"17" липня 2013 р.
Справа №2-642/828/13
Провадження №642/2848/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2013 року м. Харків
Ленінський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Гримайло А.М.,
при секретарі Смородській М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків, суд -
ВСТАНОВИВ :
Харківська міська рада звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення збитків.
В обґрунтування своїх вимог представник позивача зазначив, що рішенням Харківської міської ради від 23.12.2005 року №257/05 ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» надано в оренду земельну ділянку загальною площею 0,0280 га по АДРЕСА_1 для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі (магазину) строком до 01.06.2010 року. На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» укладено договір оренди землі від 07.08.2007 року №540767100047.
Згідно інформації Управління Держкомзему у м. Харкові від 20.08.2012 р. №5018/08 договір оренди землі від 07.08.2007 р. №54076100047, укладений між Харківською міською радою та ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» припинив свою дію у зв'язку із закінченням строку дії на підставі ст. 31 ЗУ «Про оренду землі».
Згідно інформації КП «Харківське міське БТІ» від 03.09.2012 р. № 7382 30/100 частин нежитлової будівлі літ. «Б-1» загальною площею 154,6 кв.м. на підставі договору купівлі - продажу від 08.07.2009 р. № 3631 належать ОСОБА_1.
Згідно акту №3304 обстеження, визначення меж, площі та конфігурації земельної ділянки по АДРЕСА_1 від 12.10.2012 р уповноваженими посадовими особами управління земельних відносин Харківської міської ради встановлено, що земельна ділянка по АДРЕСА_1 використовується гр. ОСОБА_1 для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі літ. "Б-1" під магазин.
Як зазначив представник позивача документи, що посвідчують право користування вищезазначеною земельною ділянкою у встановленому порядку ОСОБА_1 не оформлено, що є порушенням ст. 125, 126 ЗК України.
У зв'язку з чим представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Харківської міської ради збитки у розмірі 18957,71 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини вказані в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував вказавши, що купівля частини нежитлової будівлі площею 154,6 кв.м., розташованої в межах даної земельної ділянки не являється доказом використання нежитлової будівлі.
Акт №3304 /12 обстеження, визначення меж, площі та конфігурації земельної ділянки по АДРЕСА_1 від 12 жовтня 2012 року не може слугувати таким підтвердженням, оскільки в ньому викладені припущення щодо використання земельної ділянки відповідачем і не зазначені ніякі обставини або документи, які дають підстави для висновків, викладених в цьому акті. Додані фотографії підтверджують лише наявність на земельній ділянці нежитлової будівлі, частково огородженої парканом і більше нічого. Однак, вказаний паркан встановлений третьою особою, а саме ТОВ " Будівельна компанія «Дельта-груп» відповідно до договору підряду № 280912 від 28.09.2012 р. згідно якого підрядник виконав роботи щодо фарбування фасаду нежитлового приміщення та монтажу - демонтажу тимчасового паркану. Згідно акта виконаних робіт від 01.11.2012 року до договору підряду №280912 від 28.09.2012 року робити виконані в повному обсязі, сторони претензій одна до одної не мають. Таким чином збитки за використання частин земельної ділянки, огородженої парканом, без належних підстав підлягають відшкодуванню за вказаний період-жовтень 2012 року. Крім того позивачем не зазначено чи була продана або чи передавалась у користування земельна ділянка після 01 червня 2010 року після закінчення договору оренди ТОВ"»"Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія». Також представник відповідача зазначив, що розрахунок збитків не відповідає чинному законодавству.
Крім того представник відповідача зазначив, що особа, яка придбає у власність будівлю або споруду, набуває також певне право і на землю. У відповідності до ст. 120 Земельного кодексу йдеться про перехід права власності на будівлю і споруду. Перехід права власності може бути пов'язаний також із приватизацією майна, прийняттям спадщини, набуттям права власності за давністю, а також з іншими обставинами, за яких відбувається зміна власника, а ст. 377 Цивільного кодексу України наголошує про випадки придбання особою у власність житлового будинку, будівлі або споруди. Перехід права власності означає процес зміни власника незалежно від того в якій формі та на яких підставах відбулася ця зміна. Водночас, придбання у власність, як правило, пов'язано з тим, що майно переходить від одного власника до іншого на підставі цивільно-правового договору.
Таким чином, відповідно до Цивільного кодексу придбання за договором житлового будинку, будівлі або споруди передбачає і перехід права власності на землю. При цьому сторони можуть домовитися про розмір земельної ділянки, вказавши його у договорі, а можуть і не домовитися. В останньому разі цей розмір визначається на підставі певних критеріїв. Тобто законодавець виходив з того, що у деяких випадках земельну ділянку не слід "відокремлювати" від нерухомості, що на ній розташована, а, навпаки, її слід передати новому власнику будівлі або споруди.
В цьому випадку, Сторони договору купівлі - продажу будівлі не визначали у договорі розмір земельної ділянки, а таким чином до набувача (ОСОБА_1) перейшло право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята будівлею, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 377 Цивільного кодексу України. Решту земельної ділянки Відповідач ніколи не використовував, не використовує за станом на теперішній час.
Стаття 120 ЗКУ передбачає виняток із загального правила, передбаченого ст. 125 ЗКУ, про виникнення права власності з моменту "державної реєстрації права". Тобто в усіх випадках переходу права власності на жилий будинок, будівлю або споруду право на земельну ділянку виникає в набувача одночасно із виникненням права на зведені на ній об'єкти. Подальша "реєстрація земельної ділянки" (ст. 202 ЗКУ) та права на земельну ділянку (Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень") повинні бути здійснені з метою запобігання спорам та створення можливості для наступного відчуження земельної ділянки за договором.
Якщо жилий будинок, будівля або споруда відчужуються за договором, ч. 6 статті 120 ЗКУ фактично вимагає її попереднього формування в окрему земельну ділянку (оскільки істотною умовою договору є наявність кадастрового номеру земельної ділянки). Тобто, суворо кажучи, про частину земельної ділянки в момент переходу права власності на будинок, будівлю або споруду за договором вже не йдеться.
У разі встановлення факту правомірного набуття особою права на нерухоме майно за наявності у попереднього власника належно оформленого права на земельну ділянку, на якій воно розміщене, необхідно враховувати, що така особа набула права на відповідну земельну ділянку. З виникненням прав власності на будівлю чи споруду у юридичної особи виникає право одержати земельну ділянку в користування, а розглянути таке питання та прийняти відповідне рішення в строки, встановлені законом, зобов'язаний відповідний повноважний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. Тому відсутність у такої особи переоформлених на її ім'я правовстановлюючих документів на земельну ділянку не може кваліфікуватися як самовільне зайняття земельної ділянки.
Тобто при наявності використання Відповідачем земельної ділянки, мова може йти лише про використання частини під нежитловою будівлею (154,6 м2) та при вході до неї.
Також представник відповідача спростовує посилання позивача на постанову пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6, оскільки дана постанова не є обов'язковою для місцевих судів при розгляді цивільних справ та не може застосовуватись, а висновки, викладені у даній постанові не повинні братися судом до уваги.
у який власник зобов'язаний оформити належним чином (отримати кадастровий номер та інш.) право на земельну ділянку.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Харківської міської ради від 23.12.2005 року № 257/05 ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» надано в оренду земельну ділянку загальною площею 0,0280 га по АДРЕСА_1 для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі ( магазину) строком до 01.06.2010 року. На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» укладено договір оренди землі від 07.08.2007 року №540767100047.
Згідно інформації Управління Держкомзему у м. Харкові від 20.08.2012 р. №5018/08 договір оренди землі від 07.08.2007 р. №54076100047, укладений між Харківською міською радою та ТОВ «Українська міжнародна транспортно-енергетична компанія» припинив свою дію у зв'язку із закінченням строку дії на підставі ст. 31 ЗУ «Про оренду землі».
Згідно інформації КП " Харківське міське БТІ" від 03.09.2012 р. № 7382 30/100 частин нежитлової будівлі літ. " Б-1" загальною площею 154,6 кв.м. на підставі договору купівлі-продажу від 08.07.2009 р. № 3631 належать ОСОБА_1.
Згідно акту №3304 обстеження, визначення меж, площі та конфігурації земельної ділянки по АДРЕСА_1 від 12.10.2012 р уповноваженими посадовими особами управління земельних відносин Харківської міської ради встановлено, що земельна ділянка по АДРЕСА_1 використовується гр. ОСОБА_1 для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі літ. "Б-1" під магазин.
Як встановлено в судовому засіданні документи, які посвідчують право користування вищезазначеною земельною ділянкою у встановленому порядку ОСОБА_1 не оформлено.
Під час обстеження велась фотозйомка та здійснювався контрольний замір площі земельної ділянки інженером-геодезистом за допомогою електронного тахеометру Topcon GPT- 3002 N, з урахуванням вимог ст.ст. 1, 34 Закону України "Про землеустрій ".
Комісією для визначення збитків власникам землі та землекористувачам, що діє на підставі рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 05.11.2008р. №717, складено акт від 07.11.2012 р. № 708 згідно якого неодержаний міською радою дохід за використання гр. ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0280 га по АДРЕСА_1 складає 18957,71 грн.
До теперішнього часу вимоги, викладені у листі - повідомленні № 13399/0/84-12 від 14.11.2012р., яким ОСОБА_1 запропоновано у добровільному порядку відшкодувати Харківській міській раді визначені збитки за використання земельної ділянки з порушенням норм земельного законодавства , не виконані , сума недоотриманих коштів до теперішнього часу відповідачем не сплачена.
Статтею 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, які знаходяться в межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ст.80 ЗК України суб'єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування - на землі комунальної власності.
Відповідно до ст.83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міський рад відноситься регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні", однією з форм місцевого самоврядування є представництво спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст через сільські селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Згідно з п. б п.п. 1 ч.1 ст. 33 зазначеного Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням та охороною земель.
Таким чином, органи місцевого самоврядування в особі міських рад та їх виконавчих органів поєднують в собі охоронні (контрольні) функції та функції суб'єкта права власності з усіма притаманними йому правомочностями щодо володіння, користування та розпорядження об'єктом права власності. Безпідставного, тобто без належного правового оформлення права використання землі (права власності чи права користування).
Згідно зі ст. 142 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління, якої здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень.
Відповідно до ст. 145 Конституції України права органу місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.
Одним із способів захисту прав територіальної громади у сфері земельних відносин є відшкодування заподіяних збитків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993р. № 284 затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.
На підставі вказаної Постанови власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок, рішенням Харківської міської ради від 24.06.2009 №130/09 затверджено "Порядок визначення та відшкодування Харківській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату на землю".
Згідно із п.3 Постанови відшкодуванню підлягають збитки власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обґрунтовані.
Пунктом 2 Постанови встановлено, що розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. Результати роботи комісій оформляються відповідними актами, що затверджуються органами, які створили ці комісії.
Відповідно до ст.144 Конституції органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Зазначений Порядок прийнято з дотриманням процедури, визначеної Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Цей Порядок є нормативним актом органу місцевого самоврядування та відповідно до ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є обов'язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова від 14.12.2009р. по справі №2-а-5392/09, яка набрала законної сили, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Харківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Харківської міської ради від 24.06.2009р. №130/09 «Про затвердження порядку визначення та відшкодування Харківській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю» відмовлено .
Відповідно до п. 5.1. "Порядку визначення та відшкодування Харківській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату на землю" нарахування збитків проводиться у випадку не оформлення документу, що посвідчує право користування земельною ділянкою у строк, встановлений рішенням Харківської міської ради про надання або поновлення права оренди земельної ділянки, збитки визначаються після закінчення строку, встановленого в рішенні Харківської міської ради для оформлення документу, що підтверджує право користування земельною ділянкою.
Згідно ст.206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.
Відповідно до ст.269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Згідно ст.288 цього Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 287 Податкового Кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст.125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Статтею 126 цього Кодексу передбачено, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.
З метою удосконалення порядку розрахунку розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди земельних ділянок, орендодавцем яких, згідно із земельним законодавством, виступає Харківська міська рада та збільшення надходжень до бюджету від орендної плати за землю, рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №41/08 (зі змінами від 25.02.2009р.) затверджено Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові.
Вищезазначене Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові, право розпорядження якими має Харківська міська рада, розроблено з метою створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення та справляння орендної плати за земельні ділянки, орендодавцями яких згідно із земельним законодавством виступає Харківська міська рада.
Пунктом 5.4 "Порядку визначення та відшкодування Харківській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату на землю" визначено, що відшкодування збитків проводиться за період використання землі з порушенням земельного законодавства у розмірі орендної плати за землю, яку власник землі (міська рада) міг би отримати при належному виконанні (дотриманні) землекористувачем вимог земельного законодавства.
Положенням передбачено, що базою для обчислення орендної плати є нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка надається в оренду. Нормативна грошова оцінка земель м. Харкова проводиться у відповідності з чинним законодавством України і підлягає затвердженню Харківською міською радою. Показники оцінки підлягають щорічного станом на 1 січня уточнення на коефіцієнт індексації відповідно до порядку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
Облікова ставка національного банку України, подвійний коефіцієнт якої необхідний для розрахунку даних збитків, дорівнює 10,0 % у річних.
Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.1993р. № 284 "Про Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам" неодержаний доход - це доход, який міг би одержати власник землі, землекористувач, у тому числі орендар, із земельної ділянки і який він не одержав внаслідок її вилучення (викупу) або тимчасового зайняття, обмеження прав, погіршення якості землі або приведення її у непридатність для використання за цільовим призначенням у результаті негативного впливу, спричиненого діяльністю підприємств, установ, організацій та громадян.
Рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради від 05.11.2008р. №717 "Про затвердження складу комісії для визначення збитків власникам землі та землекористувачам" (зі змінами від 05.08.2009р. №331) з метою створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення розмірів збитків, заподіяних внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельних ділянок у м. Харкові та порядку їх відшкодування землекористувачами та збільшення надходжень до бюджету від орендної плати за землю затверджено склад комісії для визначення збитків власникам землі та землекористувачам.
Результати роботи комісій оформляються відповідними актами, що затверджуються органами, які створили ці комісії.
Рішенням Харківської міської ради від 24.11.2010р. №07/10 "Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання" затверджено Положення про управління земельних відносин Харківської міської ради.
Згідно п.3.1. цього Положення метою діяльності Управління є регулювання земельних відносин для забезпечення прав на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад тощо, раціонального використання та охорони земель, забезпечення реалізації повноважень міської ради в галузі земельних відносин та реалізація повноважень виконавчих органів міської ради.
Відповідно до ст.187 Земельного кодексу України контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.
Згідно з ч.2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільних прав є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.
Відповідно до статті 22 ЦК України встановлено, що особа, якій завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Статтею 152 Земельного кодексу України передбачено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.
Відповідно до ст. 157 Земельного кодексу України, відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами.
Згідно ст.1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до статті 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В судовому засіданні вірогідно встановлено, що відповідач порушив право користування спірною земельною ділянкою, та не надав в судовому засіданні відповідних доказів на підставу своїх заперечень, а тому власник земельної ділянки має право вимагати усунення порушень його прав.
На підставі вищевикладеного суд вважає за доцільне стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача збитки в розмірі 18957, 71 грн.
Відповідно ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Позивачем сплачено судовий збір по розгляду справи у сумі 229 гривень 80 копійок, які підлягають стягненню з відповідача на користь Харківської міської ради.
Керуючись ст. 142, 145 Конституції України, ст. ст.12, 83, 152, 156, 157 Земельного кодексу України, ст.ст. 22, 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 208, 209, 213, 215, 218,
224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідент. Номер НОМЕР_1; АДРЕСА_2) на користь Харківської міської ради ( 61003, м. Харків, м-н Конституції, 7 код ЄДРПОУ 04059243, р/р 31412544700002 в ГУДКСУ у Харківській області; МФО 851011; код платежу-24060300) збитки в розмірі 18957,71 (вісімнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят сім гривень 71 коп. )
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Харківської міської ради
(61003, м. Харків, м-н Конституції, 7 код ЄДРПОУ 04059243, р/р 31412544700002 в ГУДКСУ у Харківській області; МФО 851011; код платежу-24060300) судовий збір у сумі 229 ( двісті двадцять дев'ять ) гривень 80 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя А.М.Гримайло