Справа № 638/8628/13-а
2-а/638/502/13
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2013 року суддя Дзержинського районного суду м.Харкова розглянув справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 1432грн. 88 коп.
в с т а н о в и в :
Позивач просить утримати з відповідача виплачену надмір суму субсидій у розмірі 1432.88грн., яка з`явилася на підставі поданої ним недостовірної інформації для призначення субсидії.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що згідно заяв від 20.08.2010р., 04.10.2011р., 10.10.2012р. ОСОБА_1 була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з жовтня 2010р. по квітень 2011р. та на період з жовтня 2011 року по квітень 2012року, на період з жовтня 2012 року по січень 2013 року. В результаті проведеної перевірки даних, наданих ОСОБА_1 було встановлено, що нею свідомо надана недостовірна інформація про транспортні засоби, які зареєстровані та перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, зокрема, заявниці ОСОБА_1, а також не задекларувала та не надала довідки про всі доходи зареєстрованих осіб, зокрема, її сина ОСОБА_2, зареєстрованого на даній житловій площі. Таким чином, за період з жовтня 2010року по квітень 2011року ОСОБА_1 не мала права на одержання такої житлової субсидії, так як вона та її син мали більше одного автомобіля, а за період з жовтня 2011 року по квітень 2012 року та з жовтня 2012 року по січень 2013року субсидія була призначена у більшому розмірі, чим мала право отримувати ОСОБА_1
Представник позивача управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради в судове засідання не зявилася, надала заяву про слухання справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявилася, причини своєї неявки суду не повідомила, про день та час розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином., заперечення на адміністративний позов також не надала.
Відповідно до ст..128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи, вирішив, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Судом встановлено, що згідно заяв від 20.08.2010р., 04.10.11р., 10.10.12р. ОСОБА_1, 06.08.1934р.н., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованій на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1, разом зі своїм сином ОСОБА_2 рішенням конфліктної комісії відповідно від 15.09.10р. за № 16, від 12.10.11р. за № 19, від 24.10.12р. за № 25 була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з жовтня 2010року по квітень 2011року, на період з жовтня 2011року по квітень 2012року, на період з жовтня 2012року по січень 2013року, що підтверджується копіями
заяв, які заповнені та підписані особисто ОСОБА_1 та рішеннями Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району ХМР про призначення житлової субсидії.
Відповідно до п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. № 1050) із змінами для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за формами, затвердженими Мінпраці. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. В заявах, які заповнені ОСОБА_1 особисто 20.08.10, 04.10.12 та 10.10.2012р. вона дала згоду на збір інформації про сімю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання житлової субсидії. В Деклараціях, форма яких затверджена Наказом Мінпраці та соцполітики України від 22.07.10р. № 202 конкретизовано які доходи та майно повинні бути задекларовані. Розділ IY Декларації передбачає, що особа, яка звернулася за призначенням житлової субсидії повинна задекларувати кількість транспортних засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), крім автомобілів, отриманих через органи праці та соціального захисту населення. В заповненій Декларації від 20.08.10р. ОСОБА_1 вказала, що транспортних засобів вона не має, а має тільки її син ОСОБА_2. Приховування відповідачкою ОСОБА_1 інформації про кількість транспортних засобів вплинуло на встановлення права на призначення їй субсидії.
На день подачі заяви ОСОБА_1 20.08.2010р. п.5.4 Положення про призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. № 848, діяв в редакції, згідно якого субсидія не призначається, якщо уповноважений власник житла, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.
ОСОБА_1 надала недостовірну інформацію про кількість транспортних засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебували у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, та на цей час вона та її син мали більше одного автомобіля, а саме: автомобіль ВАЗ-2105, держ. номер 244-30ХВ, 1982 року виготовлення, придбаний ОСОБА_1 в 2003році. та автомобіль МАЗДА 323 1.51, держ номер НОМЕР_2, 1996 року виготовлення, який ОСОБА_2 придбав в 2008 році.
Наявність транспортних засобів зареєстрованих на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується довідкою із відділу ДАІ з обслуговування Дзержинського району м. Харкова та АТІ від 07.12.13. Довідка надана на запит Управління праці та соціального захисту населення.
Відповідно до п. 13 Положення органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати від органів ДПІ, підрозділів Державтоінспекції, БТІ, органів КРС, інших органів інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Надана недостовірна інформація привела до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії на суму 1340.46грн. за період з жовтня 2010року по квітень 2011року.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 свідомо надана недостовірна інформація про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. При заповненні Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії 04.10.11р. та 10.10.12р. ОСОБА_1. свідомо не вказала, що її сином ОСОБА_2 в липні 2011 року та в липні 2012року отриманий дохід від Товариства з обмеженою відповідальністю „УКР-ТРЕЙД, який вплинув на визначення розміру субсидії за період з жовтня 2011року по квітень 2012року та з жовтня 2012року по січень 2013року.
Виплата доходу підтверджується довідкою від 20.03.13р. та від 05.03.13р. ТОВ „УКР-ТРЕЙД . Довідка надана на запит Управління праці та соціального захисту населення.
Надана недостовірна інформація про доходи привела до надмірно виплати бюджетних коштів у розмірі 132грн. 88 коп.
В травні 2013році ОСОБА_1 було повернуто 40грн. 46коп.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до Бюджетного Кодексу України житлові субсидії виплачуються з цільових коштів Державного бюджету України. Безпідставні виплати житлових субсидій порушують основи соціальної захищеності соціального забезпечення населення в Україні, гарантовані державою, що суттєво зачіпає інтереси держави.
Згідно п. 20 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. № 1050) із змінами та доповненнями, суми субсидій, перерахованих надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії.
Встановлений у судовому засіданні факт свідомого подання відповідачем недостовірної інформації, а саме приховування наявності транспортних засобів, та приховування доходів привело до безпідставної виплати бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у сумі 1432грн. 88 коп., які підлягають поверненню.
В матеріалах справи знаходиться заява ОСОБА_1 від 20.03.2013р., якою вона фактично визнала недостовірність наданої нею інформації та суму надмір отриманої субсидії та згодна її виплачувати протягом шести місяців.
Відповідач в судове засідання не зявився, доказів, які б спростовували доводи позивача суду не надав, тому суд вважає обставини, викладені в позовній заяві, доведеними, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Суд, керуючись статями 69,71,94,128, 158-163,185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, п.п.5, 20, «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 (в редакції постанови Кабміну України від 22.09.97 №1050) із змінами та доповненнями,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених грошових коштів у вигляді житлових субсидій - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (06.08.1934р.н., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 б. 47 кв. 12) на користь Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради (Банк ГУДКСУ у Харківській області р/р 35412048001195, МФО банку 851011, код ЄДРПОУ 03196593), надмірно виплачені бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії в сумі 1432 (одну тисячу чотириста тридцять дві ) гривні 88 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі протягом 10 днів з дня її проголошення апеляційної скарги, а в разі застосування судом ч. 3 ст.160 КАС України, з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддяС.В. Лазюк