ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1340/13-a
"18" червня 2013 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Подлісній І.М.
при секретарі судового засідання Субтельній Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Тернопільського району до Тернопільської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Тернопільського району звернувся до адміністративного суду із адміністративним позовом до Тернопільської районної державної адміністрації про зобов'язання Тернопільської районної державної адміністрації повторно розглянути внесене подання від 25.03.2013 року № 64-1574 прокуратури Тернопільського району, щодо звернення народного депутата України О. Кайди про надіслання йому належним чином посвідчених копій розпоряджень голови Тернопільської районної державної адміністрації про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, передачу їх у власність та продаж упродовж 2010 - 2012 років.
Представник прокурора Тернопільського району в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі із мотивів викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача Тернопільської районної державної адміністрації в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив та пояснив, що вони не відмовлялись виконувати внесене подання, про що дали двіччі мотивовану відповідь, однак для виконання великого об'єму запитуваної інформації по звернені народного депутата О. Кайди у них відсутні кошти, що у свою чергу унеможливлює його виконання в повному обсязі.
Суд заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні в справі матеріали, приходить до переконання, позовні вимоги прокурора Тернопільського району в підлягають до задоволення виходячи із наступних підстав.
27 січня 2013 року на адресу Тернопільської районної державної адміністрації надійшло Депутатське звернення народного депутата України О. Кайди № 30 із проханням надати йому для виконання його депутатських обов'язків у встановлені законодавством терміни належно посвідчених копій документів, зокрема:
- усі розпорядження голови Тернопільської районної державної адміністрації про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок протягом 2010 - 2012 років;
- усі розпорядження голови Тернопільської районної державної адміністрації про передачу у власність земельних ділянок протягом 2010 - 2012 років;
- усі розпорядження голови Тернопільської районної державної адміністрації про продаж земельних ділянок протягом 2010 - 2012 років.
07.02.2013 року народному депутатові України О. Кайді Тернопільською районною державною адміністрацією надано відмову за №01-250/12 у наданні йому запитуваної інформації із посиланням на вимоги Закону України "Про захист персональних даних" та Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Додатково до вищевказаної відмови 25 квітня 2013 року народному депутатові України О. Кайді надіслано лист за №01-704/17, з інформацією про кількість розпоряджень голови Тернопільської районної державної адміністрації з питань земельних відносин за період з 2010 року по 2011 рік та про неможливість надання йому їх копій, оскільки із врахуванням відсутності фінансування райдержадміністрації та її структурних підрозділів на використання копіювальної техніки та паперу виконання у повному обсязі депутатського звернення є неможливим.
У зв'язку із вищевказаною відмовою у наданні запитуваної інформації та доповнення до неї, прокуратурою Тернопільського району проведено перевірку Тернопільської районної державної адміністрації та встановлено, що посадовими особами Тернопільської районної державної адміністрації у відповіді на звернення народного депутата безпідставно посилалися на положення ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Крім того, відповідачі у відповіді послались на Закон України "Про захист персональних даних" в частині необхідності надання згоди суб'єкта персональних даних на обробку його персональних даних, а також зазначили, що поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
У відповідності до ч. 10 ст. 1 Закону України "Про захист персональних даних", персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
Відповідно до вищевказаного, вимога народного депутата України О. Кайди з приводу надіслання йому належним чином посвідчених копій розпоряджень про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. передачу їх у власність а продаж упродовж 2010 - 2012 років, не є "персональними даними", оскільки витребовувана інформація не містить відомостей про особу. Вказана інформація є загальнодоступною та публікується.
З огляду на вищенаведене, прокуратурою Тернопільського району 25 березня 2013 року за № 64-1574 вих. 13 внесено подання в Тернопільську районну державну адміністрацію з метою усунення вказаних порушень вимог законодавства.
Відповідь на вказаний документ прокурорського реагування отримано прокуратурою Тернопільського району 22 квітня 2013 року за № 63-2143 вх. 13, із якою вбачається, що порушення в частині розгляду звернення народного депутата України О. Кайди не усунуто.
22 квітня 2013 року прокуратурою Тернопільського району додатково було надіслано лист №64-2147 вих. 13 з пропозицією повторно розглянути внесене подання від 25.03.2013 року №64-1574 вих. 13 відповідно до вимог законодавства в частині усунення порушень щодо належного розгляду звернення народного депутата України О. Кайди з приводу надіслання йому належним чином посвідчених копій розпоряджень про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, передачу їх у власність та продаж за період з 2010 року по 2012 рік.
08.05.2013 року на адресу прокуратури Тернопільського району надійшла відповідь Тернопільської районної державної адміністрації за №63-2437 вх. 13 із аналізу якої вбачається, що запитувана інформація народному депутатові України О. Кайді надана не була, що у свою чергу також свідчить про невиконання Тернопільською районною державною адміністрацією подання прокуратури про усунення порушень законодавства про звернення громадян.
Згідно вимог ч. 4, 5 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" у разі відхилення подання в цілому чи частково прокурор може звернутися до суду із зобов'язанням вчинити певні дії.
Для звернення прокурора з позовом до суду встановлюється 15-ти денний строк, що обчислюється з дня одержання повідомлення про відхилення подання.
У відповідності до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимога та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що прокуратурою Тернопільського району в судовому засіданні доведено порушення Тернопільською районною державною адміністрацією при складанні відмови на депутатське звернення народного депутата України О. Кайди з питань надіслання йому усіх належним чином завірених копій розпоряджень про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, передачу їх у власність та продаж за період з 2010 року по 2012 рік. норм Закону України "Про звернення громадян". а тому позовні вимоги прокуратури Тернопільського району підлягають до задоволення.
керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Тернопільську районну державну адміністрацію повторно розглянути внесене подання від 25.03.2013 року №64-1574 прокуратури Тернопільського району, щодо звернення народного депутата України О. Кайди про надіслання йому належним чином посвідчених копій розпоряджень голови Тернопільської районної державної адміністрації про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, передачу їх у власність та продаж упродовж 2010 - 2012 років.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Подлісна І.М.