Постанова № 32463245, 18.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2013
Номер справи
805/9265/13-а
Номер документу
32463245
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 липня 2013 р. Справа №805/9265/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:41

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мєзєнцева Є.І., при секретарі судового засідання Небраті Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області (представник Пашкарьова Г.С., довіреність від 01.07.2013 року) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (не з'явився) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 2820,18 грн.-

ВСТАНОВИВ:

Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецької області (далі - Інспекція, позивач) звернулася до суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 2882,88 грн.

04 липня 2013 року позивач надав заяву про зменшення позовних вимог (а.с.42), з якої вбачається що Інспекція своїм рішенням №13 від 12 квітня 2013 року(а.с.44) скасувала частину штрафних санкцій у сумі 62,70 грн., як неправомірно нарахованих податковим повідомленням-рішенням №0014821740 від 21 листопада 2012 року, у зв'язку з чим Інспекція просила стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 2820,18 грн.

Водночас, відповідно до ст.55 КАС України, суд задовольнив клопотання позивача щодо заміни сторони по справі у зв'язку з реорганізацією Горлівської об'єднаної держаної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби шляхом перетворення у Горлівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецької області на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229.

В обґрунтування позовної заяви Інспекція посилається на норми п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України, зокрема зазначає, що відповідач в порушення наведених норм не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб, у зв'язку з чим у останнього утворилась заборгованість з єдиного податку у розмірі 2820,18 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав вимоги, заявлені у позовній заяві, просив їх задовольнити.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

В силу частини 2 статті 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Суд перебував у нарадчій кімнаті 18.07.13 року з 11:36 до 11:41 години.

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позовні вимоги Інспекції підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п.41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, Інспекція є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому Податковим кодексом України та Положенням про Державну податкову службу в Україні.

В свою чергу, відповідач (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) є фізичною особою - підприємцем (а.с.4), знаходиться на податковому обліку Інспекції з 25.01.2012 року (а.с.6), та є платником єдиного податку (а.с.7).

Судом встановлено, що у відповідача існує борг з єдиного податку у сумі 2820,18 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом на 30.04.2013 року (а.с.а.с.29-30).

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 15.1. Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п.1.1 ст.1 ПК України).

Підпунктом 10.1.2 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України встановлено, що єдиний податок належить до місцевих податків.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Відповідно до п.п.14.1.156. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Як свідчать матеріали справи, з 01 січня 2012 року відповідач є платником єдиного податку відповідно до поданої заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (а.с.7).

З означеної заяви вбачається, що відповідачем були обрані наступні види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005 «Роздрібна торгівля поза магазинами», «Роздрібна торгівля з лотків та на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами», у зв'язку з чим останній відноситься до другої групи платників єдиного податку (п.п.2 п.291.4 ст.291 ПК України).

Оскільки для відповідача визначено ставку єдиного податку платника другої групи, яка складає 20% розміру мінімальної заробітної плати та відповідно до статті 13 Закону України «Про державний бюджет на 2012 рік» мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2012 року складала 1'073,00 грн., то відповідач з 01.01.2012 року повинен сплачувати єдиний податок у розмірі 214,60 грн.

Однак, як встановлено судом, всупереч наведених вище правових норм відповідачем не в повному обсязі виконувалося зобов'язання зі сплати єдиного податку, у зв'язку з чим станом на час розгляду справи загальна сума недоїмки складає 2820,18 грн. Означена сума утворилася через несплату єдиного податку у сумі 858,40 грн. за період з 20.06.2012 року по 20.09.2012 року відповідно до декларації №94256 від 25.01.2012 року та нарахування штрафних санкцій за актами перевірок №1635/17-3217012536 від 01.10 2012 року у розмірі 170,00 грн., №1636/17-3217012536 від 01.10.2012 року у розмірі 1020,00 грн., №1550/17-3217012536 від 24.09.2012 року у розмірі 643,80 грн., №1700/17-3217012536 від 08.10.2012 року у розмірі 107,30 грн., а також нарахування пені у розмірі 20,68 грн.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем була вручена податкова вимога від 22 лютого 2012 року №191 на суму 214,60 грн., яку відповідач отримав особисто 22.02.2012, про що свідчить підпис на корінці цієї податкової вимоги (а.с.8).

На підставі ст.ст. 120, 122 Податкового кодексу України позивачем були прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04 жовтня 2012 року № 0011961740 у розмірі 170,00 грн., 04 жовтня 2012 року №0011971740 у розмірі 1020,00 грн., 12 жовтня 2012 року № 0012911740 у розмірі 643,80 грн. та від 21 листопада 2012 року № 0014821740 у розмірі 170,00 грн.

Зазначені податкові повідомлення-рішення були надіслані на адресу місця проживання відповідача, про що свідчать копії повідомлень про вручення поштового відправлення.(а.с.а.с. 12-15).

За приписами п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника, що існує на день погашення. У разі якщо після надіслання (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Також Інспекцією відповідно до ст.129 Податкового кодексу України була нарахована пеня у розмірі 20,68 грн., що підтверджується зворотним боком облікової картки платника станом на 30.04.2013 року (а.с.а.с. 29-30).

В силу частини 1статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Беручи до уваги те, що розмір податкового боргу на загальну суму 2820,18 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив та на час розгляду справи доказів погашення податкової заборгованості до матеріалів справи не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову та необхідність задоволення вимог Інспекції про стягнення з відповідача заборгованості з єдиного податку у розмірі 2820,18 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2-15, 17-18, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 2820,18 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету (код платежу 18050400, рахунок одержувача 31512970700021, УДКС у м. Горлівка, банк ГУДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 38023569, МФО 834016) кошти у розмірі суми податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 2820,18 грн. (дві тисячі вісімсот двадцять гривень вісімнадцять копійок).

Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 18 липня 2013 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений 18 липня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Мєзєнцев Є.І.