, виданий Іллічівським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 21.02.1996 року, розрахунковий рахунок стягувача, а також ідентифікаційний код і місцезнаходження боржника - Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області (65023, м. Одеса, вул. Садова, 1/А, код ЄДРПОУ 37607526). В обґрунтування заяви позивач зазначив, що постановою відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 13.02.2013 року ВП №36556924 було відмовлено стягувачу у прийнятті до провадження виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду від 09.11.2012 року щодо зобов'язання прокуратури Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8 822,30 грн., з огляду на те, що у виконавчому документі не зазначено ідентифікаційний номер стягувача. Крім того, направлений заявником до Головного управління Державної казначейської служби для виконання виконавчий лист від 09.11.2012 року щодо стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн., був повернутий стягувачу без виконання, з огляду на те, що у виконавчому документі боржником зазначено Державний бюджет України, який не є юридичною особою. З урахуванням викладеного заявник вважає, що до зазначених виконавчих листів потрібно внести відповідні зміни.

Заявник та представник заявника у судовому засіданні 12.07.2013 року підтримали зазначену заяву та просили її задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення клопотання заявника заперечував.

Представники органу Державної виконавчої служби до судового засідання не з'явилися, про дату час та місце судового розгляду справи повідомлялись судом належним чином.

Порядок оформлення виконавчого листа, виправлення помилки в ньому та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим листом врегульований ст. 259 КАС України, частиною 1 якої визначено, що виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

Частиною 2 цієї статті визначено, що суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.

Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі (ч. 2 ст. 259 КАС України).

З огляду на те, що у виконавчих листах, виданих Одеським окружним адміністративним судом 09.11.2012 року по справі № 2а/1570/1023/2011 про зобов'язання прокуратури Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8 822,30 грн. та про стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн., не зазначено індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача, суд, керуючись вимогами ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» вважає за необхідне задовольнити клопотання стягувача в частині внесення до зазначених виконавчих листів виправлень, зазначивши ідентифікаційний код стягувача НОМЕР_1, а також інші відомі суду дані, які ідентифікують стягувача та сприятимуть, на думку суду, примусовому виконанню виконавчого документа, а саме: паспорт серія НОМЕР_2, виданий Іллічівським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 21.02.1996 року, р/р НОМЕР_4 в ПАТ «МАРФІН БАНК», МФО 328168, код ЄДРПОУ 21650966, призначення платежу: для зарахування на картковий рахунок НОМЕР_3 договір №242431 від 19.11.2012 року ОСОБА_1.

Посилання представника прокуратури на недоцільність задоволення заяви ОСОБА_1, а також на те, що цих відомостей не було зазначено позивачем при зверненні до суду із заявою про видачу йому виконавчих листів у справі, суд вважає хибним та таким що не ґрунтується на положеннях частини 1 ст. 259 КАС України. Зазначення, на думку суду, у виконавчих листах додаткових даних, які стали відомі суду, та додатково ідентифікують стягувача, не суперечить вимогам ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» та може сприяти примусовому виконанню судового рішення.

В іншій частині клопотання стягувача, а саме щодо внесення змін до виконавчого листа про стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн. у вигляді зазначення ідентифікаційного коду і місцезнаходження боржника - Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області (65023, м. Одеса, вул. Садова, 1/А, код ЄДРПОУ 37607526), суд вважає за необхідне відмовити, з наступних підстав.

Згідно виконавчого листа від 09.11.2012 року по справі №2а/1570/1023/2011 про стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн., який виданий на виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2012 року, боржником є Державний бюджет України.

Як вбачається листа Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області від 28.02.2013 року № 16-08/156-1449, підставою для повернення казначейським органом зазначеного виконавчого листа стягувачу - ОСОБА_1 без виконання, зокрема є те, що у виконавчому документі не було зазначено ідентифікаційний код та місцезнаходження боржника. Крім того звернуто увагу на те, Державний бюджет України не є юридичною особою.

Відповідно до п. 2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 03.08.2011 року № 845 (далі Порядок № 845) боржники - розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства, стягувачі - фізичні та юридичні особи, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів.

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Згідно п. 2 Порядку № 845 операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання рішень про стягнення коштів Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів є безспірним списанням.

Відповідно до п. 19 Порядку № 845 безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на те, що Державний бюджет України не є юридичною особою, зазначення його реквізитів у виконавчому листі є неможливим, а тому на підставі вимог Порядку № 845 безспірне списання коштів з Державного бюджету України здійснюється відповідними територіальними органами Казначейства, у даному випадку - Головним управлінням Державної казначейської служби України в Одеській області.

Суд вважає за необхідне зазначити, що хоча, з огляду на специфічність порядку виконання судових рішень про стягнення коштів з Державного бюджету України, списання на користь ОСОБА_1 коштів у розмірі 1 000,00 грн. в якості відшкодування моральної шкоди за постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.10.2012 року на підставі відповідного виконавчого листа від 09.11.2012 року по справі № 2а/1570/1023/2011, повинно здійснювати Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області, зазначений орган не є боржником у зазначеному виконавчому провадженні, а тому у суду відсутні підстави для внесення до зазначеного виконавчого листа виправлень у вигляді зазначення ідентифікаційного коду і місцезнаходження Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, а саме: 65023, м. Одеса, вул. Садова, 1/А, код ЄДРПОУ 37607526.

Керуючись ст.ст. 7-14, 122, 133, 157, 160, 165, 186, 254, 259, 264 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про внесення виправлень до виконавчих листів - задовольнити частково.

Внести виправлення до виконавчих листів Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 2а/1570/1023/2011 від 09.11.2012 року про зобов'язання прокуратури Одеської області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу без сплати податку у розмірі місячного заробітку, з якого обчислена пенсія, за кожен повний рік роботи прокурором в загальному розмірі 8 822,30 грн. та про стягнення на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000,00 грн., зазначивши дані стягувача: ідентифікаційний код НОМЕР_1, паспорт серія НОМЕР_2, виданий Іллічівським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 21.02.1996 року, р/р НОМЕР_4 в ПАТ «МАРФІН БАНК», МФО 328168, код ЄДРПОУ 21650966, призначення платежу: для зарахування на картковий рахунок НОМЕР_3 договір № 242431 від 19.11.2012 року ОСОБА_1.

В іншій частині - відмовити.

Ухвалу суду може бути оскаржено шляхом подання через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано

Повний текст ухвали виготовлений судом 17 липня 2013 року.

Суддя Білостоцький О.В.