Постанова № 322763, 12.12.2006, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
12.12.2006
Номер справи
11/346а
Номер документу
322763
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62

Іменем України

П О С Т А Н О В А

"12" грудня 2006 р. Справа № 11/346а

11 год. 05 хв.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю „Гуртово-роздрібний комплекс „СеДаМ”

14037, м. Чернігів, вул. Інструментальна, 5

Відповідач: Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів України у Чернігівській області

14000, м. Чернігів, вул. Комсомольська, 11

Про скасування рішення

Суддя Бобров Ю.М.

Представники сторін :

Представник позивача: Степченков А.В. –юрисконсульт, дов. від 12.07.06

Представник відповідача: Мозирко В.О. –головний держподатінспектор, довіреність № 3148/9/21-234 від 29.09.06р.

СУТЬ СПОРУ:

Представником позивача –Товариства з обмеженою відповідальністю „Гуртово-роздрібний комплекс „СеДаМ” подано адміністративний позов до Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Чернігівській області про скасування рішення Регіонального департаменту.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та їх обгрутнування, викладені у позовній заяві.

У позовній заяві позивач посилається, зокрема, на те, що Законом України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.95р. № 481/95-ВР (далі –Закон № 481) передбачена фінансова санкція у вигляді штрафу за реалізацію лише фальсифікованих алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Але при проведенні перевірки, за результатами якої відповідачем прийнято оскаржуване рішення, перевіряючи ми не був встановлений факт реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв. Відсутність на двох пляшках вина акцизних марок позивач пояснює їх втратою при транспортуванні.

Відповідач у письмових запереченнях на позовну заяву позовних вимог не визнає, вважаючи оскаржуване рішення таким, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав заперечення на позов з мотивів, викладених у письмових запереченнях на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи та надати докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

ТОВ „Гуртово-роздрібний комплекс „СеДаМ” зареєстровано як суб’єкта підприємницької діяльності –юридичну особу.

Працівниками ДПА в Чернігівській області, згідно наказу в.о. начальника ДПІ у Ріпкинському районі від 02.10.06р. № 88 та посвідчення (направлення) № 107 від 09.10.06р., була проведена перевірка магазину, який належить позивачу і розташований в смт. Ріпки по вул. Святомиколаївській, 97а.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 09.10.06р. № 25170035/2320/14228600.

Як зазначено у цьому акті перевірки, перевіркою встановлено, що в перевіряємому магазині в реалізацій та на зберіганні знаходилися алкогольні напої без марок акцизного збору, а саме: в торгівельному залі знаходилося дві пляшки вина „Приморське” червоне, Вино ординарне міцне червоне (0,7 л спирт 17,5 %, цукор 5,0%, виробник ТОВ „Віна Лівадії”) по ціні 5,25 грн. за пляшку.

Перевірка провадилася у присутності завідуючої магазином Грищенко О.М., яка надала письмові пояснення, підписала акт перевірки без зауважень до нього та отримала один примірник цього акту.

На підставі акта перевірки, відповідачем прийнято оскаржуване рішення від 31.10.06р. № 250334/26/21/238 про застосування до ТОВ „Гуртово-роздрібний комплекс „СеДаМ” фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Закон № 481 визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом –сирцем виноградним, спиртом –сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Його дія поширюється на всі підприємства й організації незалежно від форм власності, підпорядкованості і методів організації праці та виробництва.

Порядок маркування горілки та лікеро –горілчаних виробів, які реалізуються в Україні, передбачений ст. 1 Закону № 481.

Згідно ч. 4 ст. 11 Закону № 481, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно ст. 1 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.05р. № 329/95-ВР (далі –Закон № 329) марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 329 забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

На виконання ст. 7 Закону № 329, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.03 р. № 567 затверджено Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У відповідності з п. п. 19, 20 Положення, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими.

Пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.96 р. № 854, дозволено зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

До суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкцій у вигляді штрафів у разі, зокрема, зберігання, транспортування, реалізації, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень (абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).

Рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 ст. 17 Закону № 481, приймаються органом, який видав ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Постановою КМУ від 02.06.03 р. № 790, затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481 (далі –Порядок). Згідно до п. п. 2, 9 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій до суб’єкта підприємницької діяльності за порушення норм Закону приймається керівником органу, який видав ліцензію, та надсилається суб’єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку.

Таким чином рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 1700 грн. прийнято відповідно до чинного законодавства, що підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення відповідає вимогам чинного законодавства, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява.

Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернігівської області.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного господарського суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 12.12.06 р. проголошено тільки в ступну та резолютивну частини постанови.

Постанова суду в повному обсязі виготовлена 18.12.06 р.

Суддя Ю.М. Бобров