Постанова № 32426798, 15.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2013
Номер справи
805/6375/13-а
Номер документу
32426798
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2013 р. Справа № 805/6375/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Час прийняття постанови: 12 год. 30 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя: Куденков К.О.

розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі - позивач, УПФУ в м. Торезі) звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки (надалі - відповідач, УПФУ в Центрально-Міському районі м. Горлівки) про визнання протиправним та скасування рішення №2050/НОМЕР_1.

Позов мотивовано незгодою позивача із спірним рішенням, яким до позивача застосовано штраф з єдиного внеску у розмірі 349,39 грн. та нарахована пеня у розмірі 1 479,55 грн. за період з 20.01.2013р. по 20.03.2013р. Позивач вважає вказане рішенні незаконним та зазначає, що у періоді з 20.01.2013р. по 20.03.2013р. вона не працювала, а також здійснюються заходи щодо припинення її підприємницької діяльності.

Позивач у судове засідання від 15.07.2013р. не з'явилась, про дату, час й місце судового розгляду справи була повідомлена, надала клопотання (вхід. №18466/13 від 26.06.2013р.) про розгляд справи без участі позивача. Інших заяв та клопотань від позивача не надходило.

Відповідач надав заяву, в якій повідомив про скасування спірного рішення.

Представник відповідача у судове засідання від 15.07.2013р. не з'явився, про дату, час й місце судового розгляду справи був повідомлений, надав заяву (вхід. №20715/13 від 15.07.2013р.) про розгляд справи без участі представника відповідача.

Враховуючи положення ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

Згідно наданих Горлівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області реєстраційних даних, ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована у якості фізичної особи-підприємця, стан платника податків - триває процедура припинення, причина зняття з обліку - припинення за рішенням власника від 15.11.2011р.

Зазначене підтверджується інформацією з веб-сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 15.07.2013р., доступ до якого впроваджено на підставі Наказу Міністерству юстиції України від 19.08.2011р. №2009/5 «Про організацію доступу до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

УПФУ в Центрально-Міському районі м. Горлівки прийнято рішення №2050/НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф з єдиного внеску у розмірі 349,39 грн. та нарахована пеня у розмірі 1 479,55 грн. за період з 20.01.2013р. по 20.03.2013р.

Із наданих відповідачем документів вбачається, що вказане рішення було прийнято 10.04.2013р.

Відповідачем надано копію рішення УПФУ в Центрально-Міському районі м. Горлівки від 12.07.2013р. №20638/02, яким скасовано рішення УПФУ в Центрально-Міському районі м. Горлівки від 10.04.2013р. №2050/НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Таким чином, на момент розгляду цієї справи спірне рішення є скасованим.

Пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності - є платниками єдиного внеску.

Частиною другою ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Пунктом 6 ч.1 ст.13 зазначеного Закону передбачено, що пенсійний фонд та його територіальні органи мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Згідно ч.10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п.2 ч.11 ст.25 зазначеного Закону, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частиною 14 зазначеної статті встановлено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Підпунктом 1 п.2.2 розділу ІІ Положення «Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002р. N 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за N 442/6730, встановлено, що управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення.

Згідно пп.2 п.2.3 розділу ІІ вказаного Положення, управління з метою організації своєї діяльності у межах своєї компетенції розглядає звернення, заяви та скарги підприємств, установ, організацій і громадян з питань діяльності Фонду, виявляє та усуває причини, що призводять до подання громадянами скарг.

Частинами першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Як було встановлено судом, спірне в цій справі рішення було скасоване відповідачем, а тому не тягне для позивача жодних правових наслідків.

Таким чином, у зв'язку із фактичним виконанням відповідачем вимог позивача на момент розгляду цієї справи та скасуванням спірного рішення, суд вбачає відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 122, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити повністю.

Постанова прийнята у порядку письмового провадження та складена у повному обсязі - 15 липня 2013 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Куденков К.О.