Постанова № 32365179, 08.07.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.07.2013
Номер справи
826/9940/13-а
Номер документу
32365179
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

08 липня 2013 року 16:25 справа №826/9940/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О. та представників:

позивача: Ястреба Д.А.;

відповідача: Павліченко К.В.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства "Страхова компанія "Країна"доДержавної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києвіпровизнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішенняНа підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 08 липня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

25 червня 2013 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Публічне акціонерне товариство "СК "Країна" (далі по тексту - позивач, ПАТ "СК "Країна") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві (далі по тексту - відповідач, ДПІ у Подільському районі), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 05 лютого 2013 року №0000642230.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/9940/13-а, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 08 липня 2013 року.

В судовому засіданні 08 липня 2013 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів, зокрема Державну податкову інспекцію у Подільському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві; реорганізовано шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби, у тому числі Державну податкову інспекцію у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби, та визначено, що територіальні органи Міністерства доходів і зборів є правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються, зокрема Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві є правонаступником Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби (далі по тексту - ДПІ у Подільському районі м. Києва).

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до податкового повідомлення-рішення ДПІ у Подільському районі м. Києва від 05 лютого 2013 року №0000642230 згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пунктом 123.1 пункту 123 Податкового кодексу України, за порушення підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ПАТ "СК "Країна" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на 2 243 751,00 грн., в тому числі за основним платежем - 2 112 500,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 131 251,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акта від 21 січня 2013 року №168/22-3-01/20842474 "Про результати планової виїзної перевірки Публічного акціонерного товариства "Страхова компанія "Країна", код ЄДРПОУ 20842474, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 30.09.2012" (далі по тексту - Акт перевірки).

У висновку Акта перевірки встановлено, що позивач допустив порушення підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого занижено податок на прибуток від іншої діяльності в сумі 2 112 500,00 грн., у тому числі за 2010 рік - 525 000,00 грн., І квартал 2011 року - 1 587 500,00 грн.

Такі порушення, на думку відповідача, виникли внаслідок наступного: ПАТ "СК "Країна" здійснювало операції купівлі-продажу акцій, емітентом яких є ВАТ "Борисфен"; у свою чергу ВАТ "Борисфен" за даним інформаційних систем державної податкової служби не проводило господарської діяльності з моменту його створення, має стан "до ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей", одним із засновників цього підприємства - ТОВ "Фондова група", на думку відповідача, не володів достатніми коштами на момент формування статутного фонду ВАТ "Борисфен".

Виходячи з наведеного відповідач вважає, що акції ВАТ "Борисфен" не підпадають під визначення цінного паперу, а у позивача відсутні законні підстави для оподаткування таких операцій на підставі пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та відображення їх в окремому податковому обліку; витрати, понесені від операцій по придбанню акцій, здійснення яких не спрямовано на отримання доходу, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, тому сума коштів 8 450 000,00 грн., отримана внаслідок відчуження акцій ВАТ "Борисфен" відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" повинна включатись до складу валового доходу, як доходи з інших джерел.

Позивач вважає протиправним оскаржуване податкове повідомлення-рішення, оскільки наведені в Акта перевірки обставини не позбавляють акції ВАТ "Борисфен" статусу цінних паперів, а операції з ними були направлені на отримання доходу та правомірно відображені в окремому обліку на підставі норм пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Доводи відповідача, викладені в письмовому запереченні проти позову, повністю співпадають з висновками Акта перевірки.

Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з позовним вимогами ПАТ "СК "Країна", виходячи з наступних мотивів.

Як встановлено в Акті перевірки та не заперечується сторонами, на початок періоду, що перевірявся, станом на 01 жовтня 2010 року у ПАТ "СК "Країна" обліковувались акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA 000053987, на суму 4 925 218,00 грн. у кількості 2 462 609 шт.

Матеріали справи підтверджують, що відповідно до договору купівлі-продажу цінних паперів від 24 вересня 2010 року №Б24/1/2010 ПАТ "СК "Країна" купило у ПАТ "СК "Калина" прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 4 500 000,00 грн. у кількості 2 250 000 шт. Згідно додаткової угоди до вказаного договору від 04 жовтня 2010 року №1 сторони домовились розірвати договір, тому ПАТ "СК "Країна" повернуло ПАТ "СК "Калина" придбані у нього акції.

Згідно договору купівлі-продажу цінних паперів від 24 грудня 2010 року №Б32/6/2010 ПАТ "СК "Країна" купило у ПАТ "СК "Калина" прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 4 500 000,00 грн. у кількості 2 250 000 шт.

За договором купівлі-продажу цінних паперів від 29 грудня 2010 року №Б02-291210 ПАТ "СК "Країна" продало ДП "Техенерго" прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 2 100 000,00 грн. у кількості 1 050 000 шт.

Згідно договору купівлі-продажу цінних паперів від 05 січня 2011 року №Б02-050111 ПАТ "СК "Країна" купило у ДП "Техенерго" прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 2 100 000,00 грн. у кількості 1 050 000 шт.

Згідно додаткової угоди №1 від 05 січня 2011 року до договору купівлі-продажу цінних паперів від 24 грудня 2010 року №Б32/6/2010 "СК "Країна" та ПАТ "СК "Калина" сторони домовились розірвати договір, тому ПАТ "СК "Країна" повернуло ПАТ "СК "Калина" придбані у нього акції.

За договором купівлі-продажу цінних паперів від 24 березня 2011 року №Б10/2/2011 ПАТ "СК "Країна" купило у ПАТ "СК "Калина" прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 5 925 000,00 грн. у кількості 2 962 500 шт.

Прості іменні акції, емітентом яких є ВАТ "Борисфен", код ISIN UA4000053987, на суму 6 350 000,00 грн. у кількості 3 175 000 шт. ПАТ "СК "Країна" передало ВАТ "Закритий не диверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Богдан-Капітал" за договором міни цінних паперів від 30 березня 2011 року №Б12/2/2011.

Вказані операції позивач відображав в окремому податковому обліку фінансових результатів операцій з цінним паперами за IV квартал 2010 року та І квартал 2011 року на підставі пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідно до підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначено, що платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.

Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Якщо протягом звітного періоду доходи від продажу кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, отримані (нараховані) платником податку, перевищують витрати, понесені (нараховані) платником податку внаслідок придбання цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду (з урахуванням від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами чи деривативами такого ж, виду минулих періодів), прибуток включається до складу валових доходів такого платника податку за результатами такого звітного періоду.

Усі інші витрати та доходи такого платника податку, крім витрат та доходів за операціями з цінними паперами (корпоративними правами) та деривативами, визначеними цим підпунктом, беруть участь у визначенні об'єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Законом.

Норми цього пункту не поширюються на операції з емісії корпоративних прав або інших цінних паперів, що здійснюються платником податку, а також з їх зворотного викупу або погашення таким платником податку.

Згідно з підпунктом 7.6.2 пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" норми цього пункту поширюються на платників податку - торгівців цінними паперами та деривативами, а також на будь-яких інших платників податку, які здійснюють операції з торгівлі цінними паперами чи деривативами.

Те саме стосується обліку операцій таких платників податку з придбання або продажу корпоративних прав, відмінних від акцій.

Підпункт 7.6.3 пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" вказує, що під терміном "витрати" слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю цінних паперів та деривативів як компенсація їх вартості.

До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.

Відповідно до підпункту 7.6.4 пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначено, що під терміном "доходи" слід розуміти суму коштів або вартість майна, отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів, збільшену на вартість будь-яких матеріальних цінностей чи нематеріальних активів, які передаються платнику податку в зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням.

До складу доходів включається також сума будь-якої заборгованості платника податку, яка погашається у зв'язку з таким продажем, обміном або відчуженням.

Наведені норми Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" під терміном "доходи" імперативно вказують на відображення фінансових результатів операцій з цінним паперами в окремому податковому обліку у розрізі окремих видів цінних паперів та ведення обліку операцій з акціями разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами; при цьому фінансовий результат операцій з цінним паперами звітного періоду визначається як різниця між отриманими від продажу цінних паперів доходами та витратами, понесеними на придбання таких цінних паперів.

Відповідач вважає, що здійснювані позивачем операції купівлі-продажу акцій, емітованих ВАТ "Борисфен", не є операціями з цінним паперами, а власне акції не підпадають під визначення цінного паперу, оскільки ВАТ "Борисфен" подавало податкову звітність з відсутністю показників господарської діяльності, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а такий засновник ВАТ "Борисфен", як ТОВ "Фондова група", не володів достатніми коштами на момент формування статутного фонду ВАТ "Борисфен".

Разом з тим, на думку суду, така позиція податкового органу є помилковою та не ґрунтується на нормах законодавства, які регулюють обіг цінних паперів.

Так, за визначенням статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" цінний папір - це документ, що засвідчує право володіння або відносини позики та відповідає вимогам, установленим законодавством про цінні папери; обіг цінних паперів - вчинення правочинів, пов'язаних з переходом прав на цінні папери і прав за цінними паперами, крім договорів, що укладаються у процесі емісії, при викупі цінних паперів їх емітентом та купівлі-продажу емітентом викуплених цінних паперів.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" емітент - це юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Відповідно частини першої статті 3 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" цінні папери - це документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам.

Частина перша статті 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" визначає акцію як іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств і законодавством про інститути спільного інвестування.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" емітентом акцій є тільки акціонерне товариство. Порядок прийняття відповідним органом акціонерного товариства рішення про розміщення акцій визначається законом, що регулює питання утворення, діяльності та припинення акціонерних товариств.

Згідно частини десятої статті 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" реєстрацію випуску акцій здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в установленому нею порядку. Обіг акцій дозволяється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати розміщення акцій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Згідно приписів частини другої статті 47 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також інші державні органи у межах своїх повноважень, визначених законом.

Порядок зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій установлює Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій, затверджений рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30 грудня 1998 року №222 (далі по тексту - Порядок).

Вказане Положення пов'язує скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій з фактом припинення діяльності акціонерного товариства або з нерозміщенням акцій, відмовою від розміщення або незатвердженням результатів розміщення.

Відповідно до пунктів 1.4-1.6 розділу ІІ Порядку передбачено, що реєструвальний орган забезпечує опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному зі своїх офіційних друкованих видань протягом п'ятнадцяти календарних днів з дати видання розпорядження про зупинення обігу акцій; починаючи з дати опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу, забороняється здійснення цивільно-правових договорів з акціями, обіг яких зупинено; дата опублікування інформації про зупинення обігу акцій в одному з офіційних друкованих видань реєструвального органу є датою закриття реєстру (при документарній формі випуску акцій) або датою, на яку складається зведений обліковий реєстр і здійснюється операція обмеження в обігу акцій (при бездокументарній формі випуску акцій).

Аналіз наведених норм законодавства у їх сукупності свідчить, що обіг акцій дозволений після реєстрації звіту про результати розміщення акцій та видачі свідоцтва про реєстрацію випуску акцій та діє до моменту опублікування інформації про зупинення обігу акцій, акції зберігають статус цінних паперів до скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків таких акцій.

Між тим, суд встановив, що випуск простих іменних акцій ВАТ "Борисфен" на загальну суму 30 000 000,00 грн. кількістю 120 000 000 шт. засвідчено Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку свідоцтвом про реєстрацію випуску акцій від 13 квітня 2009 року №16/10/1/2009, копія якого міститься в матеріалах справи.

У свою чергу відповідачем не надано належних та допустимих доказів, які б свідчили про дефекти у правому статусі емітента на момент здійснення спірних операцій, скасування реєстрації випусків акцій ВАТ "Борисфен" та анулювання свідоцтва про реєстрацію випусків таких акцій або обмеження їх обігу.

Суд звертає увагу, що наведені відповідачем підстави щодо ймовірних порушень податкового або іншого законодавства підприємством-емітентом акцій, не підтвердження відомостей про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та про фінансове становище засновника емітента акцій не позбавляють правового значення акцій ВАТ "Борисфен", реєстрація випуску яких проведена у встановленому порядку.

Доводи відповідача про те, що спірні операцій з купівлі-продажу акцій не були направлені на створення прибутку (доходу) відхиляються судом як безпідставні, оскільки в силу частини першої статті 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", акції посвідчують майнові права їх власника (акціонера), зокрема на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів, а тому очевидно, що операції ПАТ "СК "Країна", пов'язані з акціями ВАТ "Борисфен", були направлені на отримання прибутку.

Аналогічна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України, зокрема в ухвалах від 03 липня 2012 року №К-29153/10, від 06 лютого 2013 року №К/9991/2610/11.

Неприйнятими є також посилання відповідача на невідповідність операцій з купівлі акцій ВАТ "Борисфен" визначенню інвестицій у зв'язку з відсутністю прибутку, оскільки відповідач не надав відповідних доказів на підтвердження своїх міркувань, а зазначені обставини у будь-якому випадку не впливають на правила відображення в податковому обліку операцій з цінним паперами.

Враховуючи викладене, з огляду на що акції, емітовані ВАТ "Борисфен", мають визначені законодавством ознаки цінних паперів, суд вважає, що операції з цими акціями є операціями з цінними паперами та приходить до висновку, що ПАТ "СК "Країна" правомірно відображало витрати на придбання таких акцій та доходи, отримані у зв'язку з їх продажем, в окремому податковому обліку у порядку та підставі пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

З підстав, наведених вище, вбачається, що висновки Акта перевірки про порушення позивачем підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та необхідність включення суми коштів 8 450 000,00 грн., отриманої внаслідок відчуження акцій ВАТ "Борисфен", до складу валового доходу, як доходи з інших джерел, нормативно та документально не підтверджуються, тому збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на є протиправним, а податкове повідомлення-рішення ДПІ у Подільському районі м. Києва від 05 лютого 2013 року №0000642230 підлягає скасуванню.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, ДПІ у Подільському районі не доведено правомірності та обґрунтованості прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ПАТ "СК "Країна" підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Страхова компанія "Країна" задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби від 05 лютого 2013 року №0000642230.

3. Зобов'язати орган Державної казначейської служби України стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Страхова компанія "Країна" понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 294,00 грн. (дві тисячі двісті дев'яносто чотири гривні нуль копійок) шляхом їх безспірного списання з рахунку Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко