Постанова № 32277403, 03.07.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2013
Номер справи
808/3485/13-а
Номер документу
32277403
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

03 липня 2013 року (10 год. 50 хв.) Справа № 808/3485/13-а м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Киселя Р.В.,

при секретарі судового засідання - Столяренко О.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Запорізькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій.

01.04.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області (далі - позивач) до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 54800 грн.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в результаті чого до нього, рішенням №080263 від 26.12.2012, були застосовані фінансові санкції у розмірі 54800 грн. Інформація про виконання відповідачем зазначеного рішення, на даний час відсутня. Враховуючи викладене, просить задовольнити позов.

Ухвалою від 03.04.2013 було відкрито скорочене провадження у цій справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати суду заперечення та докази на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.

Рекомендоване поштове відправлення, яке містило зазначену ухвалу та надсилалось відповідачу за його місцем реєстрації, було повернуто до суду з відміткою відділення поштового зв'язку «за зазначеною адресою не проживає».

Ухвалою від 03.06.2013, у зв'язку з недостатністю повідомлених позивачем обставин для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, справа була призначена до судового розгляду на 17.06.2013.

У судове засідання, призначене на 17.06.2013, представники сторін, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не прибули, через що судовий розгляд було відкладено на 03.07.2013.

03.07.2013 від представника позивача надійшла заява, за якою він просив розглянути справу без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, сума заборгованості не змінилася.

У судове засідання 03.07.2013 відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, не прибув.

За змістом ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідача 31.03.2008 зареєстровано Бердянською районною державною адміністрацією Запорізької області як фізичну особу-підприємця.

10.12.2012 за вх. № 1040/7 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області від ВПМ Бердянської ОДПІ Запорізькій області надійшли матеріали перевірки магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належить ФОП ОСОБА_1 На підставі даних матеріалів перевірки встановлено, що 17.08.2012 продавцем зазначеного вище магазину здійснювалась реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

За наслідками вище зазначеної перевірки 17.08.2012 працівниками ВПМ Бердянської ОДПІ Запорізькій області складено протокол огляду та вилучення, відповідно до якого на момент перевірки в магазині знаходилось алкогольних напоїв на 18400 грн. та тютюнових виробів на 9000 грн.

Постановою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 08.11.2012 відповідача було визнано винним в реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на право їх реалізації та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу 850,00 грн.

У зв'язку з тим, що відповідачем порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», позивачем відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийнято рішення від 26.12.2012 № 080263 про застосування фінансових санкцій до відповідача у розмірі 54800,00 грн. Дане рішення було направлено на юридичну адресу відповідача, проте повернулося 31.01.2013 до позивача з позначкою на корінці поштового повідомлення «за закінченням терміну зберігання».

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

За відсутності заперечень відповідача та доказів, які спростовують твердження позивача, судом встановлено, що відповідачем порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», де зазначено, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно із ч. 1 ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції.

Відповідно до ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Механізм застосування зазначених вище фінансових санкцій визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 (далі - Порядок).

Пунктом 6 вказаного Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених п. 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.

Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій від 26.12.2012 або сплати суми фінансових санкцій відповідачем не надано.

У зв'язку з наведеним вище, адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Запорізькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований: АДРЕСА_2) суму фінансових санкцій у розмірі 54800,00 грн. (п'ятдесят чотири тисячі вісімсот гривень 00 коп.) на р/р 31115106700031, МФО 813015, ОКПО 38042560, код виду сплати - 135, код бюджетної класифікації 21081100 Бердянське УДКСУ Запорізької області.

Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Кисіль