ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
12 липня 2013 рокуСправа № 808/6144/13-а м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Приватного підприємства «Промто Плюс»
до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Державний виконавець Святченко Є.В.
про визнання неправомірними дій органу державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
10 липня 2013 року Приватне підприємство «Промто Плюс» (далі - позивач, ПП «Промто Плюс») звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Державний виконавець Святченко Є.В. (далі - відповідач), в якій просить суд:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо несвоєчасного надіслання ПП «Промто Плюс» Постанови про відкриття виконавчого провадження ВП 38395243 від 11.06.2013;
- зобов'язати відповідача надати ПП «Промто Плюс строк для добровільного виконання наказу №9/5009/6980/11 виданого 16.05.2013;
Відповідно до п. 4, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до відомостей зазначених в позовній заяві та доданих до неї документах, позивачем оскаржуються дії відповідача, які виникли внаслідок проведення виконавчих дій по примусовому виконанню рішення господарського суду Запорізької області по справі №9/5009/6980/11. На примусове виконання вказаного рішення було 16.05.2013 видано наказ за №9/5009/6980/11.
Тобто, з наданих в позові та додатках до нього відомостей вбачається, що вищезазначена справа розглядалась господарським судом Запорізької області в порядку господарського судочинства.
Згідно з ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Однак, статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України та розділом VII Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами господарського та цивільного судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.
За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.
З урахуванням вищезазначених норм та викладених обставин, заявлені вимоги повинен розглядати той суд, який видавав виконавчий документ (наказ), у даному випадку це - господарський суд Запорізької області.
Згідно з приписами п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим у відкритті провадження необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 104, 106, 109 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження по справі №808/6144/13-а за позовом Приватного підприємства «Промто Плюс» до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Державний виконавець Святченко Є.В. про визнання неправомірними дій органу державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Повернути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Промто Плюс» (код ЄДРПОУ 23284454) судовий збір у розмірі 34,41 грн. (тридцять чотири гривні сорок одна копійка) сплачений у відповідності до квитанції №13837.101.1 від 05.07.2013.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом з позовом та додатками до нього надіслати позивачу.
Заявнику роз'яснюється право звернення до господарського суду Запорізької області у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.П.Бойченко