Справа № 106/11548/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.12.2012
Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим
в складі:
головуючого судді - ВОЛОДАРЕЦЬ Н.М.
при секретарі - КУШНІР А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення суми переплати допомоги на дитину,
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми переплати допомоги на дитину у розмірі 273 грн. 30 коп. Свої вимоги мотивує тим, що у відповідності з Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»рішенням від 03.03.2010 року відповідачу було призначено допомогу на дитину, як одинокій матері, на доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на період з 01.02.2010 року по 31.07.2027 року на підставі заяви про призначення допомоги, виписки з державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, копії свідоцтва про народження дитини та довідки про проживання дитини з матір'ю. З зазначеної виписки з Державного реєстру актів цивільного стану вбачалося, що відомості про батька ОСОБА_3 записані за вказівкою матері дитини -ОСОБА_2 Згідно п. 36 Порядку призначення та виплати державної допомоги соціальної допомоги сім'ям з дітьми допомога на дітей одиноким матерям сплачується щомісячно по місяць досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку включно. Згідно повідомлення про визнання батьківства, виданого відділом державної реєстрації актів громадянського стану від 31.05.2012 року у актовий запис №20 від 04.02.2010 року внесено відомості про батька 31.05.2012 року. Отже у зв'язку з визнання батьківства над ОСОБА_3 утворилася переплата допомоги на дитину в розмірі 273,30 грн., про що відповідач була у встановленому порядку повідомлена, проте заборгованість по цій переплаті не сплатила та зайво сплачену допомогу не повернула. Просить суд стягнути з відповідача переплату допомоги на дитину одинокій матері в сумі 273,30 грн. та перерахувати її на банківський рахунок позивача.
В судовому засіданні представник позивача Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення, аналогічно викладеному у позовній заяві та просив вимоги задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, з заявами та клопотаннями до суду не зверталася. При таких обставинах суд вважає можливим розглянути справу у її відсутність.
Вислухавши доводи представника позивача, дослідив матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази в їх сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідності з Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»рішенням Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради від 03.03.2010 року відповідачу ОСОБА_2 було призначено допомогу, як одинокій матері, на дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на період з 01.02.2010 року по 31.07.2027 року. Зазначена допомога була призначена на підставі заяви ОСОБА_2 про призначення допомоги, виписки з державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, копії свідоцтва про народження дитини та довідки про проживання дитини з матір'ю. З зазначеної виписки з Державного реєстру актів цивільного стану №00002010319 (актовий запис №120 від 04.02.2010 року) вбачалося, що відомості про батька ОСОБА_3 записані за вказівкою матері дитини -ОСОБА_2
Призначення та виплата допомоги відповідачу проводилася відповідно до Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751.
Відповідно до п. 33 зазначеного Порядку право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері, якщо запис про батька проведена у встановленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини. допомога на дітей одиноким матерям
Згідно п. 36 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми допомога на дітей одиноким матерям сплачується щомісячно по місяць досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку включно.
Згідно повідомлення про визнання батьківства, виданого відділом державної реєстрації актів громадянського стану реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим від 31.05.2012 року №695-02/1/-24 у актовий запис №120 від 04.02.2010 року 31 травня 2012 року було внесено відомості про батька дитини ОСОБА_3.
Отже у зв'язку з визнанням батьківства над ОСОБА_3 утворилася переплата допомоги на дитину в розмірі 273,30 грн., про що відповідач ОСОБА_2 була у встановленому порядку 21 червня 2012 року повідомлена та письмово надала свою згоду на її погашення, проте до цього часу її не погасила.
Таким чином у зв'язку з тим, що відповідач ОСОБА_2 взагалі самостійно не повідомила про визнання батьківства відносно її доньки, утворилась переплата допомоги за червень 2012 року у розмірі 273,30 грн., що підтверджується довідкою від 23.10.2012 року.
При таких обставинах справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Статтею 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»від 21.11.1992 року № 2811-ХІ, передбачено, що суми державної соціальної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян, в том числі приховання обставин, які впливають на виплату державної соціальної допомоги, стягуються згідно з законом.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 2 Кодексу Адміністративного судочинства України , завданням судочинства є захист прав , свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових в відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб .
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів у доведенні перед судом їх переконливості .Суд , розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог.
Ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає обов'язок кожної сторони дове сти ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього ко дексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повно важень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на від повідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, проаналізував встановлені обставини, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши докази, які є у справі, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, виходячи з принципів розумності, виваженості та справедливості, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та існування правових підстав для їх задоволення.
На підставі ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751, керуючись ст. ст. 7 -12, 158, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення суми переплати допомоги на дитину - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Євпаторійської міської ради (р/р 35419039000631 ОКПО 03194074 МФО 824026 в УГКСУ в АР Крим м. Євпаторія) переплату державної соціальної допомоги в сумі 273,30 грн., а також на користь держави судовий збір в сумі 107,30 грн.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного апеляційного суду через Євпаторійський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.М. Володарець