ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4332/09/1770
18 липня 2013 року 10год. 00хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Деркач Н.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Мініпалива та енергетики України ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" доПублічного акціонерного товариства "Рівненський радіотехнічний завод" про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» від імені якого діє Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго» до Публічного акціонерного товариства «Рівненський радіотехнічний завод» про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн..
Представник прокуратури не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача та представник позивача в судове засідання не прибули. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що 01.10.2007 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Рівненській області Відкритому акціонерному товариству «Рівненський радіотехнічний завод» внесено припис №07/20-09, пунктом 2 яким зобов'язано позивача відремонтувати пошкоджену кабельну лінію КЛ-10кВт від п/ст. «Рівне-5» ком. 4 до РП -20 заводу (комірка 32), згідно п. 6.2.10 Правил технічної експлуатації електромереж споживача; пунктом 3 зобов'язано провести перевірку ізоляції кабелів; пунктом 4 зобов'язано провести випробування трансформаторів ТП 4 та резервних ТП електрообладнання РУ-10кВ ТП-11 і резервних.
10.09.2008 року інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Рівненській області проведено перевірку ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод» з питань виконання припису, результати якої відображено в акті перевірки №03/05-09 від 10.09.2008 року.
У ході перевірки встановлено, що позивач ухилявся від виконання пунктів 2, 3, 4 припису, тобто їх не виконав. Жодних протоколів випробувань, оформлених ПП «Гроно», інспектору Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в день перевірки виконання вимог припису - 10 вересня 2009 року, пред'явлено не було.
Встановлено, що позивачем виведено з експлуатації резервну кабельну лінію КЛ-10кВт від підстанції «Рівне-5» ком.4 до РП-20 заводу (комірка 32), однак необхідні зміни до технічної документації ним не вносились, як це вимагається п. 5.3, 5.3.1 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», які затверджені Наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 р. № 258, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 р. за № 1143/13017 (ПТЕЕС).
Пунктом 5.3.1 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів встановлено, що у кожного споживача повинна бути така технічна документація:
- генеральний план ділянки, на який нанесені будівлі, споруди та підземні електротехнічні комунікації;
- технічні умови на приєднання до електричних мереж та довідка про їх виконання, видана власником електромереж;
- затверджена проектна документація (креслення пояснювальні записки тощо) з усіма змінами;
- акти розмежування електричних мереж за балансовою належністю та експлуатаційною відповідальністю між споживачем і електропередавальною організацією.
На підставі акта перевірки №03/05-09 від 10.09.2008 винесено постанову №03/05-09 від 17.09.2008 про накладення штрафу на ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод» за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1700,00 грн.
Вказана постанова відповідачем була оскаржена в судовому порядку. Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 12.11.2009 позовні вимоги задоволено повністю. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.04.2013 постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 12.11.2009 скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику» суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Рівненський радіотехнічний завод» (код ЄДРПОУ 14314989) в дохід Державного бюджету м. Рівне штраф в розмірі 1700,00 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.