Постанова № 32135560, 31.05.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2013
Номер справи
810/1516/13-а
Номер документу
32135560
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2013 року № 810/1516/13-а

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Лапія С.М.,

при секретарі – Пилипчук В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» до Фастівської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області ДПС про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,-

в с т а н о в и в:

СТОВ «Світанок звернулось до суду з позовом до Фастівської ОДПІ Київської області ДПС, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у реєстрації позивача платником фіксованого сільськогосподарського податку на 2013 рік; визнати протиправними дії відповідача щодо невизнання податкової звітності позивача з фіксованого сільськогосподарського податку, поданої 31.01.2013; вважати прийнятою з 31.01.2013 податкову звітність СТОВ «Світанок», зобов’язати відповідача видати довідку про підтвердження статусу позивача як платника фіксованого сільськогосподарського податку на 2013 рік.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивач вважає дії Фастівської ОДПІ неправомірними, оскільки з боку СТОВ «Світанок» не було допущено жодних порушень податкового законодавства – суму податкового боргу сплачено вчасно та в повному обсязі, наголошує на тому, що відповідачем не було постановлено та доведено до відома позивача відповідне рішення про виявлення за результатами документальної перевірки з боку останнього порушень ст. 301 ПК України.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача позовних вимог не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову, просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.

СТОВ «Світанок» зареєстроване як юридична особа 14.03.2000, ідентифікаційний код 30786137, юридична адреса: 08522, Київська обл., Фастівський р-н., с. Велика Мотовилівка, вул. Шкільна, 1, як платник податків перебуває на обліку в Фастівській ОДПІ Київської області ДПС з 14.03.2000.

У 2012 році позивач отримав статус платника фіксованого податку та сплачував фіксований сільськогосподарський податок.

Позивачем 31.01.2013 подано до податкового органу податкову звітність за 2012 рік:

- податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку за 2013 рік №9003378065 від 31.01.2013р.,

- податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку за 2013 рік №9003377314 від 31.01.2013р.,

- податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку за 2013 рік №9003377739 від 31.01.2013р.,

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2012 рік від 31.01.2013р. №9003378338,

- додаток до податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку від 31.01.2013р. №9003382139,

- додаток до податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку від 31.01.2013р. №9003381791.

Фастівською ОДПІ Київської області ДПС не було визнано надану позивачем податкову звітність внаслідок того, що СТОВ «Світанок» не міг бути зареєстрованим платником фіксованого сільськогосподарського податку в 2013 році згідно з положеннями п.п.301.6.3 п.301.6 ст.301 ПК України у зв’язку з виявленням податковим органом заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у сумі 51,47 грн. станом на 01.01.2013. Про зроблені висновки Фастівська ОДПІ Київської області ДПС повідомляла позивача листами від 06.03.2013 №819/10/1503 та №820/10/1503, якими відмовила позивачу в підтвердженні статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку на 2013 рік та в прийнятті податкової звітності з фіксованого сільськогосподарського податку, поданої 31.01.2013.

З матеріалів справи слідує, що в листопаді 2012 року Фастівською ОДПІ Київської області ДПС проведено документальну перевірку фінансово-господарської діяльності СТОВ «Світанок».

За результатами перевірки складено акт від 21.11.2012р. №532/2200 про виявлення порушень норм податкового законодавства, на підставі висновків якого прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.12.2012 №0000451702 про нарахування СТОВ «Світанок» податку на доходи фізичних осіб у сумі 63,75 грн. та штрафних санкцій у сумі 3 585,94 грн.

На виконання вказаного податкового повідомлення-рішення позивачем 17.12.2012р. сплачено податковий борг:

- згідно квитанції №4589 – податок на прибуток в сумі 3 585,94 грн.,

- згідно квитанції №4592 – податок на прибуток в сумі 2 840,08 грн.,

- згідно квитанції №43 – податок на прибуток в сумі 465,00 грн.

Порядок набуття і скасування статусу платника податку визначено ст. 308 Податкового кодексу.

Згідно п. 308.1 цієї статті сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника податку подають до 1 лютого поточного року:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків і водосховищ), - органу ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – органу ДПС за місцем розташування такої земельної ділянки;

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – органам ДПС за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань державної аграрної політики за погодженням з центральним органом ДПС;

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – органам ДПС за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок. У відомості (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються відомості про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Підпунктом 301.6.3 п. 301.6 ст. 301 ПК України визначено, що не може бути зареєстрований як платник фіксованого сільськогосподарського податку суб'єкт господарювання, який на день подання документів для набуття статусу платника податку має податковий борг (недоїмку), за винятком безнадійного податкового боргу (недоїмки), який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Згідно п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг – сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 308.3 ст. 308 ПК України довідка про підтвердження статусу платника податку видається протягом 10 днів з дати подання сільськогосподарським товаровиробником податкової декларації та необхідних документів.

Згідно ст. 308 ПК України не передбачено можливості податкового органу відмовити у видачі довідки про набуття або підтвердження статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку.

В той же час судом встановлено, що позивач не подавав заяву про набуття статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку, так як вже був зареєстрований платником зазначеного податку протягом 2012 року.

Пунктом 308.6 ст. 308 ПК України передбачено підстави, за яких реєстрація сільськогосподарського товаровиробника платником фіксованого сільськогосподарського податку скасовується, а саме:

- у разі подання платником податку письмової заяви щодо добровільного зняття з такої реєстрації;

- за рішенням органу державної податкової служби:

а) якщо такий платник податку ліквідується, у тому числі шляхом злиття, приєднання або перетворення;

б) у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень ст. 301.

При цьому такий платник податку зобов'язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення.

Реєстрація сільськогосподарського товаровиробника платником податку скасовується за рішенням органу державної податкової служби у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень ст. 301 зазначеного Кодексу. При цьому такий платник податку зобов'язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення (пп. «б» пп. 308.6.2 п. 308.6 ст. 308 Податкового кодексу України).

Отже, податковий орган може прийняти рішення про скасування реєстрації платника фіксованого сільськогосподарського податку виключно за результатами проведення документальної перевірки недотримання платником податку положень ст. 301 ПК України.

Позивачем згідно квитанції №4589 від 17.12.2012 року сплачено суму в розмірі 3 585,94грн. податку на доходи фізичних осіб, з формулюванням призначення платежу по коду класифікатору №131 «Прибутковий податок №532/220», згідно квитанції №4592 від 17.12.2012 року сплачено суму в розмірі 2 840,08грн. податку на доходи фізичних осіб з формулюванням призначення платежу по коду класифікатору №106 «Прибутковий податок №532/220», а також, відповідно до платіжного доручення №43 від 17.12.2012 року сплачено суму в розмірі 465,00грн. податку на доходи фізичних осіб, з формулюванням призначення платежу по коду класифікатору №101 «Оплата прибуткового податку».

Відповідно до додатку до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 року №817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету», зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 30.07.2012 року №1287/21599, код сплати 101 – сплата суми грошового зобов’язання, 106 – сплата пені, 131 – сплата грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами документальної перевірки підрозділів податкового контролю.

Оскільки згідно акту перевірки загальна сума податкового зобов’язання позивача з податку на доходи фізичних осіб становила 6 477,49грн., а фактично позивачем сплачено 6 426,02грн. (3 585,94грн. податку на доходи фізичних осіб (квитанція №4589 від 17.12.2012 року) та 2 840,08грн. податку на доходи фізичних осіб (квитанція №4592 від 17.12.2012 року). Відповідно сума недоплати становить 51,47 грн.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд, вислухавши доводи та пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, дійшов висновку, що дії відповідача щодо скасування реєстрації позивача платником фіксованого сільськогосподарського податку у 2013 році є обґрунтованим та правомірними, оскільки станом на 01.01.2013, тому позовні вимоги про визнання їх протиправними задоволенню не підлягають.

Враховуючи те, що інші позовні вимоги є похідними від позовних вимог про оскарження відповідача щодо скасування реєстрації позивача платником фіксованого сільськогосподарського податку у 2013 році, які є необґрунтованими, відповідно в іншій частині позовні вимоги також задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки будь-які докази понесення відповідачем зазначених витрат у суду відсутні, з клопотанням про їх відшкодування відповідач до суду не звертався, то вони стягненню з позивача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 122, 157-163, 167, 257 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лапій С.М.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 05 червня 2013 р.