ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2013 року м. Київ К/9991/34102/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді-доповідача Голубєвої Г.К.
Суддів Бившевої Л.І.
Рибченка А.О.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.05.2011 року та постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22.02.2011 року по справі № 2а-9411/10/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЮД-КЕМІ АЛВІГО КЕТЕЛІСТС Україна» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області та Головного управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗЮД-КЕМІ АЛВІГО КЕТЕЛІСТС Україна» звернулось до суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області та Головного управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22.02.2011 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.05.2011 року у даній справі позов задоволено з огляду на правомірність заявлених вимог.
Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що постанову та ухвалу було прийнято з порушенням норм матеріального права та без належного врахування всіх обставин справи.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що за результатами позапланової виїзної перевірки позивача з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за січень, лютий 2010 року, Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області підтверджено відображене позивачем у декларації за лютий 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 139935,92 грн. та зазначено, що висновок щодо правомірності заявленого бюджетного відшкодування за лютий 2010 року в сумі 20529,08 грн. буде зроблено після отримання інформації про взаємовідносини з контрагентом-постачальником: АТЗТ «Системи реального часу - Україна», ТОВ «Нодест», по яким сформовано податковий кредит за січень 2010 року.
Задовольняючи позов, суди виходили з наступних мотивів, з чим погоджується суд касаційної інстанції.
Відповідно до пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (далі - Закон № 168/97-ВР) платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Сума бюджетного відшкодування, як правильно зазначено судами, залежить від правильності визначення суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, правильність визначення яких підтверджено довідкою від 13 квітня 2010 року № 822/23-31337612.
Відповідно до п.п.7.7.5 п. 7.7 статті 7 Закону № 168/97-ВР протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку заявлених у ній даних за наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що в матеріалах справи наявні всі необхідні первинні документи, які складені у відповідності до вимог підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», що підтверджують право позивача на податковий кредит у відповідний період.
Крім того, нормами Закону України «Про податок на додану вартість»
право платника податку на відшкодування ПДВ не поставлене в залежність від проведення або не проведення всіх зустрічних перевірок по всьому ланцюгу до кінцевого виробника.
За таких обставин та з урахуванням вимог ч. 3 ст. 2, ч. 2 ст. 71 КАС України, суди дійшли обґрунтованого висновку щодо наявності підстав для задоволення позову.
Відповідно до п. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Отже, колегія суддів вважає, що в межах касаційної скарги порушень судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому касаційну скаргу слід відхилити, а оскаржувані судові рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області відхилити.
Ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.05.2011 року та постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22.02.2011 року по справі №2а-9411/10/1270 залишити без змін.
Справу повернути до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку передбаченому ст. ст. 235 - 239, ч. 5 ст. 254 КАС України.
Головуючий Голубєва Г.К.Судді Бившева Л.І. Рибченко А.О.