ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2013 року № 826/8293/13-а
Об 11 годині 37 хвилин в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10,
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого Бояринцевої М.А. при секретарі судового засідання Калайді К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної фінансової інспекції України
до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція України звернулася до суду з позовом про зобов'язання Національний медичний університет імені О.О. Богомольця виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції України від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738, а саме: стягнути з випускників ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 кошти в сумі 186 429,48 грн.
В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", Указ Президента України від 23.01.1996 № 77/96 "Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів", Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992, Порядок працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я від 25 грудня 1997 року № 367, Положення про Державну фінансову інспекцію України, затверджене Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011, Порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, та зазначає, що Державною фінансовою інспекцією України під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Національного медичного університету імені О.О. Богомольця виявлено, що три випускники (ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4), навчання яких здійснювалось за державним замовленням, не відпрацювали три роки в установах державного сектору економіки, що призвело до збитків держави в особі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в сумі 186 429,48 грн., в зв'язку з чим Державною фінансовою інспекцією України направлено на адресу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вимогу про усунення виявлених ревізією порушень, проте відповідачем недоліки, які зазначені в пункті 2 вимоги залишаються невиконаними та не усунутими.
Представник відповідача заперечила по суті заявлених позовних вимог з огляду на Положення про клінічну ординатуру, затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 січня 1998 року № 12, та зазначила, що ОСОБА_2 після закінчення інтернатури прийнятий до ординатури Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а тому відсутні підстави для стягнення з нього коштів за навчання. Щодо вимог Державної фінансової інспекції України про стягнення коштів з ОСОБА_3, ОСОБА_4 за навчання в Національного медичного університету імені О.О. Богомольця представник відповідача не заперечила.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Державною фінансовою інспекцією України відповідно до пункту 2.5 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції України за ІІІ квартал 2012 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 27 вересня 2012 року №№ 1418-1420, від 24 жовтня 2012 року №№ 1617-1620 та від 9 листопада 2012 року № 1709 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за період з 1 липня 2009 року по 1 жовтня 2012 року.
За результатами ревізії складено акт від 4 грудня 2012 року № 04-21/99, яким встановлено, що в порушення пункту 2 Указу Президента України від 23.01.1996 № 77/96 "Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів", пункту 14 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992, пункту 21 розділу ІІІ Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 25 грудня 1997 року № 367, ОСОБА_5, який не прибув до місця роботи за направленням та три випускники (ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4), яких звільнено за власним бажанням не відпрацювали протягом трьох років в установі державного сектору економіки, що призвело до збитків державі в особі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в сумі 249 410,91 грн.
З метою усунення порушень щодо стану працевлаштування випускників університету Державною фінансовою інспекцією України вручено уповноваженій особі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вимогу від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 щодо усунення виявлених ревізією порушень та недоліків.
Так, згідно пункту 2 вимоги, Державна фінансова інспекція України зобов'язала Національний медичний університет імені О.О. Богомольця стягнути з ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 витрати понесені університетом.
Листом від 23 січня 2013 року за № 120/1-136 Національний медичний університет імені О.О. Богомольця повідомив Державну фінансову інспекцію України про заходи щодо усунення виявлених ревізією порушень та недоліків, в якому зазначено, що університетом було отримано повідомлення про прибуття до місця проходження інтернатури випускників 2010 року, а саме: ОСОБА_4 - повідомлення про направлення на роботу № 3 від 2 серпня 2010 року Управління охорони здоров'я Житомирської обласної державної адміністрації на посаді провізора, ОСОБА_2 - наказ Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації від 29 грудня 2010 року № 2842 про зарахування для проходження інтернатури, ОСОБА_3 - наказ Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської об'єднаної державної адміністрації від 6 серпня 2010 року № 741/02-02-05-45 про зарахування для проходження інтернатури.
Як встановлено під час розгляду справи, рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 24 квітня 2013 року у справі № 307/518/13-ц за позовом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця до ОСОБА_5 за участю третьої особи Міністерства охорони здоров'я України про відшкодування вартості навчання за державні кошти позов Національного медичного університету імені О.О. Богомольця задоволено та стягнуто з ОСОБА_5 на користь держави кошти за навчання в розмірі 62 981,43 грн. та судовий збір в розмірі 629,81 грн.
Відповідно до статті 1 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ " Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні " (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 2939-ХІІ) здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Згідно статті 2 Закону № 2939-ХІІ головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Пунктом 3 частини першої статті 8 Закону № 2939-ХІІ встановлено, що орган державного фінансового контролю вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб.
Згідно пункту 3 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, фінансово-господарська діяльність об'єкта контролю - це сукупність рішень, дій та операцій, які об'єкт контролю приймає та здійснює в частині володіння, використання та розпорядження фінансовими ресурсами, необоротними та іншими активами.
Відповідно до статті 10 Закону № 2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право:
- перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);
- пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що позивачем проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у відповідності до норм чинного законодавства та в межах своїх повноважень пред'явлено відповідачу вимогу від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 щодо усунення виявлених порушень законодавства.
Відносно пункту 2 вимоги Державної фінансової інспекції України щодо усунення порушень, суд зазначає про наступне.
Як встановлено під час розгляду справи, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 навчалися в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за державним замовленням.
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 23.01.1996 № 77/96 "Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів" особи, які навчаються за рахунок державних коштів, укладають з адміністрацією вищого навчального закладу угоду, за якою вони зобов'язуються після закінчення навчання та одержання відповідної кваліфікації працювати в державному секторі народного господарства не менше ніж три роки. У разі відмови працювати в державному секторі народного господарства випускники відшкодовують в установленому порядку до державного бюджету повну вартість навчання.
Згідно пункту 2 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992, випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів і які працевлаштовані на підставі направлення на роботу, вважаються молодими фахівцями протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником. Час навчання в інтернатурі до цього терміну не включається.
Пунктом 14 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням встановлено, що у разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати.
У відповідності до розділу І Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 25 грудня 1997 року № 367, студенти державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, які закінчили повний курс навчання і склали державні іспити, вважаються випускниками.
Випускник державного вищого медичного (фармацевтичного) закладу освіти III - IV рівнів акредитації, якому після навчання в інтернатурі присвоєно кваліфікацію лікаря (провізора) - спеціаліста і який працевлаштований на підставі направлення на роботу, вважається молодим спеціалістом протягом трьох років з моменту укладення ним трудового договору із замовником. Період навчання в інтернатурі до цього терміну не входить.
Формування державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою проводиться згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. N 266 "Про Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням".
Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з урахуванням інтересів замовника доводять державне замовлення до відома підпорядкованих їм безпосередньо вищих закладів освіти.
Керівники вищих закладів освіти після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за формою, уміщеною в додатку 1.
Випускники, які уклали угоду з вищим закладом освіти після зарахування на навчання, а також ті, що почали навчання до 1996 року за державним замовленням без укладення угоди, зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менше ніж три роки.
Пунктом 21 розділу ІІІ Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням випускник повинен прибути до місця призначення у термін, визначений у направленні на роботу. Незгода випускника з рішенням комісії з працевлаштування випускників не звільняє його від обов'язку прибути на роботу за призначенням.
У разі, якщо випускник не прибув за направленням або відмовився приступити до роботи за призначенням з причин, не зазначених у п. 9 та 18 цього Порядку, чи його звільнено з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за порушення трудової дисципліни або звільнено за власним бажанням протягом навчання в інтернатурі та трьох років після закінчення останньої, він зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку відповідно до державного або місцевого бюджетів вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом Драбівської центральної районної лікарні від 29 липня 2010 року № 51-к випускницю Національного медичного університету імені О.О. Богомольця ОСОБА_3 прийнято на посаду лікаря-інтерна по спеціальності "стоматологія" з 1 серпня 2010 року по 31 липня 2012 року. В наказі зазначено, що ОСОБА_3 направлено для проходження заочної частини інтернатури на базу Драбівської центральної районної лікарні, для проходження очної частини інтернатури відряджено на базу Національної медичної академії післядипломної освіти з 1 жовтня 2010 року по 28 лютого 2011 року, після закінчення інтернатури встановлено направити в розпорядження головного лікаря Драбівського району для роботи на посаді лікаря-стоматолога.
Згідно довідки Драбівської центральної районної лікарні № 50, ОСОБА_3 проходила інтернатуру в Драбівській центральної районної лікарні з 2 серпня 2010 року по 31 липня 2012 року на посаді лікаря-інтерна, з 1 серпня 2012 року до роботи не приступила.
Листом від 6 серпня 2010 року № 741/02-02-05-45, Головне управління охорони здоров'я та медицини катастроф повідомило Національний медичний університет імені О.О. Богомольця про те, що ОСОБА_3 не приступила до роботи після закінчення інтернатури.
Наказом Комунального підприємства аптеки "Дитяча" від 29 червня 2010 року випускницю Національного медичного університету імені О.О. Богомольця ОСОБА_4 прийнято на посаду провізора-інтерна безоплатно з 2 серпня 2010 року.
Наказом Комунального підприємства аптеки "Дитяча" від 12 липня 2010 року № 120-ос ОСОБА_4 для проходження інтернатури направлено в розпорядження лікаря Комунального підприємства аптеки "Дитяча" по спеціальності "провізор".
Комунальним підприємством аптекою "Дитяча" направлено Національному медичному університету імені О.О. Богомольця повідомлення від 2 серпня 2010 року № 3 про призначення ОСОБА_4 на посаду інтерна за спеціальністю "фармація" з подальшим працевлаштуванням на посаді "провізор".
Наказом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця від 25 жовтня 2010 року № 84-інш. ОСОБА_4 зараховано на навчання до інтернатури за бюджетом.
Наказом Комунального підприємства аптеки "Дитяча" від 25 лютого 2011 року № 42 ОСОБА_4 звільнено із займаної посади провізора-інтерна з 28 лютого 2011 року в зв'язку з закінченням терміну проходження інтернатури.
Наказом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця від 8 липня 2011 року № 45-інш. ОСОБА_4 присвоєно звання лікаря (провізора)-інтерна.
Проте, ОСОБА_4 не приступила до роботи після закінчення інтернатури.
Отже, як встановлено під час розгляду справи, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не виконані свої зобов'язання щодо відпрацювання в установі державного сектору економіки після закінчення інтернатури, проте Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця не проведені заходи з метою стягнення витрат, понесених на навчання ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Згідно довідки про вартість навчання студентів у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за рахунок загального фонду, які не працюють станом на 1 жовтня 2012 року за місцем розподілу, затвердженої ректором Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, вартість навчання за період з 2005 року по 2010 року ОСОБА_3 складає 59 883,73 грн., ОСОБА_4 - 64 388,37 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині зобов'язання Національний медичний університет імені О.О. Богомольця виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції України від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 в частині стягнення з випускників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 витрат, понесених на їх навчання у загальному розмірі 124 272,10 грн.
Відносно вимоги Державної фінансової інспекції України від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 в частині зобов'язання відповідача стягнути кошти понесені на навчання ОСОБА_2, суд зазначає про наступне.
Наказом Конотопської центральної районної лікарні від 2 серпня 2010 року випускника Національного медичного університету імені О.О. Богомольця ОСОБА_2 прийнято лікарем-інтерном для проходження інтернатури по спеціальності "стоматологія" тривалістю два роки.
Наказом Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації від 29 вересня 2010 року № 106-к ОСОБА_2 направлено для проходження інтернатури по спеціальності "стоматологія" на базі Конотопської центральної районної лікарні з 2 серпня 2010 року тривалістю 2 роки.
Наказом Конотопської центральної районної лікарні від 30 липня 2012 року лікаря-інтерна по спеціальності "стоматологія" звільнено 1 серпня 2012 року у зв'язку із закінченням інтернатури на підставі пункту 2 статті 36 Кодексу законів про працю України.
Наказом Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації від 31 липня 2012 року № 104-к про працевлаштування лікарів, які закінчили навчання в інтернатурі ОСОБА_7 - лікаря-інтерна Конотопської центральної районної лікарні, який закінчив інтернатуру по спеціальності "стоматологія", направлено в розпорядження головного лікаря Конотопської центральної районної лікарні для працевлаштування на посаді лікаря-стоматолога СЛА с. Соснівка Конотопського району.
Наказом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця від 14 серпня 2012 року ОСОБА_2 зараховано до клінічної ординатури терміном навчання два роки - з 1 вересня 2012 року по 31 серпня 2014 року із спеціальності "стоматологія" на кафедру ортопедичної стоматології.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 після закінчення інтернатури прийнятий до клінічної ординатури терміном навчання з 31 вересня 2012 року по 31 серпня 2014 року.
Відповідно до розділу 1 Положення про клінічну ординатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 січня 1998 року № 12, клінічна ординатура є вищою формою підвищення кваліфікації лікарів-спеціалістів з певного фаху у вищих медичних закладах освіти III-IV рівнів акредитації, закладах післядипломної освіти та клінічних науково-дослідних інститутах, центрах.
Клінічна ординатура забезпечує одержання лікарем вищої кваліфікації на основі раніше здобутої освіти у вищому медичному закладі освіти III-IV рівнів акредитації і закладах післядипломної освіти та набутого досвіду практичної роботи лікарем-спеціалістом з певного фаху.
Навчання в клінічній ординатурі проводиться з відривом від виробництва. Тривалість навчання складає для громадян України два роки, початок занять - 1 вересня.
Пунктом 2.1 Положення про клінічну ординатуру встановлено, що до клінічної ординатури приймаються за конкурсом громадяни України, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень лікаря-спеціаліста і стаж практичної роботи не менше трьох років за фахом після закінчення інтернатури або спеціалізації, лікарська спеціальність якої повинна відповідати спеціальності клінічної ординатури. У конкурсі можуть також брати участь лікарі без необхідного стажу практичної роботи, які успішно закінчили інтернатуру і рекомендовані Вченою радою вищого закладу освіти, закладу післядипломної освіти до навчання в клінічній ординатурі.
У відповідності до пункту 4.5 Положення про клінічну ординатуру лікарі, які вступили до клінічної ординатури після закінчення навчання в інтернатурі, після завершення підготовки в клінічній ординатурі направляються вищим закладом освіти (науковою установою) у розпорядження управлінь охорони здоров'я обласних (Київської, Севастопольської міських) держадміністрацій і зобов'язані не менше двох років відпрацювати в підпорядкованих їм закладах охорони здоров'я.
Враховуючи наведене та з огляду на те, що ОСОБА_2 після закінчення інтернатури прийнятий до клінічної ординатури Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, то обов'язок ОСОБА_2 щодо відпрацювання двох років в установі державного сектору економіки виникне після закінчення ординатури.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення з ОСОБА_2 коштів, понесених на його навчання, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання Національний медичний університет імені О.О. Богомольця виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції України від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 в частині стягнення з випускника ОСОБА_2 витрат, понесених на його навчання у розмірі 62 157,38 грн., судом визнаються необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
Частиною другою статті 15 Закону № 2939-ХІІ встановлено, що законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Згідно частини десятої статті 10 Закону № 2939-ХІІ органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Враховуючи, що під час розгляду справи встановлено законність пункту 2 вимоги Державної фінансової інспекції України 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 в частині стягнення з випускників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 витрат, понесених на їх навчання у розмірі 124 272,10 грн. та з огляду на невиконання відповідачем зазначених вимог позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов визнається таким, що підлягає задоволенню частково.
Керуючись статтями 98, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної фінансової інспекції України задовольнити частково.
2. Зобов'язати Національний медичний університет імені О.О. Богомольця виконати пункт 2 вимоги Державної фінансової інспекції України від 28 грудня 2012 року № 04-14/1738 в частині стягнення з випускників ОСОБА_3 та ОСОБА_4 витрат, понесених на їх навчання у розмірі 124 272 (сто двадцять чотири тисячі двісті сімдесят дві) грн. 10 коп.
3. В решті позову - відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева
Повний текст постанови складений 4 липня 2013 року.