Ухвала суду № 322350, 07.12.2006, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
07.12.2006
Номер справи
3/350-24/326а
Номер документу
322350
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

07.12.06 Справа№ 3/350-24/326А

За позовом: Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Львів

До відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю „ЛеоТекс”, м.Львів

Про стягнення заборгованості в сумі 4761,54грн.

Суддя Хабіб М.І.

Секретар Савченко Ю.А.

Представники:

Від позивача –Горбань М.І. –гол. спец.

Від відповідача –Бугай О.О. - представник

Суть спору: Позов заявлено Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЛеоТекс” про стягнення 4761,54грн. штрафу за нестворене робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2005 році.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в 2005році норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становив 2 робочих місця, фактично в 2005році на підприємстві відповідача було зайняте інвалідом одне робоче місце. За невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів штрафна санкція становить 7761,54 грн., однак, відповідач добровільно сплатив 3000,00грн, заборгованість становить 4761,54грн. ( 7761,54- 3000,00)грн., яку позивач просить стягнути з відповідача на підставі ст.20 Закону України „ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Представник позивача в судове засідання з’явився, подав заяву за №04-2/175-1412 від 06.12.06р., в якій відмовляється від позову та просить закрити провадження у справі у зв’язку із сплатою відповідачем заборгованості в повній сумі.

У запереченні №437/1 від 06.12.2006р. на позовну заяву, відповідач повідомляє про сплату заборгованості в повній сумі та просить відмовити в задоволенні позовних вимог. На підтвердження сплати заборгованості відповідачем подано п/д №1353 від 27.11.06р. на суму 4761,54грн.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Як вбачається із звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, поданого відповідачем, середньооблікова кількість штатних працівників на підприємстві становить 39 чол., норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 2 робочих місця, фактично в 2005році було зайняте інвалідом 1 робоче місце. Середньорічна заробітна плата на підприємстві становить 7761,54грн.

Відповідно до ст.19 Закону України „ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Отже, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005році становить 2 робочих місця (39 х 4%).

Як зазначено вище, фактично в 2005році на підприємстві відповідача працював 1 інвалід.

Згідно із частиною першою ст. 20 Закону №875, підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Таким чином, сума штрафних санкцій за нестворене одне робоче місце для працевлаштування інвалідів становить 7761,54грн.

В силу ч.4 ст.20 Закону №843 (в редакції Закону №2960 від 06.10.05р, який набрав чинності з 01.01.2006р.) адміністративного-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Отже, відповідач зобов’язаний був до 15 квітня 2006р. самостійно сплати штрафну санкцію в сумі 7761,54грн., однак у встановлений строк вказана сума відповідачем сплачена не була.

Як вбачається із матеріалів справи, 06.10.2006р. відповідачем було сплачено 3000,00грн.

Відтак, заборгованість відповідача по штрафних санкціях за нестворене в 2005 році одне робоче місце становила 4761,54грн. (7761,54 –3000,00).

Після подання позову (позов подано 01.11.2006р.) відповідач сплатив решту штрафних санкцій в сумі 4761,54грн. за нестворене робоче місця для працевлаштування інвалідів, що підтверджується поданим суду п/д №1353 від 27.11.2006р. (платіжне доручення в матеріалах справи).

Таким чином, на день розгляду справи відповідач сплатив заборгованість перед позивачем в повній сумі.

Відповідно до ст.51 КАС України позивач вправі відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо ці дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси.

Статтею 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що відмову позивача від позову належить прийняти як таку, що не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи і інтереси, та закрити провадження у справі.

У зв’язку з тим, що заборгованість сплачена з порушенням строків, встановлених ст.20 ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та після подання позову до суду і відкриття провадження у справі, судові витрати покладаються на відповідача в розмірі, встановленому п.3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України.

Керуючись ст.ст. 49, 51, 69, 70, 79, 94, п/п2 п.1 ст. 157, ст. 165, п.3, 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Провадження у справі закрити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ЛеоТекс”, ідент.код 30478644, адреса: 79000, м.Львів, вул.Личаківська,24/4, в доход державного бюджету України 47,61грн. судового збору.

Виконавчий лист видати.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду у порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Суддя Хабіб М.