копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2013 р. Справа № 804/7618/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ільков В.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до товариству з обмеженою відповідальністю "Стелла" про стягнення заборгованості зі сплати податку на додану вартість у сумі 122189,72 грн. та податку на прибуток у сумі 6058.28 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Дніпродзержинська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла» про стягнення заборгованості зі сплати податку на додану вартість у сумі 122189,72 грн. та податку на прибуток у сумі 6058,28 гривень.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, ПК України не було сплачено у встановлені законом строки суми податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість. У добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з цим позовом.
Позивач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог КАС України. Жодних заяв, клопотань до суду від позивача не надходило.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином відповідно до вимог КАС України. Жодних заяв, клопотань та заперечень проти позову до суду від відповідача не надходило. Представник відповідача приймав участь у минулому судовому засіданні, у якому зазначив, що погоджується з тим, що підприємство маж податковий борг по зазначеним податкам, проте, не погодився із сумою позову.
За таких обставин суд, керуючись положеннями ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив таке.
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Стелла» (код ЄДРПОУ 32943738) зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради 19.04.2004р., що підтверджується матеріалами справи.
Відповідач перебуває на обліку в Дніпродзержинській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно із п. 203.1 ст. 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідочем були подані до податкового органу податкові декларації з податку на прибуток:
- № 9063811030 від 17.10.2012р. на суму 18551,00 грн.;
- № 9072941574 від 19.11.2012р. на суму 19067,00 грн.;
- № 9080230287 від 19.12.2012р. на суму 16066,00 грн.;
- № 9085391687 від 19.01.2013р. на суму 11893,00 грн.;
- № 9003498552 від 31.01.2013р. на суму 2319,00 грн. та самостійно нарахована штрафна санкція у сумі 68,00 гривень.
Проте, у граничні строки, встановлені для сплати, відповідачем податкові зобов'язання по вищезазначеним деклараціям сплачені не були.
Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Уповноваженими особами позивача була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за квітень та травень 2011 року, за результатами якої було складено акт від 03.10.2012р. за № 350/18-230.
У акті перевірки встановлено порушення відповідачем положень п. 57.1 ст. 57 ПК України - порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом граничних строків.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення. Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення. До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
За порушення п. 57.1 ст. 57 ПК України, на підставі висновків акту перевірки від 03.10.2012р. за № 350/18-230 щодо відповідача були винесене податкове повідомлення-рішення від 09.10.2012р. за № 0004591502 на суму 6721,00 гривень, яке вручене відповідачу 09.10.2012 року.
Крім того, відповідно до ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.09.2011р. по справі № 168вр-11/2а/0470/9400/11 було проведено нарахування в особовому рахунку підприємства сум розстроченого податкового боргу:
- по податку на додану вартість: 22.10.2012р. - у сумі 10608,67 грн.; 21.11.2012р. - у сумі 10608,67 грн.; 21.12.2012р. - у сумі 10608,67 грн.; 21.01.2013р. - у сумі 10608,67 грн.;
- по податку на прибуток: 22.10.2012р. - у сумі 1324,08 грн.; 21.11.2012р. - у сумі 1324,08 грн.; 21.12.2012р. - у сумі 1324,08 грн.; 21.01.2013р. - у сумі 1324,08 гривень.
Відповідно до п. 129.1 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Відповідно до п. 129.4 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно із п. 129.5 ПК України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
На підставі зазначених норм відповідачу була нарахована пеня:
- по податку на додану вартість нараховано: 19.10.2012р. у сумі 1121,76 грн.; 29.10.2012р. у сумі 606,30 грн.; 19.11.2012р. у сумі 1117,53 грн.; 21.11.2012р. у сумі 16,01 грн.; 05.12.2012р. у сумі 6,54 грн.; 06.12.2012р. у сумі 31,03 грн.; 10.12.2012р. у сумі 6,25 грн.; 20.12.2012р. у сумі 1107,05 грн.; 10.01.2013р. у сумі 523,32 грн.; 11.01.2013р. у сумі 446,40 грн.; 14.01.2013р. у сумі 70,62 грн.; 31.01.2013р. у сумі 85,24 грн.;
- по податку на прибуток нараховано: 19.10.2012р. у сумі 176,01 грн.; 09.11.2012р. у сумі 183,19 грн.; 20.12.2012р. у сумі 197,01 грн.; 15.01.2013р. у сумі 205,75 гривень.
Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був. Про наявність податкового боргу свідчить довідка від 06.02.2013 року.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 49.16 ст. 49 ПК України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, який був чинний на момент прийняття вимоги, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту «б» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, який був чинний на момент прийняття вимоги, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, який був чинний на момент прийняття вимог, було сформовано першу податкову вимогу № 1/414 від 28.04.2009р. (вручена відповідачу 30.04.2009р.) та другу податкову вимогу № 2/503 від 01.06.2009р. (вручена відповідачу 04.06.2009р.).
У зв'язку із тим, що податковий борг є наростаючим і неприривним інші податкові вимоги по ПК України не формувались та не надсилались відповідачу.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 95.4 та 95.5 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Із зазначених норм випливає, що орган державної податкової служби насамперед здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а потім, лише в разі недостатності коштів - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України, до юрисдикції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг не сплачений - відповідних відомостей до суду сторонами надано не було, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла» про стягнення заборгованості зі сплати податку на додану вартість у сумі 122189,72 грн. та податку на прибуток у сумі 6058,28 грн. - задовольнити.
Стягнути з рахунків у обслуговуючих банках платників податків товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла» (код ЄДРПОУ 32943738) податковий борг у загальній сумі 128248,00 грн., у тому числі:
- по податку на додану вартість - 122189 (сто двадцять дві тисячі сто вісімдесят дев'ять) грн. 72 коп. (код платежу 14010100, одержувач: відділення Державного казначейства у м.Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 38028588, банк - УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31110029700013);
- по податку на прибуток - 6058 (шість тисяч п'ятдесят вісім) грн. 28 коп. (код платежу 11021021, одержувач: відділення Державного казначейства у м.Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 38028588, банк - УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31118009700013).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили на 08.07.2013р. СуддяВ.В Ільков В.В. Ільков