ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.07.2013 року Справа № 912/124/13-г
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Євстигнеєва О.С.- доповідача,
суддів: Лотоцької Л.О., Бахмат Р.М.
при секретарі: Вовк Ю.А.
за участю представників:
прокурора: не явився
позивача: не явився
відповідача: ОСОБА_1- підприємець, паспорт НОМЕР_1 від 21.01.2001 року
ОСОБА_2- предст., угода від 18.06.2013 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Кіровоград) на рішення господарського суду Кіровоградської області від 05.04.2013р. у справі №912/124/13-г
за позовом: прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах територіальної громади селища Нового від імені якого діє Новенська селищна рада Кіровського району м. Кіровограда
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Кіровоград)
про: внесення змін до договору оренди земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 05 квітня 2013 року (підписано 10.04.2013р.) у справі №912/124/13-г (суддя Шевчук О.Б.) з урахуванням заяви від 21.02.2013 року і 28.03.2013 року задоволені позовні вимоги прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах територіальної громади селища Нового від імені якого діє Новенська селищна рада Кіровського району м. Кіровограда до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Кіровоград) про внесення змін до абзацу 1 п. 4 договору оренди земельної ділянки №01 від 01.02.2008 року шляхом викладення зазначеного пункту в наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовому вигляді та у розмірі 1749,30 грн. на місяць, починаючи з 01 січня 2012 року. Кошти за оренду земельної ділянки вносяться на р/р 33215815700005,ГУДКСУ в Кіровоградській області, МФО 823016, код 24145329, код платежу 13050500, отримувач - Новенська селищна рада Кіровського району м. Кіровограда». З відповідача на користь Державного бюджету України стягнуто 1147,00 грн. судового збору.
Відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 вважає, що рішення господарського суду підлягає скасуванню, оскільки були не в повному обсязі з'ясовані обставини, що мають значення для справи, і висновки суду не відповідають обставинам справи. Відповідач просить скасувати рішення господарського суду Кіровоградської області від 05.04.2013 року у справі №912/124/13-г і прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Скаржник, зокрема, зазначив, що судом проігноровано рішення Новенської селищної ради №326 від 13.07.2007р., на підставі якого укладено договір оренди та встановлено розмір орендної плати на рівні земельного податку. Задовольняючи позовні вимоги щодо орендної плати в розмірі 6% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на підставі рішення Кіровоградської міської ради №2904 від 03.12.2009р., суд не врахував, що розміри орендної плати затверджені рішенням як рекомендовані, тобто не є обов'язковими. Крім того, скаржник посилається на недотримання позивачем порядку внесення змін, встановленого ст. 188 ГК України.
Прокурор Кіровського району м. Кіровограда у судове засідання не явився і відзив на апеляційну скаргу не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання (повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення №05113690). Беручи до уваги, що неявка прокурора не перешкоджає перегляду справи, матеріали справи є достатніми для її розгляду, справа переглядалася без участі прокурора за наявними у справі матеріалами.
Позивач - Новенська селищна рада Кіровського району м. Кіровограда у відзиві на апеляційну скаргу зазначив, що при прийнятті рішення господарським судом всебічно та у повному обсязі з'ясовано обставини, що мають значення для розгляду справи, а рішення суду є законним і обґрунтованим. Так в силу розділу 4 договору орендна плата переглядається на кожен наступний рік з урахуванням індексації грошової оцінки землі, збільшення розміру ставки земельного податку, підвищення цін і тарифів або у інших випадках, передбачених законом. Орендодавець має право відповідно до розділу 9 договору вимагати від орендаря збільшення розміру орендної плати. При визначенні розміру орендної плати слід застосовувати ставки, затверджені рішенням Новенської селищної ради від 22.02.2010 року №924 (для торгівлі промисловими і продовольчими товарами - 6% від нормативної грошової оцінки землі). Представник позивача у судове засідання не явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання (повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення №05113674). Беручи до уваги, що неявка представника позивача не перешкоджає перегляду справи, матеріали справи є достатніми для її розгляду, справа переглядалася без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 17.05.2013р. розгляд справи призначено колегією суддів у складі головуючого судді Євстигнеєва О.С.(доповідач), суддів Тищик І.В., Верхогляд Т.А.
Розпорядженням секретаря судової палати Лотоцької Л.О. від 17.06.2013р. №701 у зв'язку з виходом з відпустки судді постійної колегії Лотоцької Л.О. і виходом з лікарняного суді постійної колегії Бахмат Р.М. та на підставі наказів голови суду №7 від 17.01.2011 року і №13 від 03.07.2012р., справа була передана колегії суддів у складі: головуючий суддя Євстигнеєв О.С. (доповідач), судді: Лотоцька Л.О., Бахмат Р.М.
Ухвалою від 18.06.2013 року розгляд справи був відкладений до 10.15 16 липня 2013 року.
У судовому засіданні 16.07.2013 року була оголошена вступна та резолютивна частини постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Вислухавши представників відповідача, переглянувши матеріали справи, Дніпропетровський апеляційний господарський суд встановив, що між сторонами у справі 01.02.2008р. за №01 було укладено договір оренди землі. Відповідно до розділів 1 і 2 договору Новенська селищна рада (Орендодавець) на підставі рішення від 13.07.2007р. №326 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та надання в оренду земельної ділянки ОСОБА_1» надала, а ОСОБА_1 (Орендар) прийняла в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення магазину, яка знаходиться: АДРЕСА_1. В оренду передана земельна ділянка загальною площею 700,05 га. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки державного земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки №2269 від 22 листопада 2003р. становила 9706893 грн.
Договір зареєстрований у Кіровоградській регіональній філії Державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельним ресурсам 22.02.2008р. за №040838700002.
Згідно розділу 3 договір укладено на 49 років, починаючи з дати прийняття рішення Новенської селищної ради.
Сторонами договору визначено, що орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та у розмірі 80 грн. 89 коп. на місяць. Кошти за оренду земельної ділянки вносяться на р/р 33215815700005 в ГУДКУ в Кіровоградській області, МФО 823016, ЄДРПОУ 24145329, отримувач - Новенська селищна рада, код платежу: для фізичних осіб - 13050500. Періодичність внесення орендної плати - щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. На кожен наступний рік орендна плата переглядається протягом січня-лютого року з урахуванням індексації грошової оцінки земельної ділянки, збільшення ставки земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інших мов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами, або в інших випадках передбачених законом.
За умовами укладеного договору Орендодавець має право вимагати від Орендаря збільшення розміру орендної плати у випадках, визначених розділом 4 цього договору (розділ 9).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №309-VI від 03.06.2008 року в Закон України «Про оренду землі» були внесені зміни, зокрема, ч. ч. 4 та 5 ст. 21 викладені в наступній редакції: «Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині». Вказаний закон набрав чинності з моменту опублікування - з 04.06.2008 року.
В зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011р. (від 02.12.2010 N 2755-VI) Закон України „Про плату за землю" втратив чинність згідно ч. 2 Прикінцевих положень Кодексу. Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.
Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з вимогами ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до п. 2 рішення Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №296 від 05.06.2007р. «Про внесення змін до рішення №112 від 03.10.2006р. «Про визнання права постійного користування на земельну ділянку за ОСОБА_1» за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 про надання в оренду на 49 років земельної ділянки площею 0,07 га по вул. Металургів, на якій розташовано приміщення магазину №16, ОСОБА_1 було встановлено орендну плату на рівні земельного податку.
Рішенням Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №924 від 22.02.2010р. «Про орендну плату за землю» вирішено при розрахунку орендної плати за використання земельних ділянок на території Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда з 1 січня 2010 року застосовувати нормативну грошову оцінку земель м. Кіровограда, середню базову вартість одного квадратного метра земель та рекомендований розмір орендної плати за використання земельних ділянок, затверджені рішенням Кіровоградської міської ради від 3 грудня 2009 року №2904 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда» (п. 2). Згідно п. 2.2. додатку до рішення №2904 від 03.12.2009р. до земельної ділянки, що використовується під торгівлю промисловими та продовольчими товарами, торговельні комплекси (супермаркети), заклади харчування (кафе, бари, ресторани) рекомендовано застосовувати 6% річної орендної плати.
В подальшому п. 2 рішення ради №296 від 05.06.2007р визнано таким, що втратив силу (нечинним) рішенням Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда №355 від 27.12.2011р. Відповідно до ст.ст. 12, 92,93, 123, 124, 125, 126 Земельного кодексу України, ст.ст. 1,2.4,5,6,13,15,16,20,21 Закону України «Про оренду землі», ст.ст. 288,288-1 Податкового кодексу України…зазначений пункт викладений в наступній редакції: «Встановити ОСОБА_1 орендну плату за земельну ділянку в розмірі 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки».
З матеріалів справи вбачається, що листами №109/01-09 від 23.01.2012р. та №70/01-11 від 22.02.2012р. з урахуванням рішень Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда від 3 грудня 2009 року №2904 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кіровограда», №355 від 27.12.2011р. «Про визнання таким, що втратив силу (нечинним) п. 2 рішення Новенської селищної ради від 05.06.2007р. №296 «Про внесення змін до рішення від 03.10.2006р. №112 «Про визнання права постійного користування на земельну ділянку за ОСОБА_1», та нової нормативної грошової оцінки на адресу відповідача була направлена додаткова угода від 23.01.2012р. до договору оренди земельної ділянки з викладенням нового розміру орендної плати (ас.22-24, 27).
Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).
Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Отже, положеннями спірного договору оренди та нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість внесення змін до договору, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Прокурор з урахуванням заяви в порядку ст. 22 ГПК України просив внести зміни до діючого договору оренди земельної ділянки з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управління Держкомзему у місті Кіровограді від 11.02.2010р. №2574 нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідача складає 349859,29 грн.
Відповідно до частин 4 та 5 статті 5 Закону України «Про оцінку земель» грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно з законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно частини 2 статті 12 цього Закону нормативно-правові акти з проведення оцінки земель які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Нормативно грошова оцінка земельних ділянок в силу положень статті 13 названого Закону приводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормами статі 18 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Відповідно до положень статей 20 та 23 цього Закону за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюється як витяг з технічної документації з нормативно грошової оцінки земель.
Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки землі урегульований «Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженим спільним наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією аграрних наук від 27.01.2006р. за №18/15/21/11.
Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку… орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Стаття 33 Господарського кодексу України зобов'язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
В даному випадку вимоги прокурора про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, зокрема до нормативної грошової оцінки можуть бути задоволені тільки на підставі виданого у відповідності з вимогами вищезазначеного Порядку витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Надані прокурором докази по справі, у тому числі і витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є належними доказами в розумінні ст. 34 ГПК України
Приписами частин 1 і 2 ст. 180 Господарського кодексу України встановлено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Виходячи із ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Відповідно ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом. До розмежування земель державної і комунальної власності, повноваженнями з розпорядження ними в межах населених пунктів, тобто функціями виконавчої влади, наділені міські ради (Розділ Х Перехідні положення, п.12 Земельного кодексу України). Частина 2 ст. 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно приписів статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Судам слід враховувати, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої статті 15, статті 21 Закону України "Про оренду землі". (п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»).
Ця вимога обов'язкова як для прокурора, так і для судів при розгляді справ. Рішення Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда від 3 грудня 2009 року №2904 та №355 від 27.12.2011р. не оскаржені і не скасовані, є обов'язковими для виконання і такими, що є підставою для перегляду розміру орендної плати та свідчать про обґрунтованість заявлених позовних вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
Крім того, слід визнати безпідставним посилання скаржника на недотримання позивачем порядку внесення змін, встановленого с. 188 ГК України.
У листі Вищого господарського суду України від 06.08.2008 р. № 01-8/471 "Про деякі питання практики застосування у вирішенні окремих норм процесуального права (за матеріалами справ, розглянутих Верховним Судом України)", зокрема, зазначено: відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Як зазначено в резолютивній частині рішення Конституційного Суду України від 09.07.2002 у справі щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 124 Конституції України (справа про досудове врегулювання спорів), положення частини другої статті 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. За таких обставин недотримання позивачем вимог частини другої статті 188 Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про розірвання договору, у разі виникнення такої необхідності, не позбавляє позивача права звернутися за захистом порушеного права шляхом вчинення прямого позову до відповідача про розірвання оспорюваного договору. Крім того, слід враховувати, що в силу ст.4 ГК України земельні відносини не є предметом регулювання цього Кодексу. Аналогічні приписи були викладені і останніми змінами до п. 2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» .
Заявлені прокурором вимоги щодо внесення змін до договору оренди враховують у повній мірі як умови прийнятих Новенською селищною радою Кіровського району м. Кіровограда рішень, так і вимоги чинного земельного законодавства.
За таких обставин рішення місцевого господарського суду слід залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 103-105 ГПК України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Кіровоград) залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Кіровоградської області від 05 квітня 2013 року у справі №912/124/13-г залишити без зміни.
(постанова виготовлена у повному обсязі 18.07.2013 року)
Головуючий суддя: О.С.Євстигнеєв
Судді: Л.О. Лотоцька
Р.М.Бахмат