Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
07 червня 2013 року Справа № 2а-2842/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi Малих О.В., за участю секретаря судового засідання Гарасюти К.С.,
представників:
прокуратури: Люта А.В., посвідчення № 009629 від 15.10.2012 року,
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши відкритому судовому засіданні справу за
адміністративним позовом: Миколаївського транспортного прокурора (вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54038)
в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (пр. Перемоги, 14, м. Київ) Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (вул. Будівельників, 15- А, м. Миколаїв, 54042)
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)
про: стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.,
в с т а н о в и в:
Миколаївський транспортний звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 141979 від 28.02.2012 року.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 43).
Відповідач у судове засідання не з'явився. Ухвала про поновлення провадження в адміністративній справі від 07.05.2013 року направлена за адресою відповідача, вказаною позивачем у позовній заяві, до суду без вручення адресату повернулись (арк. спр. 39-41).
Відповідач, згідно ст. ст. 19, 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», змін до відомостей про місцезнаходження не вніс, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають з'ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» № 1190 від 08.09.2004р. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» № 207 від 16.05.2005р. (далі - наказ № 207), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до пп. 2 п. 4 наказу № 207 одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
09.02.2012 державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області було виявлено порушення приватним підприємцем ОСОБА_3 законодавства про автомобільний транспорт, а саме порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 зазначеного Закону, а саме відсутня ліцензійна картка у водія автобусу та складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом марки Iveco Daily, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2.
За результатами перевірки був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 055306 від 09.02.2012 року (арк. спр. 13).
28.02.2012 року постановою № 141979 про застосування фінансових санкцій начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф в сумі 1700,00 грн. (арк. спр. 9).
Постанова № 141979 від 28.02.2012 року була надіслана відповідачу та отримана ним 20.03.2013 року (арк. спр. 10).
Відповідач із постановою № 141979 не погодився та оскаржив її до Миколалаївського окружного адміністративного суду.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 22.08.2012 року по справі № 2а-2233/12/1470 у задоволені позовних вимог ФОП ОСОБА_3 щодо скасування постанови Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області № 141979 від 28.02.2012 року про застосування фінансових санкцій було відмовлено (арк. спр. 46-48).
Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду ФОП ОСОБА_3 до апеляційної інстанції оскаржене не було, а отже є таким, що набрало законної сили.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 128, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 1 700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень 00 коп.) фінансової санкції на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у особі його структурного підрозділу - територіального управління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області (рахунок 31112106700010, одержувач - державний бюджет м. Южноукраїнськ, ЄДРПОУ 22433165, КЕКД 21081100 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.В. Малих