ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2013 р. м. Чернівці справа № 824/1145/13-а
09:05 год.
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Чернівецького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі управління Укртрансінспекції у Чернівецькій області державної інспекції з безпеки на наземному транспорті до фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення санкції.
ВСТАНОВИВ:
Чернівецький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави (далі - позивач) в особі управління Укртрансінспекції у Чернівецькій області державної інспекції з безпеки на наземному транспорті звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.
В обгрунтування вказував, що відповідачем порушено ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв'язку з чим відносно нього винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 004559 від 10.10.2012 р. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, прокурор звернувся до суду з вимогою про стягнення заборгованості.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження даної справи, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення від 29.05.2013 р. (а.с. 27).
У десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, відповідач письмових заперечень не надав.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець 28.01.2005 р. виконавчим комітетом Чернівецької міської ради (а.с. 29-30, 31).
12.09.2012 р. спеціалістами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області здійснено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено акт за № 004554 (а. с. 9 на звороті).
Перевіркою виявлено порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без ліцензійної картки (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний знак "Таксі").
Відповідач з актом був ознайомлений, від письмового пояснення та підпису відмовився.
Як вбачається із матеріалів справи, 02.10.2012 р за № 0331/3 на адресу відповідача направлялося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (а. с. 9).
На підставі висновків проведеної перевірки та згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" постановою заступника голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області від 10.10.2012 р. № 004559 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 1700,00 грн. (а. с. 8).
Копію постанови про застосування фінансових санкцій № 004559 направлено відповідачу 17.01.2013 р. для добровільної сплати фінансової санкції (а. с. 8 на звороті).
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 р. № 2344-III (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 2344-III ).
Відповідно до ст. 3 цього Закону відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються цим Законом.
Згідно ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Статтею 6 Закону № 2344-III та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 (далі Порядок № 1567) встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно зі ст. 1 Закону України № 2344-III автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 39 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. б ч. 6 ст. 39 Закону N 2344-III документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що територіальним управлінням Головної державної інспекції в ході перевірки виявлено факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі без ліцензійної картки.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкція у вигляді штрафу за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як слідує з матеріалів справи, суму застосованої фінансової санкції до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови відповідачем не перераховано. Винесена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась в судовому порядку.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку фінансової санкції в сумі 1700,00 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, що є підставою для стягнення фінансової санкції та вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи і наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 183-2, 160, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Укртрансінспекції в Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. М. Тореза, 64 "а", ЕКПО 23246436, банк одержувач: ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. .
3.Постанову звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч. 1 та 3 ст. 254 КАС України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Суддя В.К. Левицький