ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2013 року № 813/3207/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря - Капустинської Н.М.
за участю представника позивача Кулицького Р.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Львівській області до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 6 800,00 грн, -
ВСТАНОВИВ:
23 квітня 2013 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 з вимогою про стягнення штрафних санкцій в сумі 6800,0 гривень.
В обґрунтування позовних вимог покликаються на те, що відповідачем порушено вимоги Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», шляхом здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, зберігання тютюнових виробів в місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, з підстав наведених у позовній заяві, просить адміністративний позов задоволити повністю.
Відповідач та представник відповідача в судове засідання не з»явились, причини неявки не повідомили,належним чином повідомлені. Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату,час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатись і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Суд ухвалив проводити розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши і оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження, заслухавши усні пояснення відповідача, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Львівській області 14 вересня 2012 року щодо фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №130100 на загальну суму 6800,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій №130100 від 14.09.2012 року прийнято на підставі матеріалів ВПМ Дрогобицької ОДПІ Львівської області ДПС від 27.07.2012 року, які було складено в результаті проведених оперативно-розшукових заходів в магазині за адресою: АДРЕСА_1, в якому відповідач здійснює торгівельну діяльність.
Проведеними заходами встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії, зберігання тютюнових виробів в місці зберігання не внесеному в Єдиному державному реєстрі місць зберігання, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.
Дані факти підтверджено копіями постанови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 26.07.12 у справі №1306/6271/2012 (провадження №4/1306/208/2012), протоколу обшуку з додатками від 27.07.12, висновку ДЗ „Стрийська міська санітарно-епідеміологічна станція" від 20.07.12 №69/04, висновку спеціаліста НДЕКЦ УМВС України у Львівській області від 23.07.12, висновку експерта НДЕКЦ при УМВС України на Львівській залізниці від 30.07.12 №788, постанови слідчого СВ Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області про порушення кримінальної справи і прийняття її до свого провадження від 16.08.12 №115-0737, листів Дрогобицької ОДПІ від 03.08.12 №247/17-10 та від 09.08.12 №174/15-20.
Частиною 11 статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Частиною 33 статті 15 цього ж Закону передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Абзацом 3 частини 4 статті 11 цього ж Закону передбачено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно згідно матеріалів ВПМ Дрогобицької ОДПІ було встановлено порушення вимог ч.11 ст.15, ч.33 ст.15, абз.3 ч.4 ст.11 та абз.15 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно абзацу 11 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Згідно абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (в редакції яка діяла на момент прийняття рішення) до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
На підставі матеріалів ВПМ Дрогобицької ОДПІ від 27.07.12 14 вересня 2012 року позивачем було прийнято рішення №130100 про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на загальну суму 6800,00 грн., в тому числі за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 1700,0 грн., за зберігання тютюнових виробів в місці зберігання не внесеному до Єдиного реєстру - 1700,0 грн., за реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв - 1700,0 грн., за реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку - 1700,0 грн.
З матеріалів справи вбачається, що рішення про застосування фінансових санкцій від 14.09.2012 року №130100 було надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення за місцем проживання відповідача. Згідно повернутого повідомлення про вручення дане рішення було отримано 18.09.2012 року. Дане рішення відповідачем фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не оскаржувалось.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Рішення позивача про застосування фінансових санкцій №130100 від 14.09.2012 року відповідачем у встановлений законодавством строк не оскаржено, доказів сплати фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 6800,00 грн. відповідачем на час розгляду справи не подано.
З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 6800,00 гривень є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи доказами і підлягають до задоволення.
Згідно вимог ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2, код ДРФО НОМЕР_1) до державного бюджету (код 38007496, р/р 31119106700014; код платежу - 21081100; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО - 825014) штрафні санкції в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень 00 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 03 липня 2013 року.
Суддя Гулкевич І.З.